Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Proč nezustala Nextra za 690 měsíčně i na Telecomu?!

Proč nezustala Nextra za 690 měsíčně i na Telecomu?!

marvy (6.6.2005 21:08:04)

To je od nich pěkně svinský! Najednou prej z technických důvodů! To by mě zajímalo, jak to že to předtim šlo. tak co si o tom myslíte? Od 1.6 za 990 Kc. To snad žádná akce nebyla nebo jo?

k (6.6.2005 21:18:23)

jo to je svinský ale nextra stojí za prd na CZ linkach pingy na h***v** a cena taky nic moc proti Telecomu který ma odezvu supr.Nextra SuxXxX Telecom RuleZzZzZ:)

Anonym (6.6.2005 21:20:10)

no to je pravda a ješte zvedly agregaci na 1:50 místo jak byla 1:40 to zrušily a co ti co to mají obědnaný dříve tak za rok budou mít to stejný ......

David (6.6.2005 21:32:22)

To o té agretaci jste se dočetli kde? Já to nějak pořád nemůžu najít... Týká se to jen ČTc FUN produktů, nebo i FUN přes Telenor? Jinak k tomu zdražení - ani Nextra není charita... Telecom jim to prostě napálil... Nebo myslíte, že by měl nějakej úspěch s IE 1M, kdyby to samý nextra nabízela o tři kilča laciněji? :)

Anonym (6.6.2005 21:42:26)

A pak že není monopol, když platí pouze a jenom to, co řekne telekom...

Anonym (6.6.2005 23:00:29)

A kdo říkal, že není monopol? Když 99% lidí má DSL přes ČT tak co je to?

TomZ (7.6.2005 07:51:47)

jj presne.. asi tak..proste ikdyz to je od alternativce. ale pres draty CTc tak je to CTc.. nechapu proc ty koncovy vedeni.. co vedou kazdemu do bytu/baraku se nedaji prodat.. ze by si je provider koupil a bylo by to... pak by byl cely problem vyresen..-- teda s tim ze platime CTc ten nesmyslnej mesicni pausal..

David (7.6.2005 08:05:54)

Pozor, při návrhu jakéhokoli kšeftu s vedením budeš některými individuy označen za komunistu,kterému se nelíbí, že oškliví kapitalisti z ČTc mají vedení a alternativci jsou líní si ho postavit vlastní :)

TomZ (7.6.2005 08:54:54)

Hehe.. no takto pak jo.. to by bylo potom happy.. behem roku by clovek 5 krat zmenl operatora a mel domu 5 paru na telefon :) LOL ;)

Anonym (7.6.2005 08:07:01)

Si poslechněte, jak mluví politici, telekom, čtú, úhos, antimonopolní úřad a podobně. Prej tady žádný monopol není a argumentují tím, že alternativci si klidně mohou natáhnout svoje dráty, ovšem státní garance na miliardové úvěry jim nikdo jako telekomu nedá. úplatky, úplatky, úplatky, úplatky... Jinač by totiž průměrně inteligentní člověk nemohl uvažovat tak jak nám to tady podsouvají výše jmenované instituce.

Anonym (6.6.2005 22:50:55)

ta agregace se tyka jen Telecomu, pres Telenor je vse pri starem (cena 690 bez DPH a agregace 1:40)

Dubak (7.6.2005 21:51:47)

Agregace sa nemenila, ak to ide cez CT tak je 1:50 ak cez TN tak 1:40. A inak som taky jeden z tech co objednal pred 1.6. a dnes som sa ozaj potesil ze som to stihol. predsa len rozdil 300 Kc mesacne je dost.

Ivo (7.6.2005 22:10:45)

Ano, ano ... jsem také jeden z těch co to stihli a ted si užívám 1MB ADSL za 630 měsíčně (bez DPH a jednoho měsíce free). Tarif, který nemá u jiných poskytovatelů obdobu ...

TheIF (7.6.2005 18:00:46)

Mán NEXTRA 1FUN přes ČT a ping na gamezone 25/35ms. Já jsem to vychytal a objednal si to 30.5. :-) takze ted budu platit 820 Kč po dobu 12 měsícu - paráda a vůbec nelituji že jsem nepočkal na tu novou nabídku od těch žlutejch skřetů PS: Nejlepší je, že NEXTRA do 30.6. nepraktikuje FUP !!!!! (sosam 24 hod dene :-)

Anonym (7.6.2005 20:53:18)

jo a kvuli takovejm magorum co sosal 24 hodin denne tu akci pravdepodobne neprodlouzej...gratuluju

Anonym (7.6.2005 21:28:37)

Ted jsi mi to vzal z pusy - přesně tohle jsem mu chtěl taky napsat. Tohle je fakt na léčení - jak už se tady někdo ptal: co s tím vším staženým pak děláš, jak to využiješ ? 95% jsou stejně ptákoviny, na které se ani nepodíváš. V těchto zoufalých případech už vůbec nejde o to CO se stahuje, ale ŽE se stajuje a KOLIK se stahuje ... A kvůli takovým magorům pak přicházejí všechny represe ...

