Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Listopadové výsledky měření Speedmeteru

Listopadové výsledky měření Speedmeteru

DSL.cz (3.12.2003 12:14:33)

Tímto článkem zahajujeme zveřejňování pravidelných měsíčních informací o dosahovaných rychlostech ADSL v České republice. Věříme, že tím pomůžeme postupnému zlepšování technických parametrů Českým Telecomem nabízené služby. Jak dále uvidíte, prostor pro přiblížení kvality internetového připojení stavu v ostatních i méně vyspělých zemích je stále obrovský.

Miroslav Šilhavý (3.12.2003 12:38:26)

Autor článku zapomněl uvést, že výsledky v kilobitech jsou počítány nestandardně, kdy kilobit počítá jako 1024 bitů. Zatímco Telecom i ISP počítají kilobit jako 1000 bitů, což se projeví jako cca 2,5% v neprospěch rychlosti ve výsledcích. Zcela chybí rozložení zátěže v čase a v týdnu, spolu s počtem měření pro každé období, které by také napovědělo více. Zajímavé by bylo zobrazit trend za dobu, kdy se měření provádí. Disproporce mezi naměřenými hodnotami pro 512 kbit a 1024 kbit lze vysvětlit pouze multithread downloady. Z naměřených údajů a po korekci multithread downloadů by se dala vypočítat průměrná potřeba na uživatele a výsledek, který by mohlo přinést nasazení vlastní agregace a QoS na straně ISP. Nextra, u které jsem očekával horší výsledek, má poměr mezi 512 a 1024 kbit 1:1,7, což není tak špatné. Nejvíce mulithread downloady trpí Tiscali, poměr je alarmující 1:1,05. Škoda... Věřím, že DSL.cz by si mohlo s analýzou dát trochu víc práce a poskytnout další významné výsledky zjistitelné z dat, která nashromáždili.

.pif (3.12.2003 13:12:08)

Tak nevim, ja jsem se z toho dozvedel kdo je rychlej a kdo pomalej provider - coz je presne to co jsem potreboval vedet. Je mi uplne jedno jak je rychle pripojeni v 6 hodin rano nebo o pul osme vecer. Je pro me dulezita prave ta prumerna hodnota. A pocitani kilo na 1024 jdnotek a ne 1000 povazuju u pocitacu za samozrejme. Takhle se to dela u pocitacu od nepameti a to, ze se vyrobcum harddisku a dalsim vic hodilo do kramu pouzivat jako tisiciny (harddisky jsou pak vetsi a rychlejsi ;-) neni muj problem. Pripomina mi to ty napady, ze u nas nemuzeme mit 'marmeladu', protoze v anglictine ma tohle slovy uplne jiny vyznam ;-)))

Prober (3.12.2003 13:19:19)

Jenže z toho se moc vycházet nedá, dneska kdo je rychlý, může být zítra ještě pomalejší.... A ten kdo se dneska vleče naopak. Agregace je dynamická, takže se to pořád mění..

Liquid Snake (3.12.2003 13:23:10)

A pak kdo se v tom ma vyznat :(

Miroslav Šilhavý (3.12.2003 14:31:30)

Od nepamětï? Koncem roku 1998 začala platit norma IEC 60027-2, která definuje pro 1024 prefix "Ki" a pro 1000 prefix "k" a tím vyřešila konflikt se soustavou SI. Takže u počítačů je samozřejmostí již několik let přesný opak, než píšete. A nenajdete žádného ISP, který by rychlost počítal x1024...

.pif (3.12.2003 15:04:40)

To ze bylo neco schvaleno v roce 98, tedy z meho hlediska NEDAVNO nejak meni fakt, ze treba uz v dobe ZX Spectra platilo 1 kilobajt = 1024 bajtu? A tohle ma vetsina lidi co pracuje s pocitaci dele (tzn. ne lidi kteri si poprve sedli k nejakemu tomu Pentiu II) proste bere jako samozrejmost. To jak to pocitaji provideri je podobne tomu co pocitaji treba ti zminovani vyrobci. Takhle jim proste vychazeji vetsi cisla. Provokace: kdy prestane platit, ze 1 bajt = 8 bitu? Nepocitalo by se to lip, kdyz je na vsechno desitkova soustava lepsi, jako 1 bajt = 10 bitu? Bylo by to prece lepsi, prehlednejsi, modernejsi...

mm (16.12.2003 17:38:55)

to bys asi mel prestat brat jako samozrejmost. a dodrzovat normu. jinak se budes moct bavit na uvrovni jen s kamosema ze ZX klubu. :-)))))

Blondyn (16.12.2003 23:48:21)

V dobe ZX spekter a od nepameti plati 1 kbit = 1000 bitu a 1 KB nebo 1kB = 1024 Byte a obdobne 10Mbit = 10 000 000 bitu a 10MB =1024x1024 Bytu). Norma rika neco jineho, ale kdo to pouziva.

Miroslav Šilhavý (17.12.2003 08:09:03)

Divil byste se, ale používá se to čím dál tím víc. Mimochodem, od dob DOSu taky platilo, že 1MB = 1000x1024 B, takhle se počítaly megabajty na disketách.

Anonym (3.12.2003 20:48:18)

Ano , nejrychlejsi jsou ty Ostatni ... :-) , myslim ze by je melo alespon DSL zminit, at vime koho vybirat !!

Bořivoj (3.12.2003 13:35:28)

Zase nám tady ten ču*ák Šilhavý z Telecomu bude mazat med kolem huby jak je to vlastně báječná věc, když ADSL 512/128 jede 70/10!!!! Kolik ti za to platí ty zm*de?!

Anonym (3.12.2003 20:46:56)

Prosim mazte prispevky podobnych idiotu, takovyhle tupec sem opravdu nepatri ...

Tewet (3.12.2003 14:18:14)

Ač nerad :-) , musim s Mirkem Šilhavým souhlasit. Výsledky měření by se určitě daly prezentovat přesněji a líp. Taky mi chybí rozložení do dnů i hodin, což by hodně napovědělo o používání. Trend změn ryhlosti v závyslosti na čase by také nebyl k zahození (bylo by vidět, kterému ISP se vede zvyšovat rychlost). Myslím, že by to měl zvládnou každý, kdo se trochu otřel o statistiku. Tak se polepšete dsl.cz! Nextra se hodně zlepšila, sám ji mám a nestačim se divit. Doufám že je to výsledek práce techniků a ne vstřícného postoje k Telecomu, jež od začátku razí.

Tomas (3.12.2003 14:30:41)

Vy tu chcete zase uplatnovat ta nesmyslna cisla spicka/mimospicku, vecer odpoledne, vikend 1000/1024. Pche. Takove argumenty jsou dobre akorat tak pro nejakou tu vasi teorii. Koho to zajima? ADSL je od toho, aby fungovalo a ne ze si nekdo zaplati 1/2 sluzeb za plnou cenu a pak mu reknete, ze je to pomale ve spicce a ja nevim kdy. Server DSL udelal myslim praktickou ukazku toho, jak to skutecne je. A ja mu za to mohu jen podekovat. Osobne ADSL nemam, ale nazory jakymi se snazite neco obhajit jsou zase jen ty marketingovy sracky s prominutim. Jediny argumet bych bral, ze s ADSL CTc zacina, tudis bude chvilku trvat, nez se to vyladi atd. Ale ty ceny berete jako kdyby ste byli mistry sveta. Je to stejny jako kdybych prisel do obchodaku pro barevnou TV a doma to rozbalil a ejhle, vejra na me cernobilej obraz za cenu barevnyho. To je uplne to same. Jste zlodeji, nic jineho. Lituju ty lidi, ktery si to koupi, kdyz jim nic jineho nezbyva. Zdima, zdimat, v tomhle podelanym state nikdo nic jinyho neumi. Je mi z toho zle.

