Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > kolik lidi prejde k nextre v cervnu na FUN1 ??? pojede to vubec ?!?

kolik lidi prejde k nextre v cervnu na FUN1 ??? pojede to vubec ?!?

karel (13.5.2005 13:45:58)

nechci nijak strasit ale co znam lidi tak snad uplne vsichni chteji prejit na FUN1 kdyz pocitam ze vypovedni doba je vetsinou 2-3 mesice takze v cervnu prejde k nextre asi maximum lidi imho muze jednat i o desetisice lidi mesicne protoze proste FUN1 je absolutne bez konkurence !!!

piff (13.5.2005 14:22:28)

no je to bez konkurence jen pro ty co nemají TN. A ted prosáklo že by mě ČTc zlevnit velkoobchodní nabítku takže v červnu by mohli začít všichny operátoři co něco nabízejí přes ČTc začít migrovat automaticky na lepší služby. Ja nějak od Contactelu pujdu určitě, protože má pevný limit na měsíc a to už nechci

Anonym (13.5.2005 15:12:41)

neco na tom bude jde sice jenom o velky mesta ale tam je asi nejvic netaku ja jdu taky

David (13.5.2005 15:15:22)

Nevim, nevidel bych to tak dramaticky... Kdo ma k Telenoru pristup, tak uz si ho davno zaridil, protoze FUN 512/128, jehoz je v podstate 1M nasledovnikem, uz bezi daaavnnnoooo... Takze tu migraci bych nevidel tak drasticky...

Anonym (13.5.2005 15:29:00)

no jo ale nikdo nevedel jaky bude fup takze mozna vyckavali co se bude dit no a fup je 128/128 a vys coz je zajimavy ale vlastne pisu o sobe

David (13.5.2005 15:47:34)

Me je FUP celkem u riti, me 10GB bohate na mesic staci a pokud budou stahovaci na FUPu, tak to ostatnim pobezi v pohode, takze neni co resit :) Ja osobne jsem nevyckaval, s jakymkoli FUP je pro me Telenor lepsi nez Telecom...

Michal (13.5.2005 15:28:20)

Nejedná se jen o velká města, já jsem z vesnice a Nextra by mi to zařídila přes dráty Českýho telecomu, samozřejmě za podmínek nextry.

Anonym (13.5.2005 15:33:18)

tak to slysim poprve nehce se verit ze by to telecom pripustil pokud neudela podobny podminky hlavne vyssi fup

Defman (15.5.2005 11:29:14)

FUN 1M pojede resp. jede kdekoli kde je dostupné DSL a to jak prostřednictvím ČTc tak Telenoru.Já jsem z dědiny mezi Znojmem a Brnem a mám IE Optimal Telenor tady není a stejně tak můžu mít FUN 1M pokud se odhodlám projít tu anabázi s výpovědní lhůtou atd.

pepa (13.5.2005 16:30:56)

Je na FUN1 taky FUP?

David (13.5.2005 16:47:47)

Nechci bejt sprostej, ale KURNIK LIDI, TO NEUMITE CIST? Citace V rámci této varianty služby FUN je aplikována tzv. Fair Usage Policy (FUP) omezující maximální přenosové rychlosti na 128/128 kbps po přenesení 10 GB dat v obou směrech. Jen nemit linou pazouru a napsat www.nextra.cz a jednou kliknout, co? Ale ono je jednodussi se tady tisickrat zeptat, vid?

Anonym (13.5.2005 16:54:47)

ohledne FUPu jeste dodam tohle ptal sem se na tvrdo v nextre co bude pokud tam budu met pusteny non-stop download dc++ tak po divokem prepojovani me nejaky pracovnik rekl ze stahovaci se resi pripad od pripadu ale vetsinou dostanou malou prioritu a je pokoj

Anonym (13.5.2005 16:45:37)

tak jeste jednou !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!! NEXTRA FUN1 FUNGUJE I NA DRATECH TELEKOMU !!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

piff (13.5.2005 20:52:06)

A na to si přišel jak?

titan (13.5.2005 21:11:47)

Jiste ze bezi na dratech telecomu kdyz telenor ma sluzby na bazi pronajmu mistnich smycek cili vyuziva stavajiciho telefonniho vedeni telecomu

TomZ (14.5.2005 11:10:11)

OMFG.. no jasne ze vse musi jit res draty CTc protoze ten konec vedeni co jde ke kazdemu domu ma jeste Ctc a ostatni si ho pronajimaj..ale jde o to, ze Telenor ma ten net z jineho zdroje.. nez CTc..ty data chodej pres jeho sit... tady nejde vubec o tom ze CTc vlastni draty k tobe domu.. to je uplne jedno a na rychlost to nema zadny vliv