Anonym (8.6.2005 07:48:24)

Kdyby byla nextra co k čemu, tak zavede FUP akorát těmhle chorým stahovačům a normálním uživatelům by mohla nechat připojení i nadále bez FUP.

Super LAMA (8.6.2005 11:35:42)

Pokud tedy nestahujete desítky GIGA dat, přece vám nemůže nějakých 15 GB FUP vůbec vadit. Přece když nejste sosáci tak ho nepřekročíte ne? A při serfování FUP skoro nepoznáte. Nějak vás nechápu.

Anonym (8.6.2005 13:01:46)

Je to případ, když mám každý měsíc traffic okolo 6 GB a v jednom měsíci za dva roky stáhnu 30 GB - to bych bral jako normální a nedával tedy žádné desetigigové fup. Ale když má někdo každý měsíc přes 30 GB, tak na něj individuálně to fup nasadím. Tím že to chystají dělat paušálně místo individuálního přístupu se celé připojení dosti degraduje. Navíc technicky to není zase tak velká změna od současného stavu.

Ivo (8.6.2005 13:20:23)

Přesně tak, kdyby se lidi chovali normálně a internet využívali pro svoji reálnou praktickou potřebu, tak pokud by občas spotřebovali 30GB měsíčně apod., nikoho by to nevzrušilo. Ale všechna nepříjemná omezení přicházejí právě kvůli takovým blbečkům, kterým se podá prst a sežerou všechno i s nohama a pomateně stahují 24 hodin denně. JA jsou tím pak omezováni i všichni ostatní ...

Anonym (8.6.2005 16:18:07)

Já přecejen tajně doufám, že na tyhle pošuky si nextra individuálně posvítí a normální lidi nechá být. Bude mít třikrát za sebou měsíčně více jak 40 GB => aplikace FUP.

tommy (10.6.2005 09:43:08)

strčte si vaše FUP do riti, ak by som sledoval cez net TV alebo pocuval radio na 256kbs cele dni tak si vyrataj kolko by som stiahol dat, a to nemusim byt stahovac ty pako

Anonym (10.6.2005 17:56:11)

Teda poslouchat cele dny radio v 256 kvalitě je pěkný luxus, já třeba už ve 128 kbps mp3 streamu skoro nepoznám rozdíl od CD. No nic proti, proti gustu žádný dišputát, ale v tom případě jsou tvé nároky na přenosy zvýšené a tahle služba není pro tyhle lidi určená. Pro ně jsou určeny služby bez limitu dat. A se třeba postav nahlavu, ale zadarmo ti nikdo nic nedá, tím tuplem ne tady v čr kde vládne telekom, ty pako...

Anonym (10.6.2005 18:02:02)

Přesně tak, ona taky kvalita zvuku na cd je opravdu 128kbps.

David (10.6.2005 23:25:04)

Tak v tom případě si nekupuj ADSL, není to služba pro tebe... Kup si něco jiného, kde můžeš víc stahovat a taky víc zaplatíš... Holt ve Fabii nebudeš jezdit tak rychle jako ve Ferrari ale někomu to stačí... A pokud tobě ne, tak si kup "Ferrari" a připlať si, ty "vyrátanej" :)

Kohn (10.6.2005 23:38:05)

Ferrari jezdí za 600.-Kč s DPH:----)))

Super LAMA (8.6.2005 13:31:05)

Když se položí na stůl 20 jablek a ke stolu budeme posílat postupně po jednom 20 hladových lidí. Žáden nebude vědět kolik lidí zbývá a každý si může vzít kolik jablek chce. Myslíš si že na posledních 5 něco zbyde? Ani omylem. Jediná možnost jak nakrmit všechny je dát každému to jedno jabko do ruky. Hlad je svině. ;-)

Anonym (8.6.2005 13:41:03)

Ono ve skutečnosti je to tak, že na tom stole leží obrazně řečeno 100 jablek pro 20 lidí. 15 si vezme po 1,2 nebo 3 a zbývajících pět lidí si je nacpe do pusy, do kapes i do bot po 20 ... a ještě jim po cestě pár vypadne ... Kvůli nim příště i ostatní budou brát striktně po dvou ...

