Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Nekupujte ADSL od firmy GTS

Nekupujte ADSL od firmy GTS

DuraN (16.5.2005 14:50:48)

Zdravim vsechny fajn lidi asi tak pred rokem sem si koupil udajne neomezene pripojeni adsl od firmy GTS asi po 1 mesici se mi ale net zablokoval kdyz sem zavolal na operatora rekl mi ze mam datovy limit 4 GB coz me dost nasralo Udajne neomezeny net tudiz neomezeny nebyl..... Abych mohl stahovat vice dat zvetsil sem si po pul roce linku na 1024/256 s datovym limitem 8 GB ale na upoutavce na toto pripojeni nic o datovem limitu nebylo ale spokojil sem se tim . Jenomze asi po mesici mi to zase stopli a to sem si nahral meric stahnutych dat a stahnul sem asi 6 GB jak to je mozne ? .... Opravdu nevim ale vim ze od spolecnosti GTS uz si nikdy net kupovat nebudu protoze mi tedka zase zmenili smlouvu a mam jenom 6 GB no takovej je zivot ..... Dik pokud ste to precetli cele zdravim vsecky P.S NET OD GTS UZ NIKDYYYY!!!!!

TomM (16.5.2005 15:04:08)

to je strará ověřená pravda, od GTS ruce pryč

Anonym (16.5.2005 17:48:18)

Důvěra zákazníků se lehce ztrácí ale těžce získává zpět. ADSL si u nás nekupovali žádné socky, ale obvykle lidé, kteří mají k netu blízko i v práci a mají takovou pozici, že si mohli předražené ADSL zaplatit. Lumpárna se GTS se mnohonásobně vrátí.

Anonym (16.5.2005 17:53:27)

Mě by spíš zajímalo, jestli je vůbec někdo kdo má DSL od Tiscali a je s ním třeba dokonce i spokojený. O Tiscali jsem už dlouho nic neslyšel. Že by od nich už konečně všichni utekli ?

David (17.5.2005 16:49:39)

Kamarád ho tuším stále ještě má... Má net v práci, takže to není žádnej stahovač a potřebuje to jen na poštu večer, když přijde zbitej domů... Údajně mu ke štěstí stačí že to jede... asi žádná fantazie, ale prej jakž takž spolehlivý a na změnu je línej, takže asi tak :)

Anonym (16.5.2005 19:42:54)

a vy sám máte nebo jste měl GTS? Trochu mě vadí, jak se věci zobecňují. Já mám třeba FUP na 4 GB, za 1 rok co GTS mám jsem limit nepřekročil a díky tomu, že FUP je drastické, všichni stahovači odešli a nám (co se do limitu vejdeme) to teď jede krásně (a to nezobecňuji mou praxi). Když se někdo upíše něčemu a neví pořádně čemu a pak ve fórech vyřvává, dobře mu tak. Podle mě jsou GTS a Nextra špičkama v ČR.

TomM (16.5.2005 23:00:11)

zaplať pánbů jsem ho neměl... argument že "díky tomu, že FUP je drastické, všichni stahovači odešli a nám (co se do limitu vejdeme) to teď jede krásně " je dosti lichý :)) v síti Telenor Networks to všem valí ještě nad smluvenou rychlost a to není aplikovaná FUP!! je to pouze neschopnost GTS si tohle zajistit! to mi povídejte že jsem stahovač: nemám žádny download manager a jestli něco stáhnu přes http tak maximálně 50mb, p2p nepoužívám, hraju pouze hry přes internet, stahuju poštu a poslouchám rádio, najednou se po 10 dnech divím, že mi přijde zpráva od telekomu že je 70% limitu (3GB) v pr***i.Jsem podle vás stahovač?? za 1měsíc dám 6GB a ani nevím jak. A taky nevím kdo by si tedka chtěl GTS koupit, představte si ,že by vám dva prodejci nabízeli auto, jeden přímo autorizovaný servis a druhý nějaký malý soukromníček, bylo by to za stejnou cenu, ke komu půjdete?? To je rozdíl nextra vs. gts, aut. servis vám bude dávat dobré nabídky na náhradí díly, bude poskytovat dobrý servis, co ten soukromníček, zkrachuje??? :)