Miroslav Šilhavý (3.12.2003 14:32:19)

Neobhajuju nic, chci jen vědět detaily.

Tomas (3.12.2003 16:09:14)

Ja vas chapu, jen me to rozcililo, protoze takovy pocet mereni se neda udelat za vikend a nikoho zajimat nebude, jak rychle to jede v noci nebo mimo spicku. To cislo je prumerem samo o sobe. Mam kamarada, ktery ADSL 512/128 ma a mohu to jen potvrdit. Vcelku to beha svizne, ale kdyz to clovek nejvic potrebuje, tak to jede pomalu. A pochybuju, ze by podrobnejsi statistiky necemu pomohly. Akorat se s tim clovek bude nadarmo delat. To je muj nazor. Ja tomuto serveru verim a rozhodne bych neveril nejake statni firme i kdyby ty cisla rozepsala do posledni sekundy, protoze by byly jine.

Sova Miloslav (3.12.2003 14:54:09)

Já si na rozdíl od Mirka myslím, že autoři odvedli spoustu práce a snažili se být v rámci možností objektivní. Teď jsem na rozpacích jestli ti tykat nebo vykat :-) Je pravda, že mnoho lidí svými příspěvky v různých diskusích dost "prudíte". Když vydal ČTÚ podle mého názoru totálně zmanipulovanou studii ve prospěch ČTc, tak jste se snažil chyby ČTÚ bagatelizovat. Teď když se několik nadšenců z DSL.cz pokusí udělat unikátní měření a v rámci svých možností vyselektovat všechny neplatná nebo jinak podezřelá měření jste najednou kritický až moc. Můžu se zeptat co vy jste udělal pro rozvoj Internetu v ČR? Jaké je vlastně vaše zaměstnání?( skoro by se zdálo, že od rána do večera vylepšujete pošramocenou pověst Českého Telecomu v různých diskuzích). Co kdyby jste přiložil ruku k dílu a přesvědčil pro začátek například AO, aby dali k dispozici rozsah svých IP adres a napomohli tak,hodnověrnějším výsledkům těchto měření? Mě v celém článku chybí pouze jeden odkaz na podobné stránky v Anglii a výsledek jejich měření za říjen 2003. Napomohlo by to čtenářům udělat si lepší obrázek o tom, jaká je kvalita ADSL u nás a v Anglii! http://www.adslguide.org.uk/newsarchive.asp?item=1421

Miroslav Šilhavý (3.12.2003 15:05:24)

Pojďme si tykat. Myslím, že mi docela křivdíš. Málokdy a v málo věcech jsem si dovolil něco zanedbávat. Většinou se ptám po ještě větších detailech. A ty jaksi nedostávám. Nemyslím si, že by bylo natolik špatné, nebo troufalé, se po nich ptát. Je velmi jednoduché prohlásit o studii, že je zmanipuliovaná. Bohužel, nedal jste si již tu práci s tím, abyste se pokusil odhadnout dopad dané chyby v metodice. Spokojil jste se pouze s konstatováním. Já k tomu dodal jen svůj názor, že chyba, na kterou jste upozornil (a kterou nezpochybňuji), není v daném měřítku významná. Měření na DSL.cz je bezpochyby dobrá věc. Ale šla by dotáhnout daleko dále. Dalo by se zjistit, kde a jak vznikají problémy na ADSL, dalo by se i zjistit, co s tím dělat a co ISP mohou nebo nemohou. Bohužel, namísto toho, vznikl pouhopouhý pranýř Telecomu a některým "pomalým" ISP. Pracuji na volné noze, čas si mohu organizovat jak chci. A nikdy mne ani nenapadlo, že bych se musel zasloužit "o rozvoj Internetu u nás", na to, abych se měl cítit dobře.

JP (3.12.2003 18:35:28)

Zdravím Mirka a ostatní, určitě by se dalo udělat spoustu věcí. Ale to by asi někdo musel DSL podpořit - dělají-li to ve volném čase, těžko můžeme očekávat více. Věřím, že kdyby jim Telecom zadal analýzu (a patřičně jim ji zaplatil), dostane velmi zajímavá data. To podstatné však z měření vyplývá beze zbytku - to co nabízí ČTelecom, je bída.

Sova Miloslav (4.12.2003 08:10:58)

Nezlob se Mirku, ale je velmi jednoduché prohlásit, že chyby které jsem v článku uvedl nemají tak výrazný dopad na konečný závěr studie a nedokázat to nějakými fakty. Já jsem šel s kůží na trh a ačkoliv mi to může být jedno, tak jsem po šesti třináctihodinových šichtách sednul k PC a projel celou studii položku po položce. Tak teď se ukaž ty a dolož svoje tvrzení, třeba v článku na Živě:-) Vyházej všechny varianty které do srovnání nepatří, oprav ty, které jsou špatně (cena s DPH, špatná cena u Polska) a když budeš důsledný, tak ti tam toho moc nezbyde. A to, že si do studie účelově vybrali nejdražší stát na světě Irsko ( zřejmě aby ČTc dopadnul dobře) to mi taky radši nevyvracej. Místo toho přidej do studie cenu v Itálii, Španělsku, Finsku nebo Švédsku určitě tam nějakou limitovanou variantu najdeš. Až to budeš mít, můžeme o tom diskutovat. A rovnou můžeš udělat i srovnání bezlimitních variant ( začít můžeš Slovenskem, doporučuji Slovanet a Nextru). Do té doby jsou tvoje slova jen "listí jenž k zemi z volna se vznáší" Trvám na tom, co už jsem řekl, kdyby takovou studii co vypracoval ČTÚ,udělal student VŠ tak s ním musí jeho profesor vyrazit dveře:-)

Miroslav Šilhavý (4.12.2003 08:18:22)

Nedáme se do společné studie? Máme nádherně odlišné pohledy na různé věci, takže výsledek by mohl stát za to. V Tvém článku jsem především nesouhlasil s tím, že porovnání limitovaných s nelimitovanými má nějaký zásadní vliv. A jako důkaz tvrzení dávám průměrný maximální objem dat, které na 512 kbit lince s agregací 1:50 můžeš vůbec stáhnout. Proti Tvé kritice toho, že se porovnává něco s DPH a něco bez DPH jsem myslím neřekl ani jedno slovo. A určitě jsem taky neřekl nikdy nic o tom, že by mi vadilo, kdyby ČTÚ zahrnulo ještě více státu. Buď jak buď, chtěl by ses dát do společné studie?

Anonym (4.12.2003 11:37:11)

Panove jestli chcete porovnavat, tak muzete porovnavat jen ceny ADSL bez DPH (DPH je totiz otazkou nenazranosti statu a za to Telecom v tomto pripade nemuze). Dale muzete porovnavat jen ceny za stejne obdobi. To znamena, ze srovnavame necely rok po uvedeni ADSL na trh, jedine s cim muzete tedy srovnavat jsou zahranicni ceny, ktere byly bezne v prvnim roce po uvedeni ADSL na trh v tom ci onom state. Je bezne, ze cena jde dolu s pribyvajicimi pripojkami, proto nemuzete srovnavat staty s radove se statisici pripojek a nasich ubohych 10.000 pripojek ! Udelejte tedy srovnani ceny ADSL po uvedeni na trh. To ze ADSL u nas projde vyvojem a bude se zlevnovat s rostoucim poctem uzivatelu je preci evidentni vec ...

