Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Vizualizace ADSL by CTc :)

Vizualizace ADSL by CTc :)

David (28.4.2005 09:19:21)

Kamarad po cerstvy zkusenosti s ADSL od CTc (nefunguje skoro vubec) vymyslel nasledujici zpodobneni teto sluzby. Me to prislo celkem vtipny, snad vas to taky pobavi :) Klasicky dial up si lze predstavit jako trpaslika, ma malej kyblicek, kam se mu vejde par paketu... Beha mezi ustrednou a uzivatelem a v kyblicku nosi data, sice pomalu, ale vicemene spolehlive. ADSL? Chudakovi sebrali kyblicek, takze uz se mu do pacicek vejde jen jeden paket... Beha sem a tam, vezme paket od uzivatele a bezi na ustrednu, tam to zada na server a vezme si paket co dostane... Pokud dorazi k uzivateli a tam ( (odchozi) paket neni, vezme to zpatky na ustrednu a vezme dalsi prichozi paket (je to totiz chytrej trpaslik a pamatuje si, ze jich tam par jeste zustalo...)... Bohuzel ma maly nozicky, a tak mu cesta tam a zpatky trva pul hodiny :) No a kdyz se NAHODOU trosku zapracuje, tak mu vezmou boticky, aby behal pomalejc (FUP), navic mu porad nekdo slape na nohy, protoze se neustale tlaci s ostatnimi trpasliky (1:50) a tak mu to jde vsechno straslive pomalu :) Celkem trefne, ne? :)

Anonym (28.4.2005 09:56:30)

Tvůj kamarád je asi pěkný trotl,pardon,chtěl jsem říci troll,že si neumí nastavit net.Spoustě dalších lidí adsl jede jako zpraku,vše je to o nastavení modemu a kompu.Musíš taky umět ty trpajzlíky řídit,jinak se na tebe vykašlou,když poznají,že jsi pán bez vědomostí a umu.

David (28.4.2005 10:02:03)

Můj kamarád je ve čtvrtým ročníku MFF UK obor výpočetní technika a těmhle věcem docela rozumí :) Bohužel když je místo mouky popel, tak ani superpekař dobrý chleba neupeče :)

Anonym (28.4.2005 10:15:26)

Tak popiš co přesně mu to dělá.Hlásil to už na technickou podporu ISP?Jinak MFF UK není patent na mozek.

David (28.4.2005 10:24:30)

Prosímtě já to nevím uplně přesně, co mu to dělá, neseděl jsem u toho... a navíc účel tohohle nebyl vyvolat tady flame o tom co je a není patent ma mozek, přišlo mi to prostě trefný a myslel jsem, že se tomu taky třeba někdo tady zasměje... Ale to asi nemá cenu řešit s tebou...

Anonym (28.4.2005 10:29:26)

To je odborný fórum,chtěl jsem poradit,ale zřejmě o radu nestojíš.Většinou pokud to jede pomalu,tak je chyba na drátech nebo v modemu nebo v kompu,rozhodně to není normální stav.Ale uznávám,že konstatovat "po cerstvy zkusenosti s ADSL od CTc (nefunguje skoro vubec)" je mnohem jednodušší,než hledat chybu ( a třeba i u sebe) a nápravu.

David (28.4.2005 10:57:05)

Ach jo, ty jsi vážně natvrdlej... Ano, uznávám, je to odborný fórum. Chtěl jsem sem dát jeden post na odlehčení a zasmání, ale ty zřejmě smysl pro humor total postrádáš... A nevím, proč porád mě nabádáš, abych něco řešil? Mě ADSL od Telenoru jede uplně normálně doma... Tohle je u kamaráda, tak nevím, proč bych to měl já řešit a hledat chybu "sám u sebe"? Ano, pochopil jsi správně, nestojím o radu, protože jeho problém do detailu neznám, nevím co má za tarif ani modem, takže tu těžko budu něco řešit, protože nemám křišťálovou kouli zrovna po ruce :) Ale už toho necháme. Pokud by ses podepsal, mohli jsme to vyřešit přes mail, ale to je zřejmě nad tvoje síly... Prosím toho kdo na to má oprávnění, pokud někoho na tomto "odborném fóru" můj lehce ironicky a s nadsázkou psaný příspěvek pobuřuje, ať to smázne... Myslel jsem, že se tomu zasmějem, protože mě to přirovnání k trpaslíku s kyblíčkem prostě přišlo legrační, toť vše... Nemyslel jsem, že se tu před nějakým chytrákem budu muset obhajovat...

Elips (30.4.2005 09:49:35)

Ty blbecku komp muzes mit nastaveny stokrat dobre ale kdyz ti zapnou FUP tak ti zadne nastaveni nepomuze nebo se snad pletu?

David (30.4.2005 10:10:36)

No nevim nevim, podle myho by FUP vadit nemela u uzivatele, kterej ma nastahovano 0 kB dat :) I kdyz nevim, treba to u ČTc chodí tak, že uživatele přiškrtí i když ještě FUP limit nepřekročil, čistě proto, aby to pak nebyl takový rychlostní sešup? :)

Lukáš (28.4.2005 12:08:50)

Mě to TEDA pobavilo. A toho nějakého anonyma, co tu psal si nevšímej. Když místo odoborné rady hned na začátku napsal, že je někdo trotl, tak to bude vysloveně typ na radu.

David (28.4.2005 12:38:34)

No, tak to někdo napsal za mě, s tím trotlem :) Dík! :)

Anonym (28.4.2005 14:22:46)

To je fakt dobry. :-) Akorat bych dodal ze trpaslici se zelenymi cepickami (telenor) behaji o dost rychleji nez trpaslici se zlutymi cepickami (CTc). A jeste toho min sezerou (stoji min penez).