Anonym (17.5.2005 02:46:00)

V tomhle nemuzes srovnavat Telenor a GTS.Telenor prodava svuj produkt a GTS produkt Telecomu a i kdyz si v tom muze udelat kosmeticke zmeny nikdy se nedostane na uroven Telenoru.Kazda firma haji v prve rade sve zajmy a az potom je na rade zakaznik.

Anonym (17.5.2005 21:14:21)

přesně tak, srovnávejte Telenor a GTSL (ano, v tomhle je GTS krok zpět, má slabé pokrytí - jen část Prahy, Telenor už expandoval)

Anonym (19.5.2005 13:04:26)

omyl co já vím tím že se sloučilo GTS s ALIATELEM takže už není sít GTS jenom v Praze ale i snad v nějakých jiných větších městech kde Aliatel měl svoji síť , Noveře však bude chvilku trvat než všechno spolehlivě dají dohromady a pustí vše na plný výkon

Anonym (17.5.2005 07:05:52)

Co na to rict ? Ze Nextra pres CT pro zmenu nejela skoro vubec...

Anonym (17.5.2005 21:13:15)

no psal jste, že jste GTS neměl, tak kdo vám poslal tu chybnou zprávu o 70% limitu? Snad váš ISP,ne? No a pokud GTS nemáte, tak proč tím argumentujete právě proti nim?

TomM (17.5.2005 23:10:11)

panebože, ta zpráva nebyla chybná ale byla pravdivá po 10dnech bylo 3gb pryč! tím jsem chtěl pouze naznačit že každý kdo stáhne víc jak 4gb není stahovač, každý to teda pochopil

Anonym (18.5.2005 19:38:37)

asi to stále nechápete. tady nejde o to, jestli je někdo "stahovač" nebo není, FUP se nezapímá "stahovačům", ale těm, kteří nadměrně využívají internet. Hraní her a poslouchání rádia žere docela dost, takže net využíváte nadměrně a musíte buď víc platit, nebo být ve FUP. Je úplně jedno, zda se nazýváte stahovačem nebo ne.

TomM (20.5.2005 20:12:00)

tak to je teda nový pojem "nadměrné využívání internetu" :))) já nadměrně využívaám internet, ne na takovou kravinu nemám slov...

Joint venture (20.5.2005 23:13:15)

Nadměrně využívá internet každý, kdo využívá všechny možnosti, které internet nabízí. Neomezujou to jen tomu, kdo internet nepoužívá a kdo ho vlastně ani moc nepotřebuje. Tedy takovým, kteří jen stahujou poštu a denně max hodinu serfujou. Takové bych vykopal zpět na Dial-up. K čemu jim je ADSL? Na nic.........

J@m@L (21.5.2005 03:11:03)

ty kretene díky takovym adsl funguje... kdyby všichni do jednoho stahovali jak divý, tak máš pak opravdu agregaci a můžeš se jít klouzat, takže radši drž hubu a buď za ně vděčnej.

Anonym (22.5.2005 20:47:56)

nekřičte tu o kravinách, slovem nadměrně je zde myšleno více než prům. uživatel a to je (u FUP) uváděno skoro v každé smlouvě u libovol. ISP. Jinak souhlasím s J@m@lem a 2 příspěvky níž. Radějí více přemýšlejte, než zas něco napíšete

Anonym (19.5.2005 13:01:31)

ty hnupe GTS NOVERA je mnohem větší společnost než Telenor, ale telenor akorát mnohem více a rychleji buduje svojí síť a kdyby jsi měl ADSL od GTS v jejich síti tam by sis liboval jako nikde jinde protože tam neaplikují žádný FUP ani podobný věci a za stejný prachy jako 512 s FUP máš v jejich síti 512 bez limitu

Anonym (19.5.2005 17:50:36)

Ha ha ha ty vtipalku. To je opravdu tezky mit 512 bez limitu asi tak ve trech ulicich. GTS se chova totalne neschopne=nulove rozsireni za celou dobu. To Telenor jsou jini frajeri, pokryti uz velmi slusne, tarif 4096 ktery klesne po 40 GB na 256/256. Proti tomu jsou v GTS v oblasti ADSL prdolove.