Miroslav Šilhavý (4.12.2003 11:50:34)

Hehe, za tyhle připomínky mě většinou v konferencích častují velmi nevybíravými výrazy ;-)

Anonym (7.12.2003 16:30:27)

Pak se s niminebavte. Jsou to zaslepenci, kteri by chteli vsechno zadarmo, neb si nejsou schopni vydelat par korun na pripojeni ...

Prober (7.12.2003 16:33:19)

Myšlenka dne ;)

Sova Miloslav (4.12.2003 14:05:26)

No neumím si dost dobře představit, jak by jste to chtěl zrealizovat? On je docela problém zorientovat se v současných cenách, ale najít ceníky jednotlivých operátorů 3 roky staré by byl zřejmě nadlidský výkon. Ale osobně si myslím, že vycházíte ze špatného předpokladu. Čí je to vina, že bylo zavedeno ADSL v ČR až v roce 2003? Proč už v roce 2002 neudělal ČTc ostatním velkoobchodní nabídku? Nenakoupil náhodou ČTc DSLAMy již v roce 2001? Jak by se vám líbilo, kdyby jakákoliv firma začala podnikat na českém trhu s nějakým výrobkem (třeba televize nebo auta) a nahodila vysokou cenu jen kvůli tomu, že když se začali vyrábět podobné televize v zahraničí před 3 lety stáli v zahraničí mnohem víc? Není počet 13500 zákazníků dostatečným důvodem ke slevě, aby se nalákalo v krátké době podstatně víc nových uživatelů?

Miroslav Šilhavý (4.12.2003 14:10:10)

Zrealizovat by to šlo asi těžko... Existuje jedna firma, která tyhle údaje má k dispozici, nicméně je to placená služba... Špatný předpoklad to není. Nelze to však srovnávat 1:1. Každopádně by to u nás mělo být o něco levnější než rok po startu v zahraničí. A čí je to vina? Nikoho. ADSL není univerzální služba a nikdo Telecom nemohl a nemůže do ADSL nutit. Kdyby se s ADSL rozhodl přestat, nic by mu v cestě nestálo. A důvod ke slevě, kvůli počtu zákazníků? To je přeci pouze věcí obchodní strategie. To je věc pouze ČTc a nikoho jiného. Pokud, podle Tebe, Telecom škodí jen sám sobě, pak je pravděpodobné, že se v dohledné době začne chovat tržně.

Trouba the MicroWave (4.12.2003 15:49:57)

"ADSL není univerzální služba a nikdo Telecom nemohl a nemůže do ADSL nutit." Nesouhlas, nesouhlas, nesouhlas. ADSL v roce 2001 zacal zavadet CTc prave pod tlakem statu, ktery chtel vybudovat zaklady broadbandu u nas. Prioritou CTc v te dobe bylo porad vytacene pripojeni. A skoncit s ADSL mu nedovoli soucasne ministerstvo informatiky - i kdyz si o tehle instituci myslim jen to nej... A ze se CTc zacne chovat trzne? A proc by proboha mel? Vzdyt ma fakticky monopol! A vsimnete si, co vsechno dela pro to, aby si ho udrzel! Musim rict, ze se chova naprosto logicky - ale urcite ne trzne.

Miroslav Šilhavý (4.12.2003 15:54:54)

Stát může akorát tak Telecomu něco doporučit, ale tím to končí. A že si na tom někdo udělal politickou kariéru? To je přeci běžné. Ježíšmarjá, Telecom má monopol na internet? A když už píšeš, že se chová logicky, tak taky napiš, jakou logiku v tom vidíš.

Prober (4.12.2003 21:50:08)

Čti si to pořádně, netvrdil že ČTc má monopol na internet, ale na ADSL.

LaqueR (4.12.2003 22:13:47)

Mimojine, v me lokalite ma CTc monopol na internet :) A to bydlim v centru Prahy. Dum vedle nas ma kabel, dum naproti nam ma kabel... ja jen dsl :( Mobilni internet ani nepocitam jako internet... vzdyt za IP adresu musite platit, jinak jste bez ni!! Takze napr. hry nejdou hrat ani teoreticky...

Prober (4.12.2003 22:49:33)

IP adresu máš, sice při každém připojení jinou, ale hry s tím hrát jde. Mobilní internet považuju za daleko lepší připojení, protože lze být neustále on-line, tedy naproti dial-upu. Jinak si můžeš pořídit mikrovlnku, ne?

LaqueR (4.12.2003 22:59:14)

Miri na me takova obrovska parabola kasablanky, heh :) Zkousel sem, pripojim se v licencovanem, anebo na kasablanku :) hehe za 2500 Kc 64kbps :D Jinak ani skrt. Antena ktera byla cca ¨200m ode me, viditelnost absolutne bez problemu... nepripojil jsem se, a to sme zkouseli i prekonfigurovat pasmo... zkouseli sme i anteny hoodne drahy, a porad nic... :) Kasablanka asi porusuje normy, ale dokazat jim to... heh, to by bylo na soud, a to uz je lepsi DSL ;]

Anonym (7.12.2003 16:25:45)

Jenoi mozna hodne prace sehnat stare ceniky, ale bez nich se nebude zase jednat o solidni studii . Doporucuji Vam si tu praci dat, pak uz bude moci argumentovat malokdo a studii budeme moci povazovat za solidni. Pokud nebude srovnavana cena za stejne obdobi od nastupu ADSL je to o nicem a srovnavate nesrovnatelne ...

Nargon (3.12.2003 16:08:54)

mno rad bych neco dodal k prepoctu bytu a kbytu no vetsina jednotek jako jsou treba metry se pocitaji tak ze: 1km = 1000m toho pocitani je uzpusobeno zakladu cisla, kterej je pouzito v nasem pripade mame desitkovou soustavu a tyto prepocty se udavaji jako 10na3 a proto 1k ma presne 1000. Ale u PC kde je dvojkova soustava se pouziva jako zaklad cislo 2. tj vypocet 1k=1024 je 2na10. Az bude PC pracovat v desitkove soustave tak bude mozno pouzit normalni prepocet. Proto taky mame rychlosti pripojeni 512 misto 500, 1024 misto 1000. Shrnuti: vetsina svetovych jednotek se pocita jako 1k=1000 Ale jednotky na PC se proste pocitaji 1k=1024 protoze to jsou Bajty a bity. Tak tady moc nerikej ze je pouzito nestandartni prepocet s 1024. No ale zas je pravda ze telecom a ISP kdyz nam prodava sluzbu 512000 bajtu tak nas osidil o 12288 bajtu. no snad to je vse co jsem chtel dodat.

Miroslav Šilhavý (3.12.2003 19:25:26)

Jojo, nám to taky ve škole říkali. Od roku 1998 platí norma IEC 60027-2, která říká opak. Vznikla jenom kvůli tomu, aby řešila konflikt mezi SI a počítači. Kilobit se už dlouhá léta prodává opravdu přesně jako 1000 bitů. Můžeš si to ověřit kde chceš. Např. v dokumentaci jakéhokoliv CISCA.

kix (4.12.2003 19:11:35)

Nejsem si jistý jestli chápu stejně, co jste napsal, ale Cisco neuvádí nesjpíš kbity jako kapacitu ale kbity/s jako rychlost. Když si v obchodě koupím paměť ram, eprom 1kb, můžu si být jistý, že má 1024 bitů.

Miroslav Šilhavý (5.12.2003 07:51:24)

Pochopitelně jsem myslel kbit/s ve spojení s rychlostí. Pokud koupíte EPROM 1KiB, je to 1024 B, pokud koupíte 1 kB, můžete si být jistý akorát tím, že to obchodník špatně označil.

