Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Gigabit? Ale jinde...

Gigabit? Ale jinde...

Petr (26.4.2005 16:23:24)

Společnost HKBN se sídlem v Hong Kongu spustila již v listopadu minulého roku 100Mbps internetové připojení. Linky nabízející přenosové pásmo o velikosti 1Gbps jsou k mání až tento měsíc. Aktuální cena za měsíční provozování 100Mbps přípojky se udává na 35 dolarů (asi 840 korun), v případě 1Gbps linky nebyla zveřejněna. viz http://www.novinky.cz/05/49/92.html To si asi většina místních uživatelů nedokáže ani představit

nick (26.4.2005 16:28:57)

no hlavne si vetsina mistnich uzivatelu nedokaze predstavit, co by s takovou linkou delali :)) to by se akorat jeste vic rozjeli p2p site, nahravaci spolecnosti by jeste vic kriceli a nakonec by se peklo o neco vice tvarohovych buchet :D nick

TomM (26.4.2005 17:35:54)

no mluv za sebe, já si dovedu představit jak využiju 100mb/s a to i bez p2p

Anonym (26.4.2005 17:43:53)

Je fakt že desítka je ještě brzda, ale na stovce už se dá docela kvalitně fungovat...

tom (26.4.2005 20:27:06)

ty ses dobrej, 10mb je brzda? pro me byl modem brzda!

Anonym (27.4.2005 07:23:59)

Až si vyzkoušíš na jedno odpoledne stomegový internet, uvidíš sám :-)

Anonym (27.4.2005 09:35:18)

Ano pane chytrej stomegový. Ale jakou má většina domácích serverů konektivitu? A pane chytrej. Jakou konektivitu mají asi useři p2p sítí? Pane velmi zkušený. K těm serverům se připojuješ asi jen ty takže ti vyhradí plný pásmo ne? A jaká je konektivita do zahraničí? Když ISP má dejme tomu přinejlepším 1-5Gbit tak kolik myslíš že z toho koláče dostaneš. 100Mbit? Těžko. Leda bys byl sám ISP.

Anonym (27.4.2005 09:52:45)

Co má společného chytrost a zkušenost se stomegovou linkou? No možná má a mluví z tebe tichá závist, jelikož z většiny českých serverů se stahuje rychlostí okolo 7 MB/s a ze zahraničí okolo 3 MB/s, budeš-li chtít grafy - doložím. Vzhledem k tomu, že maximální teoretický přenos na stomegovce je 12 MB/s a mezi dvěma počítačema hned vedle sebe nedostaneš více jak 11, tak 3 ze zahraničí jsou slušné. A taky ti můžu říct, že by ses divil, kolik najdeš na dc zdrojů, od kterých ti to bude tahat 3 mega za sekundu. Jenže to bys nesměl bejt pasiv a připojovat se k českýmu hubu, víš.

Anonym (27.4.2005 11:53:30)

1.Možná stačí stahovat něco jinýho než nejnovější klip jisté mediální hvězdy. To pak uvidíš rychlosti. 2.Nemám co závidět. Mám comp pomalejší než připojení k internetu. Jsem na koleji kde připojení prostě je omezení maximálně tim co router a switch dá. A řekl bych že cesnetí konektivita je i lepší než komerčních provajdrů. 3.A menší nepodstatnej detail. Mluvíme tu o megabajtech nebo megabitech? 4.Zkus třeba seznam. Nedá víc než megabit na usera. To mám vyzkoušený. A ono to dá rozum. Servery už dávno nedávaj kolik to dá. Ale je tam prostě nejakej limit na spojení. Neb takhle by pár uzivatelu mohlo spáchat DoS útok.

Anonym (27.4.2005 13:12:30)

1. Cokoliv na dc stahuju, tak dříve nebo později se podaří najít rychlejší zdroj, ovšem jak jsem řekl, musíš být aktiv, což souvisí s bodem dva - na kolejích jsi určitě za firewallem, který ti umožnuje pouze pasiv. Pokud seš aktiv, beru zpět, ale v tom případě neumíš hledat. 3. Na kolejích bys měl mít ale taky stomegovou přípojku a tedy bys věděl, že mluvíme o megabajtech, protože 11 megabitů na stomegový síti by bylo trochu málo. 4. Ze seznamu jako odkazovníku nemám potřebu nic stahovat a těch pár osobních stránek na jejich free webhostingu neposkytuje objemově takový obsah, kde by mě to jejich omezování zdržovalo. Pokud je na nějakým serveru zajímavý a objemný obsah, má svůj kvalitní webhosting. Prostě z čr jsem pod 1 MB/s (tedy cca 8 Mbps) eště nikdy nic delšího nestahoval.