Anonym (19.5.2005 21:02:31)

jenomže je rozdíl budovat síť vlastní za velké náklady, nebo si jen pronajímat lokální smyčky od ČT. Až se Telecom rozhodne a Telenoru zvedne sazbu (což se snad nestane), Telenor půjde do háje, GTS ne, protože si "hrabou na svým". Fandím oběma.

Anonym (19.5.2005 22:19:57)

Sazbu Telenoru zvednout nemuze, ceny jsou regulovane a jiz definitivne potvrzene vydanym cenovym rozhodnutim CTU. Tyhle ceny uz nemohou vzrustat.

Anonym (19.5.2005 23:11:41)

to je dobře, stejně si ale myslím, že to telekom nedává za levno, nevíte někdo za kolik?

Anonym (20.5.2005 15:08:39)

ceny za LLU jsou stanoveny rozhodnutím ČTÚ,které je k nahlédnutí na www.ctu.cz. Ono ani vybudovat a udržovat funkční dva dráty do každé domácnosti není laciná sranda. Co sem tak slyšel ze zdroje, kterému nemám důvod nevěřit, tak do nově stavěných domů je Český telecom jediný ochotný zavádět telefonní linky (možná protože musí kvůli povinnosti univerzální služby). Alternativci akorád sedí, křičí kolem sebe, vydávají velkohubá tisková prohlášení, trestní oznámení a žaloby, ale aby si natáhli své dráty, na to jsou líní, chtěli by aby ČTc udržoval dráty, ČTU mu nařídil jim je za pusinku pronajmou a oni mohli bez práce rejžovat.

Anonym (20.5.2005 14:33:15)

GTS NOVERA není vůbec žádná společnost. GTS Novera je pouze obchodí značka společnosti GTS CZECH, a. s.

TomM (20.5.2005 20:14:31)

přestaň laskavě nadávat ty chytráku! Kde je to jejich ADSL dostupné, v praze?? no doprčic, to by si měli zatleskat! Můžeš mi povědět jaká je max. rychlost v té síti?? 4MB to asi nebudou, že jo???

Anonym (21.5.2005 03:46:42)

Ani v Praze neni vsude :( a rychlost 3,8

David (22.5.2005 20:13:30)

No jestli se Telenoru říká inet pro vyvolené, tak od GTS je to internet pro pár set šťastlivců :) GTS to tuším provozuje totiž na opravdu vlastních drátech a tak je problém s dostupností podobný jako u UPC a rychlost budování sítě je dost podobná, bohužel :( Já už se o jejich ADSL zajímal asi tak rok a půl zpátky a za tu dobu to těch 50m k nám k baráku neurazilo :)

kruzitko (17.5.2005 18:26:41)

Vlastně máte pravdu. Tekže kyž Vám u benzínky místo 50l benzínu dají jen 30l a to za stejnou cenu protože podle obsluhy ten zbytek stejně projezdíte zbytečně nebo při nákupu whisky Vám jí pokladní vymění za fernet protože se stejně opijete budete spokojen? Ještě štěstí že se najdou nespokojení!!Já si naopak myslím že rychlý intr si pořizuji kvůli tomu že něco stahovat chci.

