Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > WIA ADSL

WIA ADSL

anonym (15.2.2011 14:04:24)

Zdravím, nemáte prosím vás zkušenosti s tímto poskytovatelem? děkuji

anonym (27.2.2011 09:41:21)

taky by mě zajimaly zkusenosti s wia konkretne s wia adsl 8mb/s nonstop

Pavel Nasraný (23.8.2011 15:43:24)

Zkušenosti s WIA ADSL velmi špatné, vůbec se nestydí kasírovat poplatky za nedodané služby - mimořádně poruchová služba ADSL. Navíc mají neustále problémy při zajišťování servisu na zařízení O2, které si pronajímají a výsledek napjaté komunikace mezi WIA a O2 odnáší zákazník ... nakonec tedy vyplyne, že za poruchy konektivity může počítač nebo jiné zařízení zákazníka a pokud po opakovaných výpadcích konektivity odstoupíte od smlouvy, pak vám WIA pěkně doúčtuje veškerou promarněnou částku, o kterou jste WIU svým předčasným ukončením smlouvy připravili. Dejte si tedy mimořádný pozor na znění těch pasáží smluv, kde WIA garantuje konektivitu, poř. kde se bude jednat o poruchy konektivity a jejich smluvní ošetření. Dejte si pozor na situaci, kdy např. během jednoho měsíce budete více jak 10 dní bez konektivity a kdy Vám již dojde trpělivost a smlouvu vypovíte, aby z uzavžené smlouvy neplynuly vysoké poplatky za předčasné ukončení smluvního vztahu ... za blbost se platí, dejte si bacha.

ivendi (13.9.2011 11:49:37)

WIA ADSL NIKDY HRŮZA!!!! Velmi enspolehlivý, internet půl roku přes urgence enfungoval, podvodníci, jinak se to endá řáíct. Po dostoupení od smlouvy na nás poštvali advokáty, hnus!

Zdenek Nejdl (31.7.2013 23:02:46)

Všem dávám za pravdu, nedokážou ani převod od jiného providera. ZRUSIT a VYPADNOUT!!!DES a BES !!!

GEN- (28.8.2013 22:40:45)

Potvrzuji, chtel jsem usetrit par korun a objednal si u nich stejnou sluzbu co jsem mel od O2. Ve spickach nepouzitelne pripojeni, technicke podpore poslete informaci o tom ze spatne routuji (a dokonce i s tim jak routuje O2 a jeste jeden dalsi poskytovatel) a skvela technicka podpora vam odpovi ze ping je v norme. Zruseno po 1 mesici pouzivani. Durazne varuji vsechny potencialni zajemce pred vyuzivanim ADSL od teto spolecnosti, budete mit jen problemy.

GEN- (1.9.2013 22:31:48)

Tak uz nejsem jejich zakaznikem, ale to jim vubec nebrani v tom aby mi dale posilali faktury. Dnes mi dosla faktura na sluzby za 09/2013, pricemz smlouva byla ukoncena k 31.8.2013. Fakt vseho schopna spolecnost.

technobank.cz (18.10.2013 16:09:57)

Firma je to opravu děsivá. Servis nefunguje, na hotline Vám trvrdí, že problém je u Vás. Ve finále nás bez předešlého upozornění odpojili, že už nám nemohou dále poskytovat internet.

newiauser (2.10.2014 12:29:39)

Dobrý den! Mé zkušenosti s WIA jsou zatím výborné a proč? Tento týden objednána služba iDSL WIA. PPLkem přišel včera VDSL modem. Dnes přijel technik od firmy (exterka O2). Natáhl kabel a zapojil linku. Já sem si nacvakal kabely do routeru a internet ihned funguje. A rychlost: speedtest.net (http://www.speedtest.net/my-result/3803020498) rychlost.cz (http://rychlost.cz/rh/20143918446-1d7332b17a.html) Vážení každý ať si udělá obrázek ale za mě jednoznačně palec nahoru. A těm co si stěžují na všechno možný holt jděte někam jinam.

Jura (24.7.2015 20:01:27)

Jak dlouho u nich pracujes ?

Gregor (25.10.2013 18:15:38)

A nemáte na té faktuře náhodou napsáno, že je to za 8 měsíc?! Taky jsem si toho jednou nevšim a volal a volal a udělal ze sebe akorát blbce, že neumím číst co je na faktuře. u většíny firem se účtuje nazpátek

Renda (5.8.2013 16:39:44)

Ahoj, co jsem ted koukal na stránky dsl.wia.cz tak se dá objednat normálně bez úvazku.

bbb (9.6.2011 09:30:46)

bohuzel mam, nejdriv vse v pohode, nicmene jakmile je nejaky problem tak technicka podpora nijak nereaguje a neni problem dostat odpoved s dvoutydennim zpozdenim bohuzel..