Anonym (3.12.2003 19:55:18)

U přenosových rychlostí nikoliv. Např. 64kb/s ISDN je opravdu 64.000 b/s, 100Mb/s LAN je 100.000.000 b/s :o)

Hanka S. (3.12.2003 13:35:31)

Ve výsledcích je vidět, že v současné době nejrychlejší ADSL mají Český Telecom a menší poskytovalé. No já tam teda vidím, že ČTc (tedy IOL) rozhodně nejrychlejší není. Před ním jsou ještě Český bezdrát, Volný a IPEX (aspoň pro nejpopulárnější variantu 512/128 s agregací 1:50).

Jirka (3.12.2003 17:41:56)

Už několikrát jsem psal, že takový výsledek na který čekám dvě minuty a vyhodí mi rychlost 300 kbps se mi zdá mírně "zkreslený," když druhý den mám za 20 sekund výsledek s hodnotou 100 kbps a na dial-up modemu to taky trvá okolo 30 sekund. Takže tím pro mě celé toto měření jaksi "nemá váhu."

Salieri (3.12.2003 18:00:11)

Nevím jak funguje ten váš DSL speedmetr. Ukáže mi na stahování 8KB a přitom v jinem prográmku mi to při stahování jede 50KB i víc.

kix (4.12.2003 19:07:07)

jiný prográmek je co? Stahuje jedním vláknem?

Petr Borecek (3.12.2003 19:40:33)

Jsem rad ze uz rekli verejne ze zas ta rychlost pod 50 kb neni az tak male procento .Uz se tesim az budou grafy o vykyvech rychlosti prubehu celeho dne u Nextry uz to je nejakou dobu k dispozyci graf za den v hodinach upload download na dny a mesice a musim pochvalit sedi to se skutecnym stavem co si merim uz od zari.takze ti co maji Nextru tak se mrknete na user stranky co vam byla pridelena. Kdyby Mirek mel zajem muzu mu ty grafy ty moje poslat at ma predstavu.

Marek (3.12.2003 20:52:32)

Prosim k clanku doplnit alespon kdo je v zahrnut v kolonce "Ostatni". Rad bych vedel z ceho vybirat Dekuji

Anonym (3.12.2003 21:06:57)

Jeste bych si dovolil upozornit na jeden vyznamny fakt, ktery muze zkreslit vysledky mereni na vasem serveru. Vas server je umisten na siti Tiscali a dle tabulky na NIX.CZ ma prave Tiscali jeden z nejhorsich peeringu. Tim muze byt ve vysledku to, ze Tiscali je na tom s merenim lepe. Ostatni mezitim musi "obehnout svet" aby se k vasemu speedmetru dostali. Myslim si tedy ze udaje speedmetru bohuzel nebudou mit tu spravnou vypovidaci hodnotu, dokud nebude speedmetr umisten treba na pateri Cesnetu. Nezvazujete tedy premisteni speedmetru na neutralni pudu, nebo k ISP s dobrym peeringem ?

Petr Borcek (3.12.2003 21:23:00)

Muzu te sam za sebe ubezpecit ze speedmetr pouzivam s polu s mistral speedmetrem od zacatku zavedeni ADSL a pred agregaci ukazovali vzdy stejne maximalni rychlost u 192 = 170 kb a u 512 = 445 kb takze to urcite neni o tom na ktere siti je server umisten.

Miroslav Šilhavý (3.12.2003 21:29:50)

Je to o tom. Z UPC je konektivita dobrá. UPC s Tiscali peeruje, takže na DSL to jede. Odchylka mezi českým peeringem a zahraničním tranzitem může být v řádu procent.

Anonym (4.12.2003 08:30:36)

Ty sis asi nevsimnul, ze Tiscali je v te tabulce dokonale nejhorsi!

Miroslav Šilhavý (4.12.2003 08:41:16)

O to více lze usuzovat, že první Anonym neměl v úmyslu poškodit Tiscali, ale upozornit na fakt, který měření ovlivnit může.

Milan (4.12.2003 09:50:02)

Pokud by speedmetr měřil ping tak ano, ale měření rychlosti by to ovlivnit nemělo, navíc i u zákazníků tiscali to nejde přímo, ale po lajně tiscali - telecom - tiscali, takže to bude stejný.

MichaL (4.12.2003 11:28:14)

To je nesmysl. Jde to v siti telecomu ve VLANE ISP prave k ISP. Tedy u Tiscali by to vylezlo z VLANY telecomu primo do jejich site, zatimco u jineho ISP by to mohlo vypadat tak, ze to vyleze z VLANY telecomu do site ISP, probehne se to svetem (tranzitni konektivitou) a vrati do cech do site Tiscali. V techto dvou popsanych pripadech to muze mit opravdu docela vliv. Ale vse je veci provozovatelu DSL.CZ, kde se rozhodl mit server hostovan. Ja bych volil ISP pro hosting asi jinak, protoze je pro me nejdulezitejsi rychla dostupnost meho serveru pro klienty vsech ISP v cechach. Ta tabulka na NIXu je dobra vec, trochu souhlasim s anonymem .. Je fakt ze by Tiscali mohla dat peering doporadku, neni to moc prace a mohlo by jim to pomoci

Anonym (5.12.2003 14:36:31)

A co je na nem spatne?

Michal (6.12.2003 12:57:04)

Ja myslim ze tohle je detail o proti tomu,jak muze kazdej uzivatel zkreslit vysledek mereni vlastni vinou.Staci dat downloadovat napr pres JetCar nejakej soubor a pak spustit mereni.....

Anonym (4.12.2003 12:35:22)

Bylo nas slunce jasne ze agregace degraduje tuhle sluzbu nekam hluboko. No a je to tak. A ohldne umisteni serveru.....pokud by se meril ping, pak by to bylo docela zavazne, ale pro data je to handicap v ramci proent (jestli vubec). Jsem zvedav, jsetli se situace bude nejak vyvijet (zlepsovat)

hugo (5.12.2003 23:04:07)

Nerozumím tomu, takže se zeptám možná hloupě... Jsem připojen k providerovi A přes DSLAM spolu se jinými 20 aktivními uživatali co jsou připojeni k providerovi B. 20 uživatelů providera B spojení používá co to jde. Jsem 21. chudák nebo s nimi nemám nic společného a jedu v pohodě? Jinými slovy - záleží na lokalitě či nikoliv?

Nargon (6.12.2003 19:24:45)

Na DSLAM nekoukej ten pouze sprostredkovava spojeni mezi tvym ADSL modemem a paterni siti CT. Je jedno jestli ste na DSLAMu 4 nebo 50 a jakyho mate providera. Od DSLAMU tecou data do agregacniho bodu (momentalne jich je v CR asi 4) tam se zagregujou (nevim, jak to ma telecom vymysleny, ale moc mu to nefunguje) a tecou dale do paterni site CT, pak asi k ISP a dal a dal (pro download to asi bude presne obracene). P.S. je to jen muj nazor, nevim jestli spravnej, ale kdztak mne nekdo opravte. P.P.S odhaduju ze na DSLAMu, kam sem pripojenej sem sam, a agregace se na mne projevuje uplne stejne.

RaWeN (7.12.2003 09:04:48)

Jezis takovy problemy bych chtel kua mit! Proc vubec resite jestli to jede 512 nebo 380kbit??? kua vazte si toho ze jste vubec pripojeni takovou rychlosti. Ja jsem z vesnice kde ani wifi neni mozny takze sem odsouzenej na 56K. Gprs data NONSTOP (po vlastni zkusenosti spise Data STOP) ma moc velky zpozdeni, takze na casove narocnejsi vzmenu paketu se nechyta... Mate kua pripojeni za nakou smesnou castku 1200 mesicne nebo kolik..mozna 1400... to ma clovek na modemu za chvili a to se jeste kroti... kdyz se to tak veme stacil by jeden kilometr a mohl bych jit do adsl taky... Myslim, ze po 6ti letech 56modemu bych si toho kua vazil a byl rad i kdyby to jelo 100kilobit... Kdyby uz teda aspon zavedli flatrate na modem! jenze to by jim stahovaci pretizili sit je mi mi to uplne jasny... enjoy..

