Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > ADSL - dle dsl.cz dostupné, dle Telecomu nikoli

ADSL - dle dsl.cz dostupné, dle Telecomu nikoli

dc6002 (8.5.2005 17:20:49)

Zkoušel jsem dostupnost ADSL ve své vsi, přičemž jsem zjistil, že na některých č.p. (2 sousedé v mojí blízkosti) jej lze zavést, ale na některých, jako například na mojí lince, nikoli. Poslal jsem mail Telecomu, kde jsem tento paradox popsal. Odpověďí mi bylo, že ani u mně, ale ani u mých 2 sousedů nelze ADSL zavést (cituji poněkud nelogickou větu: "U jednoho není možné určit vzdálenost a druhé číslo je také příliš daleko."). Alespoň trochu mě to potěšilo, že jsme si všichni rovni, ale zároveň tento incident vrhl stín pochybnosti na celý systém zjišťování dostupnosti ADSL. Nezbývá tedy než čekat, až o ADSL jednoho dne zakopnu na schodech před verandou. Jakékoliv zjišťování dostupnosti pro mě ztratilo smysl.

Mik (8.5.2005 17:36:08)

Nic si z toho nedělej já mám 9 měsíců ADSL a při ověření mi to píše že z technických důvodů ho nemůžu mít :D Takže je jasné že to ověřování je úplně k ..... ale vysvětli to těm lidem co tam sedí mrknou na to a řeknou ti je mi líto službu nemůžete mít

Nargon (8.5.2005 18:00:52)

Tak tenhle tvuj problem ma asi kazdej, kdyz uz to mas zrizeny tak ti to samozrejme musi psat ze z technickych duvodu nelze zridit. dve adsl na jeden drat nenacpes.

Mik (8.5.2005 20:34:53)

No to teda nemá jestli máš ADSL tak si tam zkus napsat tvoje telefoní číslo a jsem zvědavej jestli ti to napíše... řeknu to rovnou, napíše ti to že ho tam můžeš mít. Stejně jako mi to píše na čísle co mám v práci kde máme taky adsl a u mého kamaráda který má také adsl tak mu to píše že si ho může pořídit.

Nargon (8.5.2005 21:25:28)

Me to prave pise ze z technickych duvodu nelze zridit.

Mik (8.5.2005 21:30:05)

Můžeš být ještě druhá skupina a to ta která si zřizovala ADSL ještě před jejich limitama a kde se skutečně dělalo poctivé proměření linky a ne jako dneska, že jakmile jsem víc jak 3.8 km daleko tak prostě konec ADSL nejde a nikdy nepude. Teď teda nakoupili ty svoje nové měřící přístroje které mají vzdálenost zvětšit až do 8 km. I když je to teda jenom žvást protože ty přístroje proměřujou jeno kvalitu linky nic nezesilují nebo tak něco... prý to mají spustit od 15 Května a bude to proměřovat do září.... Jenom by mě zajímalo jestli to bude proměřovat podle posloupnosti nebo si to třeba vezme údaje z toho kdo zkoušel prověření.... kdo ví je to přece Telecom

Nargon (8.5.2005 21:40:08)

No tak presne do tyhle skupinky patrim, u me byl technik s merak a promeroval linku, mam jeste Annex A. A od ustredny budu tak 8 Km.

Mik (8.5.2005 22:03:04)

Kéž by byli poctiví takhle i dneska.... sranda je že jsem si takhle objednal technika a za poplatek asi 1000 Kč jsem si chtěl nechat naivně přeměřit linku. Logicky jsem si myslel že když přijde (já si ho zaplatím) a proměřími tu linku tak řekne že to de a zřídí mi to. Místo toho přišel za deset minut mi řekl že jsem daleko :D ale kvalitu linky mám dobrou :D:D:D a že mi adsl nezřídí..... fakt sranda.... přirozeně jsem za něj nic nezaplatil... zase takový šílenec nejsem

petzed (9.5.2005 10:08:52)

Presne, to jsou jen blby keci s temi pristroji, aby nakrmili lidi a zavreli jim na chvili hubu. V zari udelaj gesto, zrusej vzdalenostni limity a hura na dalsi zakazniky. Urcite maji a meli davno merici pristroje na to aby to zmerili kvalitu linky.