David (17.5.2005 18:33:32)

Heh, od GTS si nebudu už kupovat nikdy nic... Pokud použiju tvé přirovnání, tak je to jako čekat u benzínky půl dne než ti vůbec jsou ochotni natankovat, protože si musí nejdřív prohlídnout tvoje auto... Ačkoli jsi jim dal všechna data předem, přesto se v něm šťourají... A pak řeknou, že pro tvojí káru benzín nemaj... (Ve zkratce - poslal jsem jim v listopadu objednávku na ADSL, včetně toho , že mám podvojnou linku... "SAMOZŘEJMĚ, že to půjde, pane!"... Po čtyřech týdnech - ono to na podvojný nejde...) No ale co, nenadávám, díky nim jsem se dostal na FUN od Telenoru :)

Rouchi (19.5.2005 12:57:47)

Davide co tak od tebe čtu tak seš asi fakt pěknej krypl. Z takovej tupců jako seš ty co něčřemu nerozuměj a pomlouvaj to je mi fakt blbě

David (19.5.2005 21:52:27)

No zato ty se projevuješ jako inteligent... Já jen napsal svojí příhodu s GTS. Ano, v té době jsem neměl přesně zjištěno, zdali to jde nebo nejde na podvojce, myslel jsem, že když to svěřím do kompetence lidí co se tím živí, tak to bude v pořádku.. Ale sorry, stojím si za tím, že když se přímo zeptáš, jestli není podvojka problém, operátor řekne, že to půjde a po čtyřech týdnech ti řeknou, že to nejde kvůli podvojce, tak je to prostě LEMPLOVINA... Jinak od tebe jsem zatím nic nečetl, možná to bude tím, že primitivně vulgární příspěvky bez obsahu rovnou přeskakuju, takže z tvých tu asi moc nezbude, že? :)

Anonym (20.5.2005 01:54:48)

Davide to jsou ty novodob vygumovanci pro ktery nic neni problem a neznaj slovo nejde.Zvykej si narustaji geometrickou radou :-)

TomM (19.5.2005 21:56:28)

frajere, jak dlouho tohle forum sleduješ? jsou dvě možnosti, buď si sem přišel a myslíš si že ty víš všechno a ostatní jsou lamky, nebo seš tady dlouho a skováváš se za nějakého anonyma. Trochu úcty jo???

Anonym (17.5.2005 21:10:54)

no to ano, ale pokud si koupíte "jednu láhev whisky", tak taky můžete jednu vypít, budete-li pít víc, budete pít od někoho jiného (z cizí láhve) a musíte být potrestán. Pokud chcete pít neomezeně, můžete, ale musítě více platit.

Anonym (16.5.2005 15:57:08)

Tohle by se mi u telecomu stát nemohlo. Tam aspoň dodržují co jsem s nima podepsal.

Anonym (16.5.2005 18:13:49)

Ale oni to dodrzji taky. Jen lidi neumi cist smlouvy, jinak by se o FUP docetli. To ze jejich provedeni je brutalni, je druha vec...

Anonym (19.5.2005 12:55:12)

přesně tak vy kokoti vždyť telecom i všichni ostatní operátoři píší že vám dávají neomezený internet a von je opravdu datově neomezený je však omezený přístupovou rychlostí

Anonym (16.5.2005 16:54:05)

Stacilo si projit stare diskuze a vedel bys jak se GTS chova na dratech Telecomu.Na vlastni siti na na GTS stiznosti nejsou ale jde jen o cast Centra Prahy

argument (17.5.2005 07:26:25)

no já si na GTS nemůžu stěžovat. mám 256/64 s limitem 2 GB za 713 s DPH a nejen že efektivní rychlost je konstantně a bez vyjímky pořád na těch 210ti, ale taky vesele poslouchám rádia, koukám na tv, stahuju simpsonovi, no prostě ty 2 Giga mám pryč tak každý 3 dny a FUP nikde :) když jsem si na to u nich stěžoval, řekli mi, že mi prý FUP zapínají, ale prostě to není nijak poznat. bomba. :) dá se říct čistokrevná 210 kbps linka za 713 Kč. ťuk ťuk ťuk...