Prober (7.12.2003 11:15:14)

Poslyš, chlapče... Omlouvá tě snad jen to, že jsi z vesnice....

Nargon (7.12.2003 11:18:59)

No jsem taky z vesnice, takze sem rad ze to ADSL mam, jedina alternativa co mi zbejva je 56k modem. na WI-FI je moje vesnice moc v udoli. na DATA NONSTOP nemame signal. a nakej Satelit je zase moc drahej.

Nargon (7.12.2003 11:15:58)

To sice jo, ale vetsinou to je castka kolem 1700, protoze MUSI byt zrizena telefoni pripojka CT minimalne home mini za asi 299. A kdyz maji lidi mobily a pevnej telefon skoro ani nevyuzivaj tak to je drazsi.

Xodar (7.12.2003 19:49:30)

K ADSL jsem připojený asi 3 měsíce /předtím 2 roky ISDN/. S ADSL jsem začal na rychlosti 192 a před čtrnácti dni přešel na rychlost 512, ale to jsem neměl dělat!!! Při rychlosti připojení 192 se průměr připojení pohyboval kolem 90 a stahování asi 16 /byl jsem celkem spokojen/, ale po přechodu na 512 je to bída s nouzí. Rychlost připojení se pohybuje v průměru do 30 a stahování do 4. To už byl rychlejší analogový modem 56, který jsem měl před několika lety. Navíc mi k e-mailům nejdou přiložit přílohy. Pokud tuto skutečnost nahlásím svému poskytovateli ADSL, tak se dozvím, že za to může TELECOM svojí agregací a pokud to sdělím na TELECOM, tak se dozvím, že se musím obrátit v tomto problému na poskytovatele ADSL. Připadá mi to jako začarovaný kruh a nic se neděje. Tak už s tím konečně něco udělejte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, nebo mi to začne připadat, že si z nás uživatelů děláte akorát srandu.

Jenda (8.12.2003 11:04:12)

Dokud zde bude monopol jménem TELECOM a nynější EXCELENTNÍ vláda s jedním lhářem vedle druhého tak na ADSL s garantovanou rychlostí můžeme zapomenout. Mimochodem zkoušeli jste někdy řešit reklamaci na Telecomu? Kdo ano, dá mi za pravdu, že se do telefonu umějí pěkně vysmívat. TAK CO MY OBYČEJNÍ LIDÉ TADY VLASTNĚ ŘEŠÍME ??? Mimochodem, mám připojení přes Tiscali, 512/128 a SPEEDMETR mi ukazuje neustále hodnoty od 45-59. A odeslat poštu větší než 1MB? Zapomeňte...... Posílám ji klasickým modemem....

Michal (8.12.2003 12:01:45)

Uplne s tebou souhlasim a potvrzuji!!Mam Tiscali a je to fuckt bida.Jedine co muze clovek udelat je to zrusit.Zacinam o tom vazne premejslet!!Doufam ze avesti o tom ze od noveho roku bude vse ok jsou alespon trochu pravdive,protoze jen toto mne drzi na ADSL!!!

Miroslav Šilhavý (8.12.2003 12:14:15)

Nojo, hlavně že Vám dávají neomezený objem dat ;-)

Michal (8.12.2003 13:28:41)

Ostatni ISP na tom nejsou o moc lip... Mozna zkorumpovanej shitovej Tele$om a ten se nepocita!!

Miroslav Šilhavý (8.12.2003 13:34:37)

Mno nevím, ti co nedali data zadarmo, tak problémy vcelku nemají... Už jen to, že počet měření na speedmetru není nijak velký znamená, že uživatelé s DSL nemají problémy... Mimochodem pročtěte si tyhle diskuse a podívejte se, kolik lidí dál svoje ADSL ještě sdílí nejen v rodině, ale i se sousedy, kolik firem se připojilo přes agregaci 1:50 atd.

Anonym (8.12.2003 14:41:23)

Stejne jako tu kazdy preprodava inet pres bezdrat, zkousi to vsichni i s ADSL. NIkdy proto nebude ADSL v tomhle state fungovat .... Jsme narod socialnich pripadu a nikdo nechce byt tenm, kdo za pripojeni zaplati. Kazdy si to kupuje proto aby to poslal dale a on to mel zadarmo ....

Miroslav Šilhavý (8.12.2003 14:48:14)

Pak se ale ptám: může za to Telecom?

Jenda (8.12.2003 14:54:36)

Samozřejmě že za to může Telecom, ten totiž spuští úplně nesmyslnou agregaci !!!! V kterém jiném státě ji mají? Jsem zvědav co odpovíte?

Miroslav Šilhavý (8.12.2003 15:07:24)

V jakémkoliv, ve kterém najdete uživatele, kteří používaji download akcelerátory ;-) Protože download akcelerátor má smysl pouze u ISP, kteří agregují právě tímto způsobem... (kdyby takoví neexistovali, download akcelerátory by taky neexistovaly)

Anonym (11.12.2003 07:06:30)

treba kvuli napojovani downloadu pri disconektu?

Miroslav Šilhavý (11.12.2003 07:45:40)

A proto by se to jmenovalo "Akcelerátor" a v reklamních popisech by to slibovalo až násobné zvýšení rychlosti?

Anonym (18.12.2003 06:55:43)

Je celkem jedno ,jak se to menuje, stejne je to jedinej duvod proc ho pouzivam, pac rychlost stahovani s nim je stejna jako bez nej.

Jenda (8.12.2003 15:10:36)

Vy jste určitě zaměstnanec Telecomu, nebo jejich horký fanoušek... :-)))))))

Mařenka (10.12.2003 15:17:35)

Zřejmě sis objednal agregaci 1:50, máš ji mít. Moh sis přece objednat 1:20 nebo třeba vyhraženou linku, ale asi ti bylo líto peněz?

Anonym (11.12.2003 07:07:51)

netusim co si koupil, ale kazdej nema 10 000 na garantovanou linku

Miroslav Šilhavý (11.12.2003 07:46:08)

Proto se musí spokojit s negarantovanou a horší službou.

Prober (11.12.2003 10:12:33)

Ale i ta by měla aspoň fungovat

Miroslav Šilhavý (11.12.2003 12:31:52)

Otázka je, co je fungování a co ne... To že to jede pomalu nebo s prodlevami, může být prostě ta daň za levnou linku... Jinak by se levné a drahé linky ničím nelišily...

Anonym (11.12.2003 13:09:55)

Proc teda neprodavaj misto 512 a 1024, 32 nebo 64 a fungujici, nez prodavat neco s velkym cislem kteryho vlastne nikdy nedosahne?

Miroslav Šilhavý (11.12.2003 13:25:51)

512 kbit je podle mého názoru nejnižší možná rychlost, která lze agregovat 1:50. Měla-li by to být 64 kbit linka, musela by být agregována max. 1:6. A 512 kbit agregovaná 1:50 a 64 kbit agregovaná 1:6, to vyjde naprosto nastejno při vytížení.

Prober (11.12.2003 13:16:40)

Výmluvy, když už se to sere, tak se začne kecat co za ty prachy chcem?