Vlado (24.6.2011 17:53:30)

22 měsíců jsem klientem této společnosti, mám (dřívější) tarif 3Mb/s, platím za něj nemalých 480 Kč. Zkušenost je taková, že se nemohu dočkat, až mi doběhne dvouletá smlouva a budu moci odejít jinam. Jsem spokojen co se týče technické podpory, reagování na dotazy; při stěhování na jinou adresu nebyl žádný problém s převodem služby. Ovšem co se týče samotného připojení, je to tragédie. Dříve jsem měl kabel od UPC, možná i proto posuzuji přísně, ale to co poskytovatel předvádí...Drtivou většinu dne nedosahuje rychlost připojení ani poloviny rychlosti, kterou platím. Nehorázný je upload, to je opravdu výsměch. Zhruba 3-4krát týdně je potřeba opravit připojení. Šílená agregace, odpoledne a večer je načítání jen k nasrání, videa nemá vůbec cenu pouštět. Pakliže mi přijde retenční nabídka na 8Mb/s s cenou někde okolo 400Kč s daní, zůstanu, jinak rozhodně nedoporučuji. Poohlídněte se po solidním Wi-Fi připojení. I tam se dají najít nabíky s garantovanou rychlostí, bez agregace a ve vyšší rychlosti za podobnou cenu.

Anonym (14.11.2012 22:29:21)

Mám Wia ADSL 2G/0,256G od července tohoto roku a musím konstatovat, že je to nejhorší poskytovatel internetu v cenové relaci 390,-Kč/měsíc, kterého jsem měl. Bohužel jsem skočil na jejich přisliby ale rychlost internetu s agregací 1/50 je něco, co nemá obdoby. Jsou dny, kdy chodí net rychlostí 56K/10k a oni tvrdí, že je rychlost v normě. už se těším až skončí jednoletá (naštěstí) smlouva s tím neseriozním poskytovatelem internetu.

anonym (22.1.2013 18:03:25)

Mám naprosto stejné zkušenosti. Nejhorší poskytovatel internetu na našem trhu. Já jsem se přestěhoval a potřeboval jsem rychle internet a jelikož předešlý majitel měl připojemí po pevné lince a dráty byly natažené až do obýváku,tak jsem skočil na reklamu WIA a to jsem neměl dělat. Některý den je rychlost dokonce na stahování 27kb/sec, když reklamuju, tak neumí nic jiného než že linka je prověřená O2 je v pořádku.V současné době se spojení přerušuje a modem hlásí chybné spojení se serverem, ani na toto mě nedokážou odpovědět proč se to děje. Opět to znamé, linka je prověřená a je v pořádku. Již také čekám na ukončení roční smlouvy abych mohl odejít jinam.

Maxim Gorkij (15.12.2013 21:56:46)

WIA - to je naprostá katastrofa! Prosím, nikdo se jim neupište. Zkušenosti s WIA velmi špatné, internet skoro pořád nefunguje jak má, připojení je nestabilní a pomalé. Na stížnosti nereagují, na e-maily neodpovídají. Ignorace i ze strany majitelů firmy. Nedovoláte se ničeho a nikoho. V žádném případě s tímto poskytovatelem NIKDY více.

Karolína (8.1.2014 15:02:26)

Dobrý den,nikomu nedoporučuji společnosti WIA musím souhlasit s pánem. Internet nefunguje tak jak má,měly jsme údajně internet 40 MB,ale po kontrole rychlosti jsme naměřily pouhých 8 MB. Dále tak nerozumím jakým způsobem firma WIA zpracovává smlouvy pro zákazníky,ve smlově stojí,že internet je bez DPH,ale už Vám nikde nenapíšou kolik procent je DPH,proto jsme se s maželem vydaly na pobočku společnosti WIA a oni nám odpověděli CITUJI : Vše najdete na našich internetových stránkách. Po dohodě s právním poradcem jsme tedy DPH zaplatily ( samozřejmě s penálema) ale to není vše. Společnost WIA nám oznámila,že lhůta od odstoupení od smlouvy je 2 měsíce tudíž nám bude dále 2 měsíce internet posyktovat a my budeme muset zaplatit tolik,jako využívání měsíčního internetu což je 463,- Kč bez DPH . Nyní budeme muset opět k právníkovi aby nám pomohl tento problém vyřešit. Proto hodnotím tuto firmu jako nejhorší poskytovatele v České Republice a všem doporučuji aby se této pofydérní firmě vyhnuly velkým obloukem jestli si nechtějí zadělat na pěkný malér.

Ameen (8.1.2014 15:12:12)

nejhorší internet na svete ,, the worst internet in the world .spatne pripojeni , nejsou spolehlivý , okradou vas poděle jejich podminek , ve smlouvě a na internetu pisi neco jiného což se vůbec mezi ssebou neschoduje. Byly jsme s nimy díky bohu jen 3 měsíce nyní se to chystáme řešit právní cestou.

Honza (8.1.2014 15:36:46)

http://cms.internet-wia.webnode.cz/

petr m. (21.2.2014 12:40:21)

Proboha lidi, pokud chcete DSL, tak musíte počítat při agregaci 1:50 s tím, že připojení nebude běhat jako někteří lidi pro dávky...navíc DSL je od jednoho poskytovatele a ostatní firmy ho pouze přeprodávají, takže problémy u jedný firmy budou stejné u druhý. Takže DSL jedině tam, kde není jiná možnost...