Anonym (13.5.2005 16:50:33)

ta funkcnost je potvrzena a je to na 100% na FUN1 neni potreba telenor a prave to dela z FUN1 absolutni hit

Hloupý Honza (14.5.2005 02:46:22)

Já nikam nepudu. Mi vyhovuje ten týdenní sytém u FUP ČT (2,5 GB týdně). Víkendy na plno v uterý to překorčím, středa a čtvtek jsme ve FUPU a pak v pátek se to zase rozjede. Kdybych šel do nextry tak bych stáhnul 10 GB nejpozději za 12 dní a dalších 18 dní v kuse bych měl FUP. Děs a hrůza............ Radší si nechám ČT IE Optimal.

David (14.5.2005 15:48:53)

No tak to pridej, s tim FUP u Nextry, dela FUP zrdcadlove, cili kdyz bys udelal za 12 dni FUP limit, tak by te omezila na 18 dni do konce mesice a 18 dni nasledujiciho :)

Anonym (14.5.2005 15:51:05)

Ty jsi ale popleta! Netahej sem praktiky FUPu GTS! Nextra zadne zrcadlo nema a zpomaleni je jen do konce mesice. Hloupy Honza: No jo, jenze u Nextry bys mel zpomaleni pouze 128/128 na rozdil od CT a s tim uz se da, ne?

tU9kMXKrMS (12.1.2007 14:19:04)

Hi! Very nice site! Thanks you very much! phg600wLG5

JP (15.5.2005 11:48:51)

Asi jste si nevšimli že za 50 Kč si můžete snadno dokoupit další 2GB, když už stahujete tolik důležitých věcí ...

Hloupý Honza (15.5.2005 11:52:41)

Jo, jenže 700 Kč za ADSL je pro mně i tak dost peněz a nechce se mi připlácen ani korunu

JP (15.5.2005 12:15:49)

Když jim to takhle pěkně vysvětlíš, tak ti určitě ten limit zruší. Zvláštní že lidé mají tendenci co nejméně dávat a co nejvíc brát. Pokud člověk užívá internet normálním způsobem a není posedlý chronickým a permanentním stahováním kradených filmů, hudby a softwaru, tak mu 10 GB stačí nad hlavu i na 3 měsíce ...

Anonym (15.5.2005 12:58:18)

Další magor co neví k čemu je interent? Přes P2P sítě mi měsíčně přejde maximálně 2 GB (jen mp3). Na filmy mám kámoše. A celkem mám průtok přes 35 GB. K čemu používám interent. Video archívy vědeckých pořadů. (cesnet) Intetnetové TV a rádia. (výborné pořady v zahraničí, jen přes net) Poslouchání mp3 ukázek v on-line shopech (hledám dobré skupiny) Tvorba grafiky a posílání projektů ke schválení (práce) Atd atd Né každý kdo má velký průtok je stahovač. Internet má mnohem víc možností než tušíš a že ty ho používáš jenna WEB a poštu? Tvoje chyba..........

JP (15.5.2005 13:10:29)

V pořádku. Díky za vysvětlení. Ale 1) nechápu proč při diskusi používáš vůči druhému (kterého ani neznáš) primitivní nadávky. To moc nesvědčí o základní gramotnosti a elementární kulturní úrovni (i přes prezentovanou internetovou "sečtělost"). 2) Kdo chce víc brát, musí i víc dát ... tak to na světě prostě funguje. Když budu chtít 100GB měsíčně, není problém, ale bude třeba připlatit ... 3) Věci používám v rozsahu, který potřebuji. Pokud mám třeba rádio s 200 stanicemi a poslouchám jen jednu, není to moje "chyba", ale moje volba. Ale zůstávám otevřený všem zajímavým novým možnostem. Myslíš že bys mohl napsat pár zajímavých linků na FUNGUJÍCÍ zmíněné vědecké pořady a internetové TV ?