Miroslav Šilhavý (11.12.2003 13:28:18)

Mno nevím, nic oficiálně Nextra nezveřejnila, ale podle ohlasů zákazníků Nextry zde na DSL.cz, to vypadá, že Nextra se obula do QoS a službu značně zlepšila... Dokonce tu padají příspěvky, o tom, že rychlost je malá, ale výpadky a latence nejsou... Takže bych řekl že to jde... A že konečně ISP začínají i něco dělat...

Vášek (11.12.2003 13:43:29)

V čechách rozhodně ne, i na Slovensku je levnější. Jinde v Evropě lze sehnat neomezenou linku 8Mbit za stejnou cenu jako u nas 1 Mbit s 20GB limitem a nesmyslnou agregací !!! Nedávno jsem koukal na jednu nabídku na LAN připojení k Internetu - 100Mbit s limitem 300GB (GB neni překlep) za ccca 4000 Kč.

Miroslav Šilhavý (11.12.2003 13:51:44)

Na Slovensku je ADSL o neco dražší než u nás. A ostatní země si taky projděte, než začnete něco tvrdit.

LaqueR (11.12.2003 21:51:04)

Takze ja jsem si ceniky prosel nekolikrat. Az na to Slovensko by se ale dalo s Vaskem souhlasit. Slovenske nabidky se tak jenom tvari, ve skutecnosti to maji o neco malo drazsi. Ja bych tedy nemenil, slovenske dsl je stejny paskvil, jako to nase.

Anonym (11.12.2003 13:07:39)

Musi se spokojit s nekdy temer nefunguji sluzbou, pac mikrovlnky a kabelovky holt nejsou fsude. Pokud melo bejt ADSL pokus o masove rozsireni netu = pomalu ale fungujici net pod 1000 tak nic moc:(

Miroslav Šilhavý (11.12.2003 13:23:56)

Co to je "pomalu, ale fungující", podle Vás?

XxX (15.12.2003 18:27:52)

dialup má proti ADSL v této podobě jednu podstatnou výhodu...ano, je tam rychlost maximálně 56kbps, kterou nikdy nikdo nepřekročí...ale...to připojení je stabilní... na co je mi takovýhle ADSL, který vteřinu běží na 90 kbps, další vteřinu 20 kbps a takhle to kulminuje v rozpětí 3 - 20% avizované rychlosti připojení ??? jinými slovy...chvíli běží otřesně a chvíli vůbec...

Anonym (18.12.2003 06:52:23)

Neco jako klasickej modem, ale nonstop, asi sem moc narocnej co?

Miroslav Šilhavý (18.12.2003 08:11:12)

Docela jo, 56 kbit garantovanejch není málo.

Anonym (19.12.2003 06:57:04)

Tak co aspon 10 kbit porad moc? Neslo by aspon neco malo zarucit kazdymu porad a zbytek pro me za me do 512 agregovat?

Miroslav Šilhavý (19.12.2003 08:14:25)

10,24/2,56 kbit by na ADSL zaručit šlo, kdyby ISP nastavil QoS. Je nutno ovšem při tak malých rychlostech počítat s velkou latencí. Lepší je přecijen 1024/256 kbit linka, u které by šlo garantovat 20,48/5,12 kbit...

Prober (19.12.2003 12:23:36)

kdo by kupoval megovou lajnu na které by to jelo 20KB? Něžiješ v říši pohádek?

Miroslav Šilhavý (19.12.2003 12:31:23)

Bavíme se o garantované, ne o reálné rychlosti... Současné ADSL má ty parametry, jaké jsem psal - a podívej se kolik lidí si ho pořídilo. A to tam ta garance není zajištěna.

Prober (19.12.2003 12:34:08)

jasně, ale v kolika reklamách na ADSL se dočteš, že ti jsou schopni garantovat 10KB z maximálních 512? Asi v žádné, a tvrdit že by každý před podepsáním smlouvy, měl absolvovat technické školení principu ADSL je trochu stupidní...

Miroslav Šilhavý (19.12.2003 12:47:20)

Ale to se bavíme každý o něčem jiném. "Anonym" se bavil o tom, co je eventuelně ADSL schopno garantovat. To že reklamy byly (už dávno nejsou) ustřelené, to se popírat nedá. Stejně tak se nedá popírat, že ADSL negarantuje nic. A technické detaily uživatel vědět nemusí, ale ISP ano. A to že ISP lidem prodali neomezené linky, za to já nemůžu. Mimochodem, když si koupíš permanentku na MHD, tak ti taky nikdo nic negarantuje. A taky se ti stane, že se do tramvaje nevejdeš... A je na dopravním podniku (v našem případě ISP), aby ti nesliboval víc, než je schopen dodat. A je to na ISP, protože ti věděli a vědí, co mají.

Anonym (14.1.2004 10:24:24)

To ma logiku, taky nemam na mercedes, tak jezdim se Skodovkou, ktera vic nevytahne. A beru to normalne a nenadavam vyrobci skodovek, ze to vic nejede ...

XxX (15.12.2003 18:23:04)

a ty snad vidíš u variant s agregací 1:20 nějakej podstatnej rozdíl ve výsledcích, než má padesátka ??? :)

Miroslav Šilhavý (15.12.2003 21:25:14)

Mno já nevím, ale řekl bych, že výsledky 1:20 nejsou známy. Jsou tam sotva 2 ISP a to bych řekl, že ještě vzorek měření bude hodně malý... Zeptám se Vás jinak, slyšel jste už někdy od někoho na 1:20, že by si stěžoval? Já naopak čtu na 1:20 samou chválu...

Radim (16.12.2003 09:51:26)

No jestli se dá jako chvála brát to, že 256 linka s agregací 1:20 jede tak 100-160, tak budiž. Akorát ta odezva je tam normální (kliknu a začne se načítat stránka, což se na 1:50 může začít dít i teprve za 40 sekund po odmačknutí).

Miroslav Šilhavý (16.12.2003 11:40:31)

Mno nevím, já osobně bych bral rychlost 100 - 160 kbit na 256 kbit agregované lince jako dobrý výsledek... A předpokládal bych, že se to bude lepšit.

Anonym (16.12.2003 13:35:19)

Zdá se mi, že když tobě hodí Telecom ohlodanou kost, budeš tady mlaskat, jak že není ta šunka dobrá a těšit se, až dostaneš slupky z krevet

Miroslav Šilhavý (16.12.2003 13:43:50)

Hehe, tak od čeho by tam nějaká agregace měla být, kdyby se neměla vůbec a nikdy projevit?

XxX (16.12.2003 15:54:12)

čili berete projev poklesu rychlosti na 0 - 50 kbps celodenně jako přirozenej dopad agregace ??? byl bych ochoten sklapnout, kdyby ta nízká rychlost byla alespoň stabilní...ale pokud rychlost kulminuje od 0 - 50 kbps, tak je to nesrovnatelně horší, než analogové dialup připojení... a někde jsem četl Váš příspěvěk ve smyslu "co si jako za takový peníze představujeme za rychlost"...nezlobte se na mě...ale za těch 1600,- měsíčně bych si zasloužil alespoň garanci minimálně 128 kbps...myslím, že takový minimum by určitě poskytovatelé mohli nabídnout...co je mi platný připojení s potenciálem 512 kbps, které mi celodenně (7:00 - 22:00) jede jako ucpanej dialup ???

Miroslav Šilhavý (16.12.2003 16:14:25)

Za 1600 s DPH (tj. za 1300) garantovanou 128 kbit linku neseženete... Za garantovanou byste dal cca 3x víc. 50 kbit a méně je pochopitelně katastrofa. Ale ruku na srdce - nemohou za to ISP tím svým nekonečným lákáním na neomezená data? O uploadu ani nemluvím.