Anonym (27.4.2005 13:33:38)

Jednička reagovala na to že nestahuju mainstreamovej obsah. Ono je rozdíl tahat třeba pána prstenů a undergroundový filmy.

Anonym (27.4.2005 13:41:55)

Taky bys našel, jenom se neboj trošku hledat a doporučuju vybírat mezi švédama, ti mívaj právě velmi rychlé přípojky (české titulky, pokud potřebuješ, už ti nevadí stahovat pomalu). Ovšem jsou to všechno vesměs pasiváci, takže ty musíš bejt aktiv. Jinak abych to tady uzavřel, musíme se přece oba shodnout (a nejemom my dva) na tom, že stomegová symetrická přípojka do netu je lepší než desítková nebo jakýkoliv xdsl.

Anonym (28.4.2005 12:39:45)

Neni nad VHDSL

S-tony (26.4.2005 16:55:38)

Jako vždy jsem v technice zase sto let za opicemi. Kdyby se hned u nás zaváděla nejnovější technika tak by bylo po problémech. Jenže my jsme ve všem zase poslední a aplikuje se u nás systém, od kterého v jiných zemích odcházejí. Nevím proč byl problém nabídnout hned ze začátku připojení rychlostí 1 MB za sekundu? Zařízení a linky jsou dneska stejné jako byl tehdy (až na novější software). Nechápu proč se u nás v době, kdy jinde byly bežné 2mb linky, zavádělo nějaké trapné ADSL o rychlosti 128 Kb/s a navíc za kosmické sumy. Kdyby hned nabídly 1 Mb linku za 900 Kč tak by už dávno měl ADSL každý uživatl internetu v ČR (firmy by měly víc peněz) a dneska by to jelo nejmíň 10 Mb :o)

Farmer (26.4.2005 17:54:10)

1Gbps broadband rolled out in Hong Kong Hong Kong Broadband Network has launched a new ultra fast service. The symmetric 1Gbps service costs approximately £112 per month, but obliterates the kind of speeds we are used to in the UK. We are eagerly waiting for the rollout of an 8Mbps service and consider that to be fast. While this kind of speed is unlikely to be available in the UK for some time, the possibilities for its use are immense. Large publishers could offer direct download services for their games, online gaming could be revolutionised and TV channels could be streamed at MPEG-2 DVD quality. It is hard to actually imagine speeds reaching 1Gbps in the UK, but we can dream. A je zajímavé, jak si Angláni stěžují :))) Co máme teprve říkat my????

Zajda (27.4.2005 09:30:19)

Řekl bych že takovou přenosovou rychlost sotva dokáží stíhat i v sekvenčním zápisu běžné pevné disky. Architektura PC má navíc nemožně bottlenecků. Dejme tomu síťová karta stíhá, PCI-X sběrnice snad ještě jakž takž stíhá, ale co to? Ultragigové CPU nějak zaostává při práci s proudy dat? A co práce s přerušením? Hlavní brzda PC. A rozhraní ATA(je jedno v jaké podobě) také velmi zatěžuje cpu což je známý fakt. Můžeme polemizovat o tom zda-li je potřeba vůbec při takovém připojení mít v počítači pevný disk;) Je to dobrý marketingový trik. Pokud je třeba připojit domácnost/malou firmu plnou rychlostí tak je navíc nutné koupit drahý router(domnívám se že by bylo výhodnější pořídit L3 switch), nebo vybavit výkonné PCčko drahými síťovými kartami s vlastní inteligencí a pohackovat kernel operačního systému. Takže řečeno polopaticky. Oni moc dobře ví že ve svém dusledku to bude u 95% zákazníků ,,oshapováno" nedostatky PC architektury.

Anonym (27.4.2005 12:12:15)

Tady je o tom víc: http://www.isdn.cz/clanek.php?cid=6677

David (28.4.2005 12:46:38)

Hezký, ale k čemu to běžný uživatel využije? Chápu to jako průlom , že je to k dispozici, navíc za tuhle supr cenu, ale 98 procent uživatelů to nevyužije... To by to museli mít všichni a mít i značnej upload, aby to třeba při P2P v DC++ atd. mělo smysl... Já když něco tahám z DC, tak mám tak 10 kB/s, protože ten user co od něj sosám prostě víc nedá a zbytek downstreamu do 512/128 (na full tahám 67 kB/s) se pěkně fláká... Takže pěkné, ale já bych si to nekoupil , i když za tu cenu..... :)))