Hloupý Honza (15.5.2005 14:01:49)

No prostě ty a tobě podobní mně štvete s výrazem "používat internet normálním způsobem". U nás průměr asi 3 GB měsíčně. Podle mně to není "normální",ale je to způsobeno především internetovou negramotností. U nás bylo skoro 8 let možné používat internet jen na prohlížení webu a stahování pošty. S příchodem ADSL si lidé neuvědomili, že ADSL neznamená jen připojení non-stop, ale taky připojení které nám až nyní umožnilo objevit konečně vše co internet již několik let nabízí. Co je normální? U nás 3 GB, v USA 200 GB a v japonsku i několik TB. O čem to vypovídá? Češi jsou prostě pozadu a májí co dohánět. P2P neslouží jen ke stahování Filmů a hudby. Je vidět, že toho moc o internetu nevíš. Znám spoustu lidí, kteří si za pomocí P2P stahují dema her (500 Mb jedna) nebo nové verze dříve zakoupených programů. K těm TV, šlo mi především o slovenské TV které nechytám a jsou tam docela dobré zábavné pořady (markiza), nebo na JOJ běží výborná soutěž Millionový tanec! TV archív má každá lepší TV. Archív vědeckých pořadů je zde: http://videoserver.cesnet.cz/videoarchiv.php

Anonym (15.5.2005 14:21:01)

Mluvite velice inteligentne momentalne a nezbyva mi nez s Vami souhlasit, jenze... Ja bych taky mel nejradeji neomezeny itnernet atd... ja ho tedy mam ale s rychlsoti 384kbit a s pignem vysoce prevysujici 100ms, ale jelikoz nejcasteji hraji hry tak je to nepouzitelne a v tom bych videl jakousi zaostalost spise nasich provideru nez nasi... ja nemohu ovlivnit to, ze stahnu jen 5GB mesicne a ne 200GB, kdybch to mohl ovlivnit taham jako Japonci... jenze nemam jaksi v penezence 10000 abych mel super net... takze bohuzel... to ze v japonsku nebo honkkongu maji optiku a plati 35 dolaru.. to maji super a u nas prd

Anonym (15.5.2005 14:39:44)

Je to taky k něčemu dobré. Jinak by už spousta lidí z toho úplně zblbla a seděli u toho 24 hodin denně. Život zredukovaný na internet to není úplně ideální řešení ... A i u nás už to ve spoustě případů nemá daleko k chorobné závislosti (jako na hracích automatech apod.).

Anonym (15.5.2005 14:51:10)

Co je lepší. Trávit večery u TV nebo u Intenetu? Pokud má někdo rodinu, děti, milenku, koníčky kterým se věnuje již delší dobu, jistě nedá přednost intrenetu. ADSL (které mu umožní denně stahovat) si člověk může dovolit jen tehdy,když pracuje. 1000 kč měsíčně ze socíálky ve výši 5000 těžko někdo obětuje na ADSL. Z toho vyplývá, že potřeba intenetu zvyšuje motivaci k práci. A celkově má na společnost pozitivní vliv. Nejvíce nabídek práce ja na netu. Nejjednodušší je seznámit se přes internet. Nemusíte se bát, že by intrenet spůsobil vymření společnosti. Pokud by někdo chtěl sedět celý den na interntu, musí si na to vydělat peníze (třeab i přes net). Lidé vždy dají přednsot sexu před internetem. >>reprodukce je zajištěna.......

Anonym (15.5.2005 18:19:27)

ano to je pravda :) da se skloubit oboji dohromady :)

Hloupý honza (15.5.2005 14:41:13)

Chyba není na straně providerů. Problém je v tom, že 90 % lidí ty 3 GB měsíčně stačí! Prostě u nás nevzniká moc velká poptávka po neomezeném internetu, nebo po ADSL s limitem přes 10 GB. Kde není potávka není ani nabídka. Trend v cenách a nastavení služeb určuje těch 90%. Kdyby začli všichni více využívat internet, byly by přetížené linky a providerům by nezbylo než ADSL zrychlit. Teď to řeší tak, že těch 10% hodí pod FUP a 90% zákazníku je spokojeno.

JP (15.5.2005 20:41:05)

Díky za tip. Ten seznam zajímavých vědeckých filmů na cesetu je fakt omračující. Jen by mě zajímaly 2 věci 1) kolik MB zhruba schlamstne sledování třeba 15 minutového filmu ? 2) je to možné sledovat jen online anebo se ty filmy dají i nějak stáhnout a sledovat později nebo jinde ? (to bych docela uvítal)

:o) (16.5.2005 12:14:54)

chci se prosim zeptat.. je mozny aby nekdy v budoucni jelo na telefonnich dratech ct 2 nebo i 4 M?? ted de pry max.1.. ale zajimalo by me proc 1.. jestli je to technicka zalezitost, jako ze vyc draty neutahnou?? diiky za info

Anonym (16.5.2005 12:22:49)

vsechno jde po dratech telesitu

Anonym (16.5.2005 12:24:28)

To víš že to může jet rychleji a dokonce až 8 Mb. Není to o drátech, ale o použité technologii přenosu dat. Proč myslíš, že ČT přechází z PPPoA na PPPoE? Pokud v součastnost běží stabilně 1 Mb, tak nějakých 2 Mb nemůže být žádný problém.