Prober (16.12.2003 18:39:38)

Skvělý příspěvek, ale v čem mu ruka na srdci pomůže vyřešit jeho katastrofální situaci?

Miroslav Šilhavý (16.12.2003 18:42:31)

Nijak... Resp. stejně jako bezduché nadávání na Telecom. Pomůže Ti to do budoucna a pomůže to i ostatním současným i budoucím uživatelům ADSL při výběru poskytovatele.

XxX (16.12.2003 15:59:38)

a to jsem se ani nezmínil o uploadu, kterej se rozběhne rychlostí 0 - 2 kb/s...přičemž pokud je soubor delší, než se stihne odeslat dat během deseti vteřin, tak se celé spojení vytimeoutuje... moje práce je na internetovým připojení závislá...a kvůli takovéto impotenci jsem od včerejška, kdy mi byla provedena doposud neohlášená migrace, absolutně nic neudělal, jen si několiksetkrát změřil rychlost připojení, protože to je asi tak jediný, co lze s tímhle broadbandem dělat...

Anonym (14.1.2004 10:20:23)

Ja uz nemuzu ....Blbost tehle lidi me fakt bavi. Proc si kupujes ohlodanou kost ???? !!!! Proc kupujete neco 1:50 ????? Jak muzete mit vubec tu drzost chtit plnou rychlost ?

Michal (15.12.2003 18:57:56)

Pak ja odpovidam ANO!!!!!

Jenda (8.12.2003 14:52:46)

.....nemají problémy, nebo spíš o SPEEDMETRU NEVĚDÍ !!!!!!!

Jenda (8.12.2003 14:51:34)

Ano, ale pouze do konce roku..... Na tuto skutečnost ale nikdo při podepisování smlouvy neupozorní !!!!

Exac (8.12.2003 16:57:59)

jaky mas problem s odesilanim megoveho emailu? Ja mam doma GPRS kde je odesilani jeste o hodne pomalejsi nez u ADSL a s necim takovym nemam problem. (a mimochodem, momentalne me neomezene pripojeni vyjde na polovinu toho co platite vy a jeste mam k tomu 100 volnych minut ;-))))

BioQ (8.12.2003 17:17:45)

Normálně zdravej člověk by řekl, že tohle je hodně pomalej modem. Já říkám že to je ADSL: Rychost vašeho internetu: Rychlost stahování dat: 2 KB/sec Rychlost připojení k Internetu: 16 Kbps Příkaz PING na www.seznam.cz [212.80.76.3] s délkou 32 bajtů: Odpověď od 212.80.76.3: bajty=32 čas=264ms TTL=117 Odpověď od 212.80.76.3: bajty=32 čas=358ms TTL=117 Odpověď od 212.80.76.3: bajty=32 čas=304ms TTL=117 Odpověď od 212.80.76.3: bajty=32 čas=340ms TTL=117 Odpověď od 212.80.76.3: bajty=32 čas=434ms TTL=117 Odpověď od 212.80.76.3: bajty=32 čas=325ms TTL=117 Odpověď od 212.80.76.3: bajty=32 čas=363ms TTL=117 Odpověď od 212.80.76.3: bajty=32 čas=414ms TTL=117 Odpověď od 212.80.76.3: bajty=32 čas=426ms TTL=117 Odpověď od 212.80.76.3: bajty=32 čas=386ms TTL=117 Odpověď od 212.80.76.3: bajty=32 čas=394ms TTL=117 Vypršel časový limit žádosti. Vypršel časový limit žádosti. Odpověď od 212.80.76.3: bajty=32 čas=434ms TTL=117 Vypršel časový limit žádosti. Odpověď od 212.80.76.3: bajty=32 čas=370ms TTL=117 Odpověď od 212.80.76.3: bajty=32 čas=425ms TTL=117 Odpověď od 212.80.76.3: bajty=32 čas=396ms TTL=117 Odpověď od 212.80.76.3: bajty=32 čas=230ms TTL=117 Vypršel časový limit žádosti. Odpověď od 212.80.76.3: bajty=32 čas=449ms TTL=117 Statistika ping pro 212.80.76.3: Pakety: Odeslané = 21, Přijaté = 17, Ztracené = 4 (ztráta 19%), Přibližná doba do přijetí odezvy v milisekundách: Minimum = 230ms, Maximum = 449ms, Průměr = 371ms Tiscali 512/128 Jihlava. Den ode dne se to jen zhoršuje. Výsledký speedmetru musí být hooodně nadnesené.

karel (8.12.2003 19:38:45)

dnes, kdy pripojeti adsl tiscali 512 chodi 20 kbps jsem zavolal na support a tam mi bylo receno, ze muzu byt rad ze jsem oproti obyc pripojeni pripojen stale, ale rychlost, kterou tak masivne inzeruji dodrzovat nemusi. tak zadny rychly pripojeni s tiscali, ale pomale a mozna furt, kdyz to nepada a neodpojuje se, to normalni pripojeni pres 56k nedelalo... zase z nas udelali blbce, teda ze me :-(. jinak support@tiscali.cz vubec nereaguje. asi spy.

jirka (8.12.2003 20:06:23)

muzu se pod vas prispevek podepsat je to sila mam mezi 20 -30kbs,namisto proklamovanych 512.Doufam ze se to zlepsi jinak se asi fakt nastvu a prejdu zpet na modem.

Anonym (9.12.2003 20:58:10)

Já mam ten zlej ďábelsky žlutej Telecom - IOL a jedu standardně 416 kbps

karel (9.12.2003 22:53:14)

tak jsem si tady precet diskuse za posledni dva dny a pokusil se zavolat na tiscali. bylo to presne podle toho jak je zde nekolikrat popisovano. asertivni prijeti slecnou, ktera s vami citi, napise s vami tzv. trublelist nebo jak tomu ty zanglicteli magori rikaj a potom mi zavolal obornik z telecomu. a opet presne podle zde jiz popisovaneho postupu. mam se obratit na providera, o co mi vlastne jde, kdyz jsem pripojen a stahohovani dat je skoro na nule, dyt oni taky 512 nedeklaruji to jsem si mel precist ve smlouve a vlastne on nesmi nic moc rikat a jestli jsem noline a pripojeni funguje i kdyz pomoleji nez nejaky modem 28kbs je z jejich strany vse vporadku. proste je to ucpany. takze rozjeli neco co vlastne ted nefunguje a neni ani zalovatelny. budeme calovat sest mesicu patnact stovek a hlavne rychle se odhlasit je na to tri mesice lhuta...muzete si tady diskutovat a mnohdy i blabolit, potom uz staci podotknout, ze telecom pouziva hesla - rozdel a panuj, telefonuj aspon si jeste namastime kapsu. je to tady schnily a zacina to u mlynare a spidly. zahodte telefony, mobily, odpojte modemy a zkuste to zase pesky, pomalu, ale jiste. udelali si z nas stadecko ovci, jako z orwelovy farmy. stacilo by vyuzit pomalu chodiciho internetu k vyhlaseni nepouzivani sluzeb telecomu, alespon tyden nebo mesic. to bysme ale nesmeli bejt v cesku...

Jenda (10.12.2003 15:12:39)

Gratuluji za bezchybný příspěvek.... .... co doat. Nejhorší na tom všem je, že mi s tím nic neuděláme a ty nahoře se nám smějí.....

martinez (11.12.2003 23:12:28)

jo. nedavno jsem se bohuzel musel pripojit pomoci adsl. podle bombasticke reklamy, ze vse je skoro zadarmo a hlavne svetelne rychle pripojeno, jsem rychle objednaval u tiscali. po mesici vyrizovani a podepisovani peti identickych smluv jsem dostal dlouho ocekavany balicek s modemem. a taky trpke zklamani. z inzerovane rychlosti 512kbps se vyklubalo v nejlepsi chvilce 84kbps a to na speedmeteru tiscali. co jsem si to koupil?je 1300 mesicne a 3000 za modem malo?