Anonym (17.5.2005 15:50:53)

... řekl zaměstnanec GTS a sálem se rozlehl hurónský smích. No to je opravdu "bomba" :)

Anonym (17.5.2005 15:54:00)

jen by me zajimalo, jestli tady pani zamestananci z GTS maji neco z toho, ze sem pisi tyto blaboli :o) treba maji 20% hodinove mzdy navic :o)

argument (17.5.2005 21:13:39)

co to tady plácáte? jakej zaměstnanec? takový stihy máte často? nejsem žádnej zaměstnanec a je to tak, jak píšu. a nejsem sám. podívejte se do ostatních fór o gts. bez FUP jsou i jiný zákazníci GTS s různejma rychlostma, tak nezáviďte, nebo aspoň tiše, dětičky... :P

Anonym (17.5.2005 18:53:08)

"Když jsem si u GTS stěžoval jakto že mi to jede stále rychle jelikož už jsem měl být dávno ve FUPu.." LOOOL, pánové v GTS by neměli v pracovní době tolik chlastat :)

Anonym (17.5.2005 18:54:02)

No to je fakt úžasné ! Já mám ze 650 (po odečtení volného měsíce) 1MB linku u Nextry a je to čistokrevná 850kbps linka. ťuk ťuk

Anonym (17.5.2005 19:05:52)

210 koukáš na televize? To musí bejt kvalitka teda :)

argument (17.5.2005 21:26:03)

a proč ne? viděls to někdy? že to tobě na gprs nejde vůbec ještě neznamená, že i kolem 120 kbit je tv nekoukatelná... nejsem žádnej fanatickej fanoušek GTS ani žádnýho jinýho operátora, z toho už jsem vyrostl. net mám doma narozdíl od vás všech už víc jak 7 let, takže asi tak...

Anonym (17.5.2005 22:02:17)

lol a jak myslis ze ho mam dlouho doma ja? ty ses namyslenec OMG :)

TomM (17.5.2005 23:07:20)

no nepovídej :) tady každý objevil kouzlo internetu až za internet expresem, že jo :)

Anonym (18.5.2005 11:24:39)

Kdepak ja ho poznal jeste v dobach kdy 14 byl nejrychlesji modem a heslo sme si pujcovali mezi sebou :)

Anonym (19.5.2005 18:21:14)

Dokonce jsme i tací, co pamatujeme doby, kdy releové ustředny telekomu těch 14400 bps nezvládalo a jásali jsme, když se to připojilo 12 kbps... :-D

Anonym (21.5.2005 20:13:05)

no vidis to, a ja se pripojoval i na modemech, ktere "behali" tehdy zavratnou rychlostí 300 baudů

Uljanov (21.5.2005 20:28:20)

VRSR nahodou nekdo nepamatuje ?

Anonym (22.5.2005 01:46:43)

Vole vis co je to nemoc zvana sinclair :-D tak tou to u vetsiny z tech starych zacalo.

David (22.5.2005 20:10:16)

Bratre spektraci, sicnlair neni nemoc, to je Vira, jedina a prava! :)

Anonym (22.5.2005 21:25:50)

ja mel didaktik gama dal jsem za nej 8000 na multidervis coz bylo asi jako dnesnich 40000

David (23.5.2005 00:28:02)

Panove, ja byl svyho casu se ZX Spectrum +2 (128 kB RAM!!!) :) tezkej king :) Dodneska si pamatuju magicke zaklinadlo LOAD "" :)

Anonym (23.5.2005 07:48:03)

No ten původní sinclair měl jenom 64 kB ram, ale zajímavý je, že už tehdá se dalo cheatovat. Ať žije příkaz POKE :-D

David (23.5.2005 10:23:23)

No, já jsem ho nějak nezvládal úspěšně zavádět, povedlo se mi to jen párkrát :) Prapůvodní sinclair, pokud se bavíme o "Gumáku" měl tuším dokonce jen 48 kB :) Ale stejně to byla mašina :)

Anonym (22.5.2005 22:07:49)

