Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > ADSL od CT a problem se SMTP na Seznamu

ADSL od CT a problem se SMTP na Seznamu

weny sky (21.6.2005 22:23:05)

Chtel jsem se zeptat, jestli nekdo mate problemy s odesilanim posty prostrednictvim SMTP serveru Seznamu. Mne osobne lze jen prijmout postu pres POP3, ale odesilat ji uz nelze :(.

Anonym (21.6.2005 22:26:17)

neustale se to tady bude opakovat no to je jedno jako smtp server si nastav smtp server tvyho ISP u telecom smtp.iol.cz musis mit nastaveny overovani na serveru smtp a tam zadat svoje uzivatelsky jmeno a heslo jak ho mas u telecomu (a ted nevim urcite jestli to ktery je na ucet pro pripojeni nebo pro mail na iol.cz)

y2k (21.6.2005 22:33:34)

Neustále to budu opakovat, jak si může vůbec dovolit nějaký provider blokovat port 25?? Jak a proč toto dělá ?? Co je mu do toho ?? Co když někdo provozuje svůj MailServer ??? Prostě shit !! Toto snad dělá jen ten žlutej sr*č !! (i na dialUpu přes Quick). Že si zakáže jakýkoliv provider přístup do svých SMTP serverů mimo rozsah svých IP, to chápu a schvaluju, ale že některý komunistický podnik zablokuje port 25 jen na svůj server, tak to je pěkná sr*čka !!!!!!!

Anonym (22.6.2005 02:07:21)

vzhledem k tomu ze odesilam pres smtp seznam tak to asi blokovat nebudou.... naopak treba tiscali blokuje svuj smtp pokud nejsi pripojen pres tiscali...

y2k (22.6.2005 08:04:16)

1. Než něco odpovíš, tak si přešti zadání a trochu se zamysli .... 2. Znovu si přečti zadání od weny sky 3. Znovu si přečti moji reakci 4. Raději mysli, než něco vybleješ !

Anonym (22.6.2005 08:52:55)

Nikdo žádný port neblokuje,pouze každý rozumný ISP blokuje svůj smtp server pro lidi,kteří chtjí přes něj odesílat a nejsou připojený přes jeho síť.Je to ochrana proti spamerům,přesněji - ochrana to úplně není,ale snáze se pak takový hnup najde a zablokuje.

neo (22.6.2005 14:22:45)

nevykřikuj kraviny:-) port 25 nikdo neblokuje, nejdřív se neco nauč a pak se projevuj!

Nargon (22.6.2005 20:04:50)

Z puvodniho dotazu weny sky vyznelo, ze nemuze pouzivat SMTP server seznamu. A tedy port 25 (na kterem ten SMTP server bezi) musi byt blokovany. Ze strany seznamu to blokovat jen pro svoje uzivatele, je asi nesmysl, protoze seznam pripojeni k internetu nenabizi ani jako dialup. Nebo jsem to jen nikde nevidel. Takze jedinej kdo to mohl blokovat je ISP, u ktereho prave jste. Variantu, ze je uzivatel lama a nedojde mu, ze se k serveru musi nejprve prihlasit a az pak ho muze pouzivat, neuvazuji. To snad musi bejt kazdymu myslicimu cloveku jasny. Ikdyz v outloku je to oznacene jako "Server pozaduje overeni" ale je tam moznost vlozit jmeno a heslo, tak je to to prihlaseni. Pokud by ten server odesilal i bez prihlaseni tak behem par hodin se z neho stane spamovaci server a bude odesilat co mu pripojeni dovoli.

Sergey (22.6.2005 20:39:03)

Jenže Seznam dial-up nabízí, takže to možná i blokuje viz: http://internet.seznam.cz/ nastavení klienta http://help.seznam.cz/main.php?domena_id=1&okruh_id=5&otazka_id=19

neo (22.6.2005 21:51:58)

jenže CT neblokuje port 25... takže problem je mezi klavesnicí a židlí

Nargon (22.6.2005 22:19:06)

Jo to je pravda.

y2k (23.6.2005 00:07:31)

Nemám již možnost toto na linkách IOL ověřit, poslední user přešel na platformu TN. Ale, přes DialUp připojení u Quicku rozhodně port 25 neproleze. Toto vím a proto to i tvrdím. Mám otevřený firemní server po ověření klienta a od jisté doby nelze přes připojení Quick používat. Mají to zablokované. Z toho usuzuji, že to samé bude již i u IOLu.