X:KATY (22.12.2003 13:17:06)

naprosto souhlasim pánové=to je normálně na demonstraci/defenestraci-II

komarsz (13.1.2004 21:08:07)

To je pravda.....krade se všude ale větší zlodějě jsem ještě neviděl....Já blbec jsem si vybral ještě toho nejlepšího TISCALI.....je to svinstvo podvod zlodějina a ...už mě ani nic nepadá......a že by upravily ceny na 1/10 to je ani nenapadne...za tuhle zlodějinu bych jim vzal licenci......na inerním modemu jsem byl asi o 40% rychlejší......a co těch mojich 40 telefonátů????? jo zavolejte si na placenou linku na infolince Tiscali o ADSL nic nevíme.....čili ještě provoláno 500 měsíčně z pevné linky......a co odpověd nebo řešení od tiscali????dodnes se mi nikdo neozval....asi maj přetíženej i telefon:-)......TOHLE JIŽ NIKDY VÍCE A HALO LIDI OD TISCALI A VLASTNĚ VŠICHNI PROVIDÉŘI ADSL....U VŠECH MOJICH KONTAKTŮ...A ŽE JICH MÁM DOST SI ANI NEŠKRTNETE.....................zlodějina zloděja zlodějina....Jen se divím že i zde na foru si někdo z vás providerů ani nenapíše příspěvěk........s pozdravem KOMARSZ

Anonym (15.12.2003 20:41:07)

No, koukam ze ja si asi nemam proc stezovat - platim mesicne 300, inet me jede minimalne 64kbit/s, jsem pripojenej 24/7 a jedu bezdratove.... co dodat? Asi byste me meli zavidet :D

XxX (15.12.2003 20:45:42)

to je hloupá rada...pro mě bylo ADSL poslední možnou alternativou...kabelovka ani bezdrát u mě není možný nakopnout...

Nargon (16.12.2003 17:47:12)

a nejsi jednijej... ale nastesti mne to jede docela dobre.

Michal (16.12.2003 17:40:43)

A od koho to mas?ja bych do toho sel,pokud by to bylo mozny technicky..

jonáš (18.12.2003 19:04:55)

A ty di třeba do prdele, šklíbo chlubivej .. zapomněl jsi dodat že máš pinďoura 24 cm a pětilitrovýho medvěda ..

no přece já (23.12.2003 14:17:50)

já sem taky v pohodě sem připijenej 24/7 bez omezení dat za 400 měsíčne 256kb bezdrát.Akorát mě sere že se s tim moc nedá hrát po netu (ping tak 120-xxx)

lokiol (23.12.2003 14:44:37)

Tak nevím, známej má mikrovlnu a pingy má 10-20ms na seznam.

no přece já (27.12.2003 15:00:11)

na seznam mám ping 30-40

Milan (14.1.2004 10:41:24)

Můj známej zase má mikrovlnu a má pingy 500 - 600 na seznam, hlavně každej den jinak, takže si nezahraje.

Nargon (24.12.2003 04:42:40)

Kdybych mohl moji jedinou alternativou k modemu je ADSL, zaplat buh mi jede docela dobre

no přece já (2.1.2004 19:16:46)

ne, oprava. na české servery(gamezone) je ping 30-80

Mirek (2.1.2004 21:16:21)

Na ADSL mám ping na gamezone.cz 20ms

BioQ (2.1.2004 21:33:26)

Možná ty, 20 ms jsem neměl ani bez agregace :((. Asi na mojí ústředně nainstalovali nějaký starý sráče.

Mirek (2.1.2004 22:00:22)

Měl jsem po zapnutí agregace obrovské problémy. Ztrátovost byla kolem 20%. Řešil jsem to asi tři týdny z techniky z ČTc. Myslím si,že i oni mohou dost udělat. Je to jen o přístupu.

Komarsz (13.1.2004 20:56:14)

To by mě celkem zajímalo...nechceš se mi ozvat třeba na icq nebo na meil???? dík icq 205328291....dík

no přece já (27.12.2003 15:01:02)

Wi-Fi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§

František (16.12.2003 19:38:49)

Dneska jsem zprovoznil pripojeni pres IOL Broadband. Vzdycky jsem telecom nesnasel, nikdy jsem na nich nenechal nit suchou, ale prvni mereni na Speedmeteru mi ukazaly 415 a 427 Kbps. Docela dobry, ne? :-)) IOL rulez Pro uplnost: IOL Broadband 512/128 1:50 10GB limit.

XxX (16.12.2003 19:48:35)

mohl bych si k tobě jednou týdně chodit odeslat pár mailů ??? :)3

Nargon (17.12.2003 15:26:36)

ale on sem napsal rychlost DOWNLOADU a upload muze mit v pici takze odesilat muzes i doma a jede to stejne.

Anonym (17.12.2003 22:46:14)

to mas pravdu, upload jsem nijak nemeril, ale jinak to porad fici dost rychle :-) Jen dnska jsem do registru pridal nejake informace, ktere mely podle tohoto serveru zvysit rychlost, ale misto toh ji snizili... Ze jsem se do toho vrtal :-(

Anonym (1.1.2004 23:56:01)

Chlapi, to se Vám teda divím, co vám to nabízejí! Já sám jsem provider a nabízím linku 512/256 přes WiFi. Mám tam agregaci 1:50. Pokud že je tam napojených více jak 30 lidí, tak mi to na speedmetru ukáže linku 182kbps a download 22 KB. To se dá, ne? A nebo je to snad málo? (ted míním zvednout konektivitu na 2048kbps). Momentálně má každý z napojených download asi 22KB.

RE: (1.1.2004 23:58:55)

Pro případ, jsem zapoměl poslad mail.

Anonym (14.1.2004 10:08:07)

Já sám jsem provider - To je dobry :-) Aneb jak rika muj kamarad "dnes si rika provider kazdy, kdo ma diru v prdeli " :-) Pokud bys byl opravdu provider ,mel bys vlastni konektivitu a vedel bys, ze kazdy z 30ti lidi nemuze mit k dispozici 22 KB/s :-) 22 KB/s totiz muzou mit na 512tce k dispozici tak 3 lidi :-)

X:(((((((((((((( (22.12.2003 13:24:34)

DEMONSTRACI/DEFENESTRACIDEMONSTRACI/DEFENESTRACIDEMONSTRACI/DEFENESTRACIDEMONSTRACI/DEFENESTRACIDEMONSTRACI/DEFENESTRACIDEMONSTRACI/DEFENESTRACIDEMONSTRACI/DEFENESTRACIDEMONSTRACI/DEFENESTRACIDEMONSTRACI/DEFENESTRACIDEMONSTRACI/DEFENESTRACIDEMONSTRACI/DEFENESTRACIDEMONSTRACI/DEFENESTRACIDEMONSTRACI/DEFENESTRACIDEMONSTRACI/DEFENESTRACIDEMONSTRACI/DEFENESTRACIDEMONSTRACI/DEFENESTRACIDEMONSTRACI/DEFENESTRACIDEMONSTRACI/DEFENESTRACIDEMONSTRACI/DEFENESTRACIDEMONSTRACI/DEFENESTRACIDEMONSTRACI/DEFENESTRACIDEMONSTRACI/DEFENESTRACIDEMONSTRACI/DEFENESTRACIDEMONSTRACI/DEFENESTRACIDEMONSTRACI/