Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > dc - aktiv u nextry fun - HELP pls

dc - aktiv u nextry fun - HELP pls

lamik (14.5.2005 20:05:06)

zdárec. Mám netra fun a nedaří se mi být aktiv. nevím jaké dns, brány a nebo třeba masky podsítě mám nastavit, aby mi to běhalo :( pomůže někdo??

lamik (14.5.2005 21:11:46)

kua sem fakt lama, prolezl sem tady všechny podobný fora a prostě nevim. na síťovce mám nastavený získat adresu automaticky a nijak se mi nedaří to dát se správnou IP adresou. KUA POMŮŽE MI NĚKDO?????? PLSSS

Nargon (14.5.2005 21:53:32)

Na PC nenastavis temer nic. A protoze si nerekl co mas za modem tak ti muzu poradit jen obecne. V nastaveni modemu najit nastaveni Natu, a nastavit port, treba 415, TCP a UDP na tvuj PC. V DC pak vyplnit verejnou IP (www.whatismyip.com) a port 415. Samozrejme povolit port 415 na firewallech co mas.

lamik (14.5.2005 21:58:55)

mno tak zas nejsem chytřejší :( mám zyxel prestige 650R 33. nastavit port nějakýho NAT na hodnotu 415 zvládnu. co ale to další fakt nevim. UDP? to sem ani v životě neslyšel. firewall sem vyp. IP adresu mám. v nastavení síťovky teda nemám nic měnit? mám tam nechat aby to bralo IP automaticky? sakra nemůže to tady někde aspoň jeden člověk napsat krok za krokem srozumitelně? ne každej se síťováním apod. zabejvá od mala.

Nargon (14.5.2005 22:22:50)

No tady uz se da trochu konkretneji poradit. Nejprve se musite dostat na nastaveni modemu. Nejspise to bude IP stejna jako je brana na vasem PC. (odhadem 10.0.0.1 nebo 192.168.0.1 mozna take 192.168.0.100) tak dej Services->NAT->NAT Options: NAT Rule Entry, tlačítko Add. A teď vyplňuj: Rule Flavor: RDR, Rule ID: nějaké nepoužité číslo v předchozí tabulce, takže asi 2, IF Name: ALL, Protocol: nastav protokol pokud muzes tak ANY jestli ne tak dej jen TCP, Local Address From a To: do obojího vyplň lokální IP adresu toho počítače kde je DC, Global Address From a To: 2x vyplň 0.0.0.0, Destination Port From:, Destination Port To:, Local Port: 3x dej Any other port a 415. Pokud jsi nemohl ANY, a zadal jsi TCP tak udelej uplne to samy, jen Rule ID bude asi 3 a protocol UDP. Toť vše, klikni na Submit a pak dej ještě Admin->Commit & Reboot->tlačítko Commit. to by mohlo fungovat.

lamik (14.5.2005 22:34:55)

takže do nastavení modemu se umim dostat. když tam dám advance setup tak tam je jen nějaký sua only nebo full feature. s možností editu obojího. Ale to cos tady psal fakt není kam zadávat.

Anonym (14.5.2005 22:35:45)

v advance setupu když dám NAT teda. nikde jinde nic co připomíná NAT neni :)

Nargon (14.5.2005 22:58:43)

Tak SUA, a edit, mel by jses dostat na to nastaveni. Jde o to vyplnit PORT 415, Local IP (Host IP) ip pocitace, a Protocol nejlepe ANY pokud neni tak TCP a druhe pravidlo UDP. Ostatni asi ani vyplnovat nemusis, modem si tam snad neco defaultne vlozi.

lamik (14.5.2005 23:12:02)

mno tak sem napral nějakej port do toho nastavení, ale nikde to nechtělo jestli je to ten TCP nebo UDP. přidal sem tam jen 2x port /start - end / plus ip z toho serveru. ale ničevo dc nejede :(

Jirka (15.5.2005 10:39:22)

Zeptej se nekoho na DC. Me tam s tim taky poradili. Mam stejnej modem a sem v poho aktiv. Ted sem bohuzel pryc a svuj komp tu nemam, tak ti to nemuzu napsat a pamatovat si to nepamatuju. Amigohub a nebo Bestofallhub. Tam je dost lidi co ti urcite poradi. Tady sem se odpoved taky nedozvedel.