Mik (8.5.2005 20:37:42)

Krom toho se tu to tema s overovanim cisla uz jednou rezilo. Nasli se tri lidi co jim to psalo kdyz meli zrizeny ADSL ze z technickych duvodu to nejde ale zase se naslo 20 lidi kterym to psalo i kdyz meli adsl ze to de tak si to laskave najdi

Marek (8.5.2005 19:00:31)

Dělá mi to to samé. Třeba telekom - ano, připojení lze zřídit. Dobře, zavolal jsem tam. Všechno ok, objdenáno. Druhý den mi volali domů, že z technických důvodů to zřídit nejde. Ale řekli, že mi tu půjde ten nejpomalejší tarif. Tak jsem si ho tedy objdenal a druhý den zase to samé - nejde zřídit. Tak jsem se kouknul na stránky Telenoru, který se chlubí, že má zavedené ADSL i tam, kde ho telekom nemá a zkusil jsem ověřit dostupnost dostupnost a napsalo mi to tohle: Výsledek pro linky společnosti Telenor Networks, s.r.o.: Na daném čísle je možné službu zřídit. Výsledek pro linky společnosti ČESKÝ TELECOM, a.s.: Na daném čísle není možné v současnosti službu zřídit. Fajn, řekl jsem si. Snad to půjde. Tak jsem si od nich objednal připojení. A myslíš, že šlo? To bychom nebyli v ČR, kdyby všechno šlo tak jednoduše. Pro jistotu jsem zkusil i Contactel. Výsledek: Blahopřejeme, na vámi zadaném účastnickém čísle je možné provozovat službu: ADSL Contact Start+ (bez limitu, agregace 1:40, bez nutnosti poplatku za tel. linku) ADSL Contact Power+ (bez limitu, agregace 1:20, bez nutnosti poplatku za tel. linku) ADSL Contact Business+ (bez limitu, agregace 1:4, garantovaná minimální symetr. rychlost) Maximální dostupná rychlost služby ADSL Contact je 0 Kbps. Výborně, tak to si určitě vyberu ten tarif Business+, ať mám lepší agregaci. Proč nemůžou napsat, že to nejde, ale napíšou, že to jde ale rychlostí 0kbps? Někdo by s tím už měl něco udělat.

(9.5.2005 09:50:38)

jo,fakt si z toho nic nedělej,já mám ADSL 512 už rok a koncem 2004 sem chtěl přejít jinam a taky mi řekli že to není možný a přitom ho mám.A pokud mě teď odpojí,už mě nikdo nepřipojí.Prostě ADSL mám a zárověň ho mít nemůžu.Mluvil sem i s právníky od CTc a čekám už 5 měsíců na jejich dopis,chci se s nima soudit,jenže dopis nikde,každý den tam volám stížnost,je to fakt hustý.Mrzí mě,že sou češi nejednotní a přitom by bylo tak jednoduchý nechat CTc padnout.Stačí hromadně odhlašovat.To samý banky.....Proto se tu tak daří těmto firmám a proto se to povedlo i vůdci 3 říše...češi se nechají ovládat a bojí se

Anonym (9.5.2005 11:30:14)

Jestli ches prejit od Telecomu k jinemu poskytovateli a Telecom ti tvrdi ze to pote nepude zridit a mas to od nich pisemne tak se vykasli na celej Telecom a posli rovnou stiznost na antimonoplni urad.

jpg (9.5.2005 12:11:30)

jde o to, ze nyni jsou jine technicke podminky pro zrizeni ADSL nez treba pred rokem. driv se totiz zrizovali ADSL a na vzdalenejsich linkach nez jsou soucasne limity (a to bez ohledu na ISP)....

(9.5.2005 13:11:58)

no právě,něco takovýho o jiných podmínkách říkali,prostě tam ted mají program,přes který tě to nepustí pokud jsi dál jak 3.4KM.Jenže to mě jako zákazníka vůbec nezajímá a navíc mě o změně podmínek nikdo písemně neinformoval a vše co jsem doposud zjistil bylo neoficiální cestou.Jsem velmi zkalmán paradoxí celé situace,ale zase na druhou stranu je na mě a na nás všech co s tím uděláme ne?Máme tu unii a možnosti co tu před léty nebyly,tak pojďme s tím něco udělat...teď se už nemůžeme vymlouvat jako naši rodiče,že za komunistů to nešlo..

neo (9.5.2005 13:23:24)

Jak neinformoval !? Podívej se na zakl. parametry IE ! http://www.telecom.cz/internetexpres/optimal/faq.php a o vzdálenosti se dozvíš oficiální cestou!

(9.5.2005 15:10:35)

jo jasně a proč mi to teda nezrušej,když to nemůžu mít?lhali by sami sobě co?

neo (9.5.2005 15:28:10)

bud rád že to máš:-)

Anonym (9.5.2005 17:54:23)

Já,sem na tom stejne chtel bych 1M ale sem rad ze mam 512 jinac tu okolo slape uz jen 256 .Tak drzim hubu a sem zticha.

(10.5.2005 07:15:16)

jojo držet hubu a krok,vůdce 3 říše by byl opravdu pyšnej...jasně že komunisti taky...

Anonym (10.5.2005 07:40:21)

No a samozřejmě i současná vláda...