8bit no shit, give me more commodore! Tak ted este zbejva aby sme zacli mlatit atarkare s turbem v kazetaku;)

Anonym (22.5.2005 22:12:04)

Akorat ty mesicni ucty byly desny. Proto sem chodil ke kamosovi do prace a tam se to nak ztratilo. Kolikze? Pade za hodinu ci tak to bylo. Prt prt prt prt beep beep beep obsazeno. Jo to byly casy. Zadnej inet 99 ale normalni impuls hned natvrdo. Tydle impulsy tu zavedli hned po totaci. Jak ja tem prazakum zavidel...

Anonym (23.5.2005 09:57:14)

Jenže v těch dobách bylo jeden impuls = jeden hovor.

David (19.5.2005 21:57:51)

To že máš doma 7 let možnost přístupu k internetu vůbec nevypovídá nic o tom, jak jsi schopen ho využívat, takže asi tak :) "Narozdíl od vás", no nevím, kde bereš tu jistotu, že ostatní si pořídili inet domů až s tím , kdy ČTc milostivě udělalo ADSL pod dva litry měsíčně :) BTW ale na jakou inet tv koukáš? Já jsem tuhle něco koukatelnýho sháněl, ale zatím mě nic moc neuchvátilo :(

Anonym (19.5.2005 12:52:00)

mám stejný názor mám taky ADSL od GTS a vše mi chodí v pohodě mam GTS Promo 1048/256 s FUP 8 GB ale chystam se jít na 1 Mbit profi protože co vim takže by se měla v hodně blízké době snížit cena z 5000 asi na 2500 což je hustý (nemám internet sám máme ho ve sdružení speedfree)

spokojený zákazník (18.5.2005 15:41:05)

Jako já nevím co tady řešíte. GTS teď má nové programy - a některé jsou i s +3GB balíčky - takže jestli máte pocit, že stahujete a něco očůráváte, tak si počkejte na první nový účet od Novery - aby vás potom neklepla "pepka". GTS (teď Novera) bylo vždycky známé svým FUPem, kdy nešlo ani ICQ. A jinak mám i pocit, že ta reklama co mají v TV je spíše o nich .... :-) Ale taky nejde všechno házet na ně, FUP prý zapíná stejně telecom, a jakou silou ho zapíná určuje myslím taky CT - jde jen o to zda to pak nezpomaluji i v samotnem GTS. Ale co je pravda - zákaznická podpora (email) u GTS i Novery stojí za starou bačkoru - dotaz - 1 týden nejméně se čeká na odezvu - a příchozí email obsahuje tak max. 1 větu od operátorka - ky a většinou přiložené PDFko (ve kterám stejně odpověď není - a to mám i tak dávno přečteno, když to mají na svých www) - přitom dotaz byl jasně formulovaný. O telefonickém "kontaktu" ani nemluvě

Anonym (18.5.2005 15:45:35)

Telecom FUP nezapina je to veci jednotlivych ISP jak ho uplatni v praxi.Telecom jen nasledne vychazi pri uctovani z preneseneho poctu dat to znamena ze jakykoliv FUP uplatnovany ze strany Telecomu vuci jednotlivym ISP by byl proti samotnemu Telecomu a mnel by za nasledek nizsi zisk.

Anonym (18.5.2005 15:54:25)

A koli tedy Telecom účtuje za 1GB?

Anonym (18.5.2005 19:36:01)

Jsou veci o kterych se nemluvi,ale pri neprekroceni limitu je z tebe zisk pro ISP okolo 200-300 zalezy jaky mas tarif.Tak se konecne smirte s tim ze firma se kvuli cloveku ktery ji donese maximalne 300 stovky nezblazni kdyz mu to nejde jak ma.Uz jen vyjezd technika ktery by mohl v dobe co pracuje na vasem problemu pracovat jinde je prodelek.

Anonym (18.5.2005 20:24:55)

přesně tak !!!!!!!! celý systém stojí za hovn*o