Super LAMA (8.6.2005 15:01:33)

Je to jinak. (Jak už se tady psalo) Maximum na 1 Mb linku je 300 GB měsíčně. A s agregací 1:50 to na uživatele vychází 6 GB měsíčně . Když je FUP nastaven na 16 Gb (jako u ČT) tak je to až až. A teoreticky ostatní omezuje každý, kdo má více jak těch 6 GB měsíčně :o) Bohužel. Řešení je ve snížéní agragace na max 1:20. Agregace 1:50 je velká sv....na.

Anonym (8.6.2005 16:10:49)

To by musel každý mít ten traffic 6 giga a to nemá. Já znám i lidi co maj měsíční traffic 1 gb a průměr jsou cca 3-4 gb, takže pro takové co by měli 6-10 by se určitě našlo i s rezervou. Ovšem ne pro takové co stahujou 30 gb a ještě jim je málo. Teda málo - ať si stáhnou kolik chtějí, ale at si na to stahování koupí odpovídající připojení.

David (8.6.2005 09:56:36)

No tu otázku jsem položil já... Dosud mi nikdo neodpověděl, tedy kromě jednoho člověka, který si myslel, že ho zahrnuju s jeho 30 GB/měsíc do stejné psychicky narušené kategorie :) Zřejmě je to pravda, co mi vyšlo, a to že prostě, pokud to nejsou lidi co objevili tajemství prodloužení dne na 48 hodin, nemůžou drtivou většinu dat co stáhnou prakticky využít. IMHO je to opravdu na pováženou a nedělám si srandu, schválně se na to zkusím zeptat nějakého psychologa, ale byla by to podle mě celkem fešná nutkavá porucha, pořád něco stahovat, je mi jedno proč, je mi jedno co, ale hlavně ať to JEDE CO NEJVÍC!

Ivo (8.6.2005 10:04:39)

Podle mě to je už zjevná patologická diagnóza chorobné závislosti podobně jako gamblerství a je to na léčení a odstavení takového jedince od zdroje nákazy ...

David (8.6.2005 10:23:26)

No jedinej rozdíl je, že pokud vezmu samotnou aktivitu (a nepočítám dluhy, okrádání rodiny atd..) tak gambler tím samotným hraním moc nikoho neomezuje... Bohužel, u sosáků to tak není a tak se z jejich magořiny můžeme těšit všichni... Ale na cvokárnu to IMHO v některých případech už skoro je...

JirkaB (8.6.2005 10:40:38)

Tak proč Nextra takové neodstaví ? Možná by šlo zeptat se přímo tam ? Přece jim to taky nemůže být jedno, když je takových víc, co zneužívají promo akci bez FUP ?

+J (8.6.2005 20:13:56)

Kdyz nesosas, tak ti to nemusi vadit, kdyz tu akci bez FUP neprodlouzi. Mimochodem, kdy by to jelo bez FUP porad, tak si nejakej ten serialek stahnu klidne nekdy jindy, ale takhle vim, ze jindy nebudu mit sanci to najednou stahnout, tak ze vyuziju moznost. Za kveten sem stahnul 60 gb. Stahnul sem si co sem chtel a potreboval, ale ted uz nemam co stahovat, tak ze pristi mesic mi bude bohate stacit tech 10 gb. Kazdej vyuzije moznost, protoze vy, ze priste nebude mit sanci. A tahat kazdej mesic 60 gb snat ani nejde. Leda, ze by mel byt plnej hardisku. Kdyz budu vedet ze danou vec si budu moct stahnout kdykoliv, nebudu zneuzivat dobroty poskytovatele a stahovat vsechno najednou. Urcite se najdou lidi, co by stahovali temer porad, ale za nejaky tri ci ctyry mesice uz stejne nebudou mit co stahovat. Taky si uvedomte, ze hodne lidi preslo z vytaceneho pripojeni, tak ze kdyz vidi, jak jim tecou data do kompu desetkrat vedsi rychlosti, tak je to takova jaka si radost, ale zachvilku je to omrzi porad neco stahovat.

30 GB měsíčně (8.6.2005 22:55:17)

Když jste blbí že jste ji taky nevyužili tak se nerozčilujte. Snad ani nejste češi? Panebože, stydím se za vás.

David (9.6.2005 09:47:44)

Já jsem celkem patriot, ale zrovna za tohle čecháčkovství-vychcálkovství se spíše stydím, než že bych byl na náš národ v tomhle směru hrdý...

Anonym (10.6.2005 10:18:41)

no nekdo je magor, nekdo zase nemuze udelat akci dele nez 3 mesice, protoze potom se z toho stava bezna cena! Proste si nemuzou dovolit delat akci vic nez 3 mesice, zkuste si vsimnout nabidek jak dlouho trvaji maximalne :-) a uvidite ze pokud nekdo udela akci a prodlouzi ji je to vzdy na max. 3 mesice, jinak by si na nej antimonopol a jemu podobne urady doslaply. Nebo by z akcni ceny musel udelat normalni cenu.

