Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Dopis o změně tarifu od ČTc

Dopis o změně tarifu od ČTc

Mig (23.5.2005 14:09:13)

Dnes jsem dostal dopis od telecomu o změně tarifů...teda je to spíš takovej reklamní leták, žádný jméno, žádnej můj tarif...a jen hlavně jak jsou ty nové tarify NEJ!! No dobře, kromě toho, že s tímto nesouhlasím, tak jsem hledal co se stane v případě že mám tarif Home mini (a to bez ohledu jestli s ADSL nebo bez)... A hledal jsem dlouho a stále hledal, ale nic nenašel!! Krásná tabulka převodu stávajících tarifů na nové, jaksi zapoměla na Home mini. Asi už všichni víme, že ho nahradí Telefon mini, a protože mám ADSL tak Telefon Standart.. Ale jde mi o právní hledisko-Copak Telecom mi není povinen oznámit mi změnu v mém účtování? Kdybych nečetl články a diskuze na inetu, nečetl noviny a nekoukal na televizi (a pro rejpaly upozorňuju, že ani jedna z těchto věcí není poviná pro provozování telefonní linky), tak podle tohoto dopisu, můžu zcela logicky usuzovat, že můj tarif (Home mini) zůstává a jeho podmínky se nemění.. Kdybych snad došel k názoru, že totak jednoduchý nebude, tak mi logicky napadne, že mě přeřaděj na Telefon mini, kde je pouze poznámka, že u tohoto tarifu nelze zřídit službu ADSL.. Ale to se mě přece taky netýká, o provozu ani slovo a já už službu zřízenou mám a řádně jsem za zřízení zaplatil... Takže platit nový tarif, nebo platit stále jen ten starý?? Mě přece nikdo změnu neoznámil...

Anonym (23.5.2005 14:22:41)

no já jsem z toho taky zmatenej, ale poslední mě známá informace je, že ADSL dál půjde na Home Mini bez změny cen, ale rád bych někde našel oficiální aktuální stanovisko čt

Michal (23.5.2005 19:52:28)

Na ADSL potřebuješ minimálně ten tarif za 329,- Kč.

Mig (23.5.2005 21:58:09)

No to ano, tedy toto tvrdí média a snad i Telecom-teda opět prostřednictvím médií.. Mě jde o to, že Telecom mě zatím nikde oficiálně (tzn. písemnou formou) neoznámil, že mě chce změnit tarif... Poslal dopis o přechodu na nové tarify ze starých, ale o stávajícím tarifu Home mini ani slovo. A dle serveru Internet pro všechny předseda ČTU Stádník, když komentoval rozhodnutí úřadu o zákazu používání ADSL zároveň s tarifem Home Mini, údajně řekl že toto rozhodnutí nemá a ani nemůže mít zpětný charakter. Jinými slovy se toto rozhodnutí týká pouze nových přípojek ADSL... Z toho by snad vyplýval i ten zmíněný dopis o telecomu, kde se už nyní u Telefon Mini nedá zřídit ADSL. Ale o to jde-nedá se zřídit-to koresponuje s výrokem ČTU... ale o provozování stávajících přípojek ani slovo... O tom, že to platí pro všechny smlouvy (i uzavřené před rozhodnutí ČTU) je zřejmě mediální bublina-někdo to blbě pochopil. Takže mě napadají tři možnosti: 1) Telecom ví, že rozhodnutí ČTU nemá zpětný charakter, ale zkouší nevědomostí svých zákazníků, převést je na nový a také dražší tarif (tedy on by je nepřevedl sám, museli by to udělat aktivně sami v domění, že jim nic jiného nezbývá, aby byl z poté z obliga) 2) Telecom to sice ví, akorát pořád neví co stím udělá...a tak vyčkává. Může rozhodnout, že opravdu rozhodnutí ČTU nemá zpětný charakter a nechá zákazníky převést na Telefon mini (tedy ty nerozhodnuté...pořád vydělá na těch aktivních, kteří se převedou sami), anebo se pokusí za toto rozhodnutí schovat a převede všechny na Telefon Standard a bude doufat, že na to nikdo nepřijde a nenapadne to. 3) Moje informace jsou mylné, rozhodnutí ČTU má zpětný charakter a s Home mini a následně Telefon mini nebude možno nadále u jakýchkoliv smluv nadále provozovat ADSL. Potom ale očekávám nějaké písemné vyrozumnění o této skutečnosti, které mi doposud nepřišlo, a tak se necítím jakkoliv vázán platit nový, nevýhodný a dražší tarif.

Mig (23.5.2005 22:20:37)

A ještě mi napadla 4.možnost. Ví se, že od června zavede Telecom nové tarify ADSL. Předpokládám, že pokud někdo ze stávajících uživatelů ADSL přejde na tyto nové tarify, tak tím jeho stávající smlouva zaniká a nebude tudíž dle rozhodnutí ČTU mít nové ADSL s tarifem Telefon mini. Samozřejmě je uvede až v červnu, kdy by mělo proběhnout to převedení na nové tarify, takže by se mohlo zdát že dělá vlastně službu zákaznkům, ale on má na to převedení čas snad až do 17.6. (pro zúčtovací období od 1.dne v měsíci). Tzn. že má dost času přetáhnout stávající zákazníky na nové tarify... a nikdo neříká, že toto převáděcí období z nějakých důvodů neprodlouží.. Zároveň tím dosáhne i toho, že např.zákazníci s IE se závazkem na 12 měsíců můžou zpanikařit a tedy se nechat sami převést ještě do uveřejnění nových tarifů ADSL. Tak toť zatím vše, třeba se pletu a platí bod č.3 z minulého odstavce..

Mig (24.5.2005 12:32:29)

No tak jsem dostal v diskuzi na Zive linky od Sonixe, tak vám je posílám, trošku více specializovanej názor, než všechny moje tady :-) : http://www.spotrebitele.cz/clanek.shtml?x=234312 http://www.mobilmania.cz/Operatori/AR.asp?ARI=109993