Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Jak vybrat nového dodavatele internetu

Jak vybrat nového dodavatele internetu

Marie Hostinská (13.8.2013 11:18:17)

Prosím o radu, na co si dát pozor při výběru nového dodavatele internetu, případně pevné linky. Bývalý manžel ruší ke konci měsíce internet od Nextry, nyní asi GTS, a je na mně, abych zařídila nové. Děti by rády přidaly televizi od O2, byla tam nějaká spojená nabídka. Děsím se ale, že budou chtít, abychom koupili novou krabičku od nich, ta stávající funguje bez problémů, a ještě set-of box, čímž se celá investice navýší. Také mi není moc jasný rozdíl mezi připojením 20mb a 40mb, doma míváme připojeny až 3 počítače najednou, byla by tedy lepší ta vyšší rychlost? K té ale zase není televize... a ráda bych si zachovala i pevnou linku. Může mi někdo poradit? Díky

anonym (14.8.2013 11:39:25)

Dobrý den Z telefonního automatu nebo nějaké pevné linky na čísle O2: 800 123 456 dále volby 2,3,2 si zjistěte, jestli na Vaší adrese je možné zřízení pevné linky od O2. Dále se zeptejte, jaká je možná rychlost internetu pro Vaší adresu. Pro O2TV potřebujete minimálně 2,5 Mbit/s, pro HDTV vysílání minimálně 5 Mbit/s. Budete potřebovat koupit od O2 set-top box k O2TV za 1656 Kč nebo na splátky, dále modem za 984 Kč nebo na splátky. Měsíční platba za O2TV+internet je 656 Kč + nejlevnější tarif pro telefon 99 Kč. Pokud by Vaše linka umožňovala 20 Mbit/s, tak to určitě stačí jak pro O2TV, tak pro 3 počítače. Musíte mít ale alespoň 2,5 (5) Mbit/s.