Nargon (6.6.2005 21:19:08)

nj, telecom holt zdrazil velkoobchodni nabidku. Tak se neni cemu divit.

Anonym (9.6.2005 16:26:13)

uz me vsichni stvou.... proc si myslite ze Ping bude nekdy lepsi v tak obrovske siti s tolika zakazniky a tak obrovskym provozem ? NEBUDE !!! Nejsem zastance telecumu , pekne me stvou a nemam s nima jediny konatkt (krabici co meli u mne na pozemku jsem nechal premistit mimo po te co jsem pozemek koupil) Sem byvyly telecomak (cca rok) a to mi stacilo odesel sem sam z teplyho mista jako jeden z prvnich tesne pri zacatku restrukturalizace a vim co sou to za hlupacci, ne ti technici, ale ti v Praze. Tohodle sem se nechtel zucastnit! Ale ADSL dokud ho ma v rukou telecom lepsi proste nebude !!!!!!!

Anonym (9.6.2005 16:31:54)

Kdo tady mluvil o pingu? A jinak, ping je uplně v pohodě...

Anonym (9.6.2005 16:48:53)

no o pingu de mluvi :-) a nejkomu jede a nekomu ne agregacnich bodu je spousta a cim vytizenejsi tim hur, jenom kupujte cim vic tim hur :-)

Anonym (9.6.2005 16:49:33)

navic kdo ceka ping 10ms tak je blazen

Anonym (9.6.2005 17:45:18)

Proč jste všichni posedlí "pingem" ?? To jenom hrajete hry ? Pak pro vás ten internet zase tak hrozně nutný nebude, že ?

David (10.6.2005 08:58:31)

No pokud jen přijímáš poštu, tak ti to asi nevadí, ale veliký (třeba 1s) ping celkem zpomaluje i při surfování, víš? :) Ale to pro člověka kterej si zřejmě jednou za den pustí Outlook Express a stáhne si poštu nic neznamená :) Ale jinak , "přiznávám se", online hry občas taky hraju a nemám se za co stydět :) Mimochodem, chtěl jsem se zeptat, ovlivňuje vyšší ping taky třeba volání přes INET? Myslím třeba Skype apod?

Anonym (9.6.2005 18:55:04)

Ale musíš uznat že dvě sekundy jsou už dost...

Anonym (9.6.2005 17:32:29)

Já myslel, že agregačních bodů je 13 (donedávna 4), takže sou vytížený pořád - ping s tim nijak nesouvisí... A proč bychom nekupovali - že ty jsi dostal od Berdára kopačky, tak to ještě neznamená, že telecom má jít do kytek :)

Anonym (10.6.2005 10:12:41)

ja kopacky nedostal, ja je dal :-) a byl sem z toho nadmiru spokojenej. Jestlipak nejses telecomak co se trepe o teply misto? Byl sem taky zapalenej prvniho pul roku, nez sem zjistil ze v tyhle firme vubec nejde o lidi. Se svymi vykony sem u telecomu nemel problem, problem sem mel ze to bylo proti zdravymu rozumu. Ale jestli si to nepochopil doted, tak to nepochopis nikdy :-) a ubec nemas paru jak funguje agregace u ČT. Jinak agregacnich bodu je 13 to ti neupiram. A k tomu ze ma jit telecom do kytek, jednak vime vsichni ze se to nestane a neni duvod aby tam sel, jenom to ze 10let nic nedelal (myslim sluzby) vsechno bylo predrazeny a holedbal se jak vsechny konkurencni firmy sou nekvalitni a ted vyrobu nekvalitni sluzbu s vyskou agregaci, natahne na ceny spousty zakazniku a kdyz ti si stezuji ze to neni ono tak jim rekne "co chces za tak malo penez" :-D

kamelot (10.6.2005 14:33:35)

musím s tebou souhlasit že v telecomu o lidi vůbec nejde, furt to tam jede podle ksichtu a jak komu lezeš do řitě, a když se ozveš tak ti řeknou vždyt mužeš jít

Anonym (10.6.2005 16:01:44)

Samozřejmě že nejde o lidi, jde o zisk. A když dokáže Telecom prodat i nekvalitní službu tolika lidem, tak to asi dělá dobře.

Anonym (10.6.2005 16:45:20)

nebo to asi bude tim ze to dela tak (ve spolupraci s CTu) aby lidi nemeli jinou moznost

Anonym (9.6.2005 16:41:33)

no tak tu mám pokrýt celou ČR kabelovkou a Telecom se muze zahrabat a nebude mít ani jedinýho zakazníka.