Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > O2 navysovani zdarma

O2 navysovani zdarma

Kazan (25.5.2012 20:14:17)

Ahoj mam problem nasel jsem na o2 strankach ze stavajicim zakaznikum navysi rychlost z 16 na 25 bez navyseni ceny jen se upisu na dali mesice. ALE :) Kdyz si tam zjistim zda moje linka tohle zvladne tak mi napisou bohuzel vase linka jiz vyuziva maximum ale ja mam ted 16 Mb. ALE kdyz prejdu na objednavky pro nove zakazniky dam tam adresu tak mi napisou gratulujeme vase adresa zvladne 25 Mb :) Je tady nekdo kdo mi to vysvetli nez tam budu volat nechci se nechat okecat :/ A mam pocit ze pred x lety kdyz navysovali na 16 z 8 tak mi to psalo taky ze moje linka zmakne 25 Mb tak mi nerikejte ze ty draty se najednou zhorsili :/

rodier (25.5.2012 20:47:49)

to bude podobne jako muj problem ;) bud lzou, nebo tam uz je max lidi na uzel..

OSPF (28.5.2012 09:01:16)

Je to jednoduche. Prednost pri navyseni dostane ten, kdo se jim upise na delsi dobu. Je to logicke. Proc navysovat zkz, ktery jim treba za par mesicu odejde na ukor cloveka, ktery je podepise na par let?

hal.jiri@atlas.cz (10.6.2012 19:46:59)

Taková typická rodinka může využívat už dnes a za pár let to bude běžné: Otec, Matka, Dcera - 1 TV v obýváku, 2. TV v ložnici, 3. TV v pokoji u dcerky Jenom na FullHD Stream potřebují 24Mbit/s minimálně! Teď samozřejmě ještě dcera lítá na facebooku, sosá HD videa, otec potřebuje pracovat, matka si taky chce občas něco udělat a k tomu chtějí poslat vlastní HD video z rodiné oslavy přátelům do sousedního města. Dostaneme se k tomu, že rozumná linka pro takovou rodinku je 100/100 Mbit! Přičemž 50Mbit je minimum, aby vůbec mohli nějak fungovat... Tohle prostě xDSL nezajistí, používá se jenom tam, kde to opravdu ZATIM nelze jinak! Rozumní ISP si to uvědomují a proto dělají výstavbu sítě - dnes většinou optické, která dovoluje při současné technologii tlačit do jedné domácnosti 1Gbit/s!! Jenže Telecom (O2) nic nestaví, jenom neustále lepí provizorium dalším provizoriem... V jeho síti služby jako Video na přání nebo Web2.0 prostě fungovat nikdy nebudou, protože to technicky není možné! VDSL2 je úžasná PROVIZORNI technologie - stavět na ní ale dlouhodobou strategii a počítat s ní jako s hlavní technologií je nebetyčná TUPOST!

hal.jiri@atlas.cz (10.6.2012 19:52:43)

Bohužel-Nová technologie, která už v zahraničí funguje několik let, má ovšem svá omezení. K připojení je potřeba nový modem, který mohou stávající zákazníci získat za prodloužení úvazku o 12 měsíců za 1 korunu. Bez úvazku bude modem stát 999 korun. Modem podporuje i wi-fi pro snadné připojení všech počítačů a přístrojů v domácnosti. Důležitější než samotný modem jsou ale technologická omezení samotného VDSL. Deklarované služby a rychlosti budou k dispozici zákazníkům, kteří nejsou dále než 1,3 kilometru od ústředny. To se v Česku týká asi 45 % domácností. Na maximální rychlost připojení 25 Mbit/s přitom dosáhne jen asi třetina domácností. Technologie VDSL by měla kromě samotného navýšení teoretické rychlosti také o něco snížit vliv agregace, čímž reálná rychlost ještě vzroste. Zdroj: http://mobil.idnes.cz/o2-zrychli-internet-dvakrat-rychlejsi-vdsl-ziska-polovina-domacnosti-1kb-/mob_operatori.aspx?c=A110421_154401_mob_operatori_vok