Anonym (23.6.2005 02:33:33)

Z IOL se nedostanu ani na FTP teda dostanu ale muzu jen mazat ne ukladat a upravovat

y2k (23.6.2005 07:12:47)

Toto není zaviněno IOLem, ale administrátorem předmětného FTP serveru. Toto oprávnění lze nastavit přímo v FTP serveru. Nebo umí tento jev také dělat FTP přes Proxy server, který se tváří jako HTTP. Pak nelze ani vytvářet adresáře a další nadrámcové služby. Lze pouze kopírovat v obou směrech a většinou jen v pasivním režimu. Jestliže se jednou na FTP skrze prot 21 (nebo prakticky jakýkoliv) dostaneš, tak v tom už provider prsty nemůže mít. Může Tě omezovat, zpožďovat, nastavit limit dat, atd...., ale blokovat již ne, respektive, teoreticky asi ano, ale v praxi se toto nepoužívá. Umím si představit, že bych dokázal na podnikové síti zakázat odezvu určitého portu s tím, že bych povolil jeho naslouchání, ale ztratilo by to pak svůj smysl, proto se toto v praxi nevyužívá ..... Nerad hájím žlutého neřáda, ale tady asi jeho prsty vliv na skutečnost nemají. Je dost možné, že ani u portu 25, ale tam bych spíše viděl, že většina přispěvatelů do tohoto fóra ještě aktuálně neví o zlých úmyslech ČTc, protože u Quicku tento nesmysl zavedli teprve nedávno, ještě na jaře se na náš podnokový server chodil připojovat jeho uživatel z domova přes připojení Quick zcela bez problémů. Nyní již přes toto připojení nemůže použít jiný SMTP než Telecoumácký. Proto si myslím, že je velmi pravděpodobné, že toto provedli i u svých "vysokorychlostních" CHA! přípojek.. Přece není zadavatel prvního příspěvku takový trouba, aby si neuměl nastavit Outlook a v něm jedem checkbox "server požaduje ověření". Navíc chybová hláška je tuším při opomenutí tohoto nastavení jiná, než při nenalezení serveru SMTP !

Anonym (23.6.2005 09:18:30)

Diky za rozumne vysvetleni ohledne FTP.

Thorough (22.6.2005 23:17:13)

ja provozuji firemni mail server, provider je IOL a nemam s tim problemy ... cim to asi bude? :-)))

Anonym (23.6.2005 09:25:32)

Jak si může dovolit? No jednak většinou to jde ručně přes nějakej jejich user management odblokovat, tak pokud uživatel neni lama tak si to odblokne. Proč jsou tyhle porty někde blokovaný? No samozřejmě kvůli lamám userům windows. Ty jelikož mají v palici... a klikají na každou hloupost tak zanedlouho je jejich systém vystavní sbírkou adwaru,virů,trojanů,spywarů a jánevim jakých waru. No a velká většina z těchto softíků funguje jako open relay SMTP server přes který se dají bájově odesílat spamíky skoro anonymní cestou.Takže milá lama netuší že denně se třeba posílá desetitisíce spamů přes jeho/její počítač. Proto někteří ISP blokují ve výchozím nastavení port 25. Zatím co jsem se setkal těmahle ISP tak většinou to stačilo vypnout přes správu účtu nebo poslat email na support.

Anonym (22.6.2005 02:04:46)

smtp.seznam.cz funguje i pod telecomem,akorat si musis v nastaveni uctu v smtp servru zatrhnout neco ve stylu Overeni pri odesilani / pouzit shodne nastaveni jako pri odesilani

Anonym (22.6.2005 02:08:36)

teda jako pri prijimani zprav...

Anonym (22.6.2005 07:09:46)

A že bys sem hodil tu chybu co ti to píše to nemůžeš udělat?

Anonym (22.6.2005 21:07:42)

Nevím co řešíte, používám vlastní smtp server a nemusím se na nikoho spoléhat

Anonym (22.6.2005 23:21:35)

odesilani posty pres SMTP Seznamu je bez problemu. osobne bych se ale primlouval, abys pouzival SMTP server providera - zavolej si na 800 184 084, zeptej se na to a dej vedet, jak jsi dopadl :-)

Anonym (23.6.2005 09:28:28)

Pro všechny blbé. Kvůli spamu většina poskytovatelů a providerů umožňuje odesílání správ ze svého smtp serveru jen pokud jste právě v JEJICH SÍTI nebo se musíte OVĚŘIT přihlašovacími údaji.

Nargon (23.6.2005 10:36:01)

A v pripade telecomu a internet expressu, ikdyz jste v jejich siti, tak se musite overit prihlasenim.

macek (23.6.2005 23:47:34)

Mám ADSL se schránkou u IOL jako implicitní volbu a tady je ověření vyžadováno. U dalších schránek (volny, quick a razdva), pak již nastavovat ověřování není potřeba. Všichni taky lžou, vrátíce na dotaz o zabezpečení pop3 přenosů pošty šifrování SSL, nebo TLS, ale při nastavení maileru na šifrování, se s žádným z nich nelze nedomluvit. Testováno pro Kmail KDE v SuSE Linuxu.

weny sky (23.6.2005 14:34:00)

Tak jsem se domlouval na Seznamu a rekli mi, ze problem je v tom, ze je moje IP umistena v jakemsi DSBL(www.dsbl.org) :(. Meli jste s tim nekdo nekdy nejaky problem a jak jste to pripadne resili?

Anonym (23.6.2005 14:55:48)

No jo ,chlapče to nesmíš být spamer nebo musíš mít lépe zabezpečený PC.

Nargon (23.6.2005 16:09:47)

Jak jsem otevrel tu stranku, tak jsem se vsiml "Please remove my IP." Tak ja bejt tebou na to kliknu a resim to takhle.