Anonym (28.4.2005 15:09:30)

Lidi, proč to pořád pletete?? Když už, tak Telenor trpaslíci mají modrý čepičky. TELENOR nemá se zelenou nic společnýho!!!

Anonym (28.4.2005 15:32:42)

"TELENOR nemá se zelenou nic společnýho!!!" Jenom tu zelenou zalozil a jeto jeho dcerina spolecnost.

dolores (28.4.2005 21:47:33)

Telenor tu zelenou nezaložil. Oba jsou založený jinejma divizema Telenor ASA a na českým trhu působí jako dvě nezávislý právní entity. Telenor poskytuje velkoobchodně platformu, kterou pak operátoři či ISP typu třeba Contactel, ETEL, SkyNet, COL, GTS Novera, Tiscali a taky Nextra používají mimo jiné pro poskytování služeb svým koncovým zákazníkům. Služby Telenoru jsou pro všechny stejný, protože jinak to ani na velkoobchodním trhu nejde. Nebo myslíte, že by si od Telenoru někdo něco vzal, kdyby byl jiný někdo (třeba Nextra) zvýhodňovaný???

Jane (28.4.2005 22:31:20)

Mám červený trpaslíky - GTS, a docela pobíhají. Pravda, světovej pohár by nebrali, ale alespoň neplatím jejich otce Goliáše - mateřský Telecom.I když červený trpaslíci mají jinou mouchu, při přešvihnutí tě zpomalej zrcadlově, tedy čím dřív, tím hůř.

Anonym (28.4.2005 14:25:28)

Ne, opravdu je to lehce supidni :-/.

Anonym (28.4.2005 16:05:51)

Zapoměl jsi napsal že: Máme rozpočet na mzdu trpaslíka 900 kč měsíčně. - u ADSL můžeme trpaslíkovi nařídit pracovní dobu na 24 hodin denně, a když bude makat v kuse celý měsíc tak nás mzda na hodinu výdje jen na 1,25 Kč, kolik hodin při mzdě 900 Kč bude makat záleží jen na nás - kdežto u Dial-up si hodinovou mzdu určije trpaslík a to na 20 kč za hodinu :o(. Takže máme pracovní fond omezený pouze na 45 hodin měsíčně. Což je na...... ADSL >> 1,25 kč za hodinu, možno stáhnout i 30 GB dat měsíčně při ceně 900 Kč Dial-up >> 20 kč za hodinu, možno stáhnou jen 1,25 GB dat měsíčně při ceně 900 Kč ADSL je lepší rychlejší levnější atd atd.......

David (28.4.2005 16:13:43)

Jo, pokud ti to beha, tak mozna tech 30 GB nasosas :) Ja nerikam, ze to OBCAS nebeha :) Ale bohuzel castejsi je varianta, ze to leze az stoji... Celkem trapne mi bylo, kdyz si american co bydli u babicky v podnajmu objednal IE Start 256/64, s instalaci atd... Prvnich par dni jakz takz, ale pak mi volal ze to jde "Very slowly, sometimes not at all!".... A me bylo celkem trapne, kdyz jsem mu musel rict "It's normal in CR, especially with Cesky Telecom..." Co mu na tohle rict? :( Pak si o nas venku nemaj myslet, ze jsme bananova republika... Ale zas bylo dobry, jak jsem si vychutnal tu telekomancovskou kacu, co se se mnou spojila... Predtim to objednavala babicka a ta tomu rozumi jak koza petrzeli, pak ta telepinda zavolala me a zacala mi brblat tu basnicku co ma naucenou s brozurky a ja si ji po par stouravejsich dotazech kraaasne podal :) Zjistilo se, ze ackoli by tomu mela rozumet, vi o tom prdy :) Navic povazuju za celkem zvlastni, ze v CELYM CTc nemaj asi jedinyho technika, co mluvi anglicky... Nikdo od nich to tomu amikovi nebyl schopen vysvetlit...

Anonym (28.4.2005 19:21:31)

hmmm jako obvykle kecas, jsem jeden z techniku Telecomu a anglicky se domluvim docela dobre....takove zvanili opravdu "miluju"

Anonym (28.4.2005 19:29:13)

Kecas neumis anglicky takhle chytry lidi v Telecomu nejsou :)

Anonym (28.4.2005 19:51:06)

To opravdu ne ,s technikem od Telecomu je problém se domluvit i česky :)))

David (28.4.2005 20:35:20)

No, tak jsi byl asi zrovna na obede.... Nebo buhvi kde, nebo jsi mel dovcu, kazdopadne to bylo tak jak pisu... Na amika spustili cesky... Ano, slecna na "lince duvery" umi asi tak "Hello", "Pay" a podobne, ale dopodrobna to vysvetlit proste nikdo v AJ nezvladal :) BTW asi umis anglicky lip nez cesky, vid? Zvanili... Dobry... Spravne je to ZvanilYYYY! :) Jinak aspon vim, proc jsi tak fanaticky branil Telecom, kazdy brani svyho chlebodarce, ze? Teda pokud jsi to ty, ve vas anonymech se clovek blbe vyznava... Dneska jsem zrovna premejslel, jestli bychom nemeli "radove zamestnance" CTc a zejmena obchodni zastupce spis obdivovat? Ten xindl co nabizeji, kdyz se podari nekomu prodat, to svedci o mimoradnych schopnostech... Prirovnal bych to k vykonu realitniho agenta, kterej sezene najemnika do 1+1 IV. kategorie plny svabu uprostred spinavy ctvrti za 15000/mesicne :)

Anonym (28.4.2005 17:52:12)

Taky bych dodal, že jim tuhnou klouby a semtam se flákaj. Oni než se rozběhnou, to trváááá.