Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Neskutečné extrémní ztráty Paketů nejhorší snad v ČR město Lovosice

Neskutečné extrémní ztráty Paketů nejhorší snad v ČR město Lovosice

mareksetrna@seznam.cz (26.7.2014 23:03:11)

Dobrý den, Už si začínám říkat zda-li jsem jenom já jediný kdo má přesně tento případ problému s extrémní ztrátou paketů ( packet loss ). Lovosice to se propadlo hluboko do minulosti co se týče kvatlity a spoléhlivosti internetového připojení tak asi do roku 2003 do počátku začínajcího internetu. nazval bych to novějším středověkem tady je to zastaralá technologii fyzicky opotřebované vedení datových kabelů a hlavních spojů a přístupových strojů atd všechno co k tomu patří bude už několik let staré. Podle mého názoru nikde u nás v české republice horší internetové připojení nenajdete. Je jim malé město Lovosice v Severní Čechy kde panuje natolik nežádoucí a nestabilní internetové připojení, že to není možný na tož normální. Dejme tomu rychlost ta se drží docela průměrně, upload je ovšem menší takže je dostatečný. Ping ( Latence ) odezva docela obstojá 10 ms v průměru na ping seznam.cz -t Ale jak přijde na řadu správné odesílání a příjmání paketů tak to je tak něco šíleného, že tohle snad nikde jinde na světe nenajdete než ve městě Lovosice nacházející v severních čechách kde je podle mě jedno z nejhorších internetových připojeních. Stručně řečeno a podtrženo tu panuje extrémní ztráty paketů. Vysvětlím níže jak to vypadá a jak ty příznaky přicházejí se ztrátou či zahazování paketů : Mám problém s internetetovim připojením. Já si opravdu vůbec nevím rady. A nevím na koho se už mám dal obrátit. Už jsem jednal snasim technikem on nedokáže přesně ho diagnostikovat a přesně odpovědět o jaký problém se jedna. Chci vas poprosit jestli byste mi dokázali říci co je tohle za problém co právě mám. A jak se přesně projevuje je vidět na přiloženém videu na konci této zprávy. Město Lovosice Během hraní multiplayer her se děje to, když začnu na někoho střílet tak se skoro vůbec nic nestane. Střelba je neučiná a pokud je účiná tak s obtížemi. Až po několikátem pokusu. Mám to na každém herním serveru ( včetně českých pingy jsou v pohodě nízké 20 ms ) a děje se to při každém setkání se spoluhráčem. Abych lépe upřesnil problém tak vám zasílám v příloze na ukázku dvě kratičká videa, jak ten problém přesně vypadá. Já se mohu jen domnívat čím to může být, ale vypadá to na zahazování paketů jejich serverem poskytovatele. S velkou pravděpodobnosti používá QoS v jejich siti na řízení toku dat a přidělování priorit do front. Nehraju vubec online hry treba 14 dni po 14 dnech jsi jdu zahrát o vikendu. Online hry fungují kupodivu správně jak by měli fungovat, ale pouze dočasně tak na 2 hodiny. Po 2 hodinách začnou náznaky už výše zmineho problémů ještě, ale zatím se to ještě neděje tak často. Pak to po několika hodinách začne úplně se to projevovat v plne míře naprosto všude ve hře. Což je absolutně nehratelne. Domnívám se ze je to zahazovani paketu ze strany poskytovatele internetu. Nebo už jsou pakety poškozeny než dorazí ke mě a v zápětí když jsou odesílány z mého PC a mají dorazit ke svému cíli tak dorazí nějak poškozeny nebo nedorazí vůbec! A možná taky může za to jejich QoS, která mě během zmíněných problémů da mě nízkou prioritu a da mě do fronty a zahazuje pakety. Ono to vypadá jako by po určité době se vyčerpala nejaka síťová kapacita či něco takového a hned to začne dělat ty zmíněné problémy. Jako myslím si ze to tak může byt sice nevím jak to může fungovat u poskytovatelu, ale nějakou představu už mám. Uz jsem vystridal 4 poskytovatele i nás a 2 pocitace poskytovatele nechtel bych je všechny jmenovat jen ty nejznámější: VDSL ( Telefonica O2 ), CDMA mobilní připojení ( UFON ), a již dva WiFi 5 ghz poskytovatele. U všech uvedených připojení je naprosto stejný problém. Podotýkam, že problém přetrvává již čtvrtým rokem. Proto bych vás chtěl poprosit jestli mě dokážete říct co to přesně může být za problém? Pokud možno navrhnout nějaká možne řešení O2 nebo Ufon tyhle poskytovatelé to vůbec nevyřeší aniž, když je zkontaktujete tak se nic neděje pouze odpovědi ve smyslu, že se na to podívají a po pár dne se nice neděje. No a když je to lokální poskytovatel ten ten problém dokáže vyřešit jen dočasně na 1 až 2 dny no dovolte, ale pročpak to nevyřešej trvale ne vždy? Ještě bych chtěl podtknout, jak byl u mě prvně zapojovat AP mikrotik technik tak mě online hry fungovali perfektně, ale jenom dočasně 2 dny bez jakých koliv problémů. Pak se začali ukazovat zmíněné problémy. Hned nazačátku co jsem měl od nich internet na zkoušku jsem kontaktoval pana hlavníhoho vedoucího firmy kvůli problémům s rychlostí ten mi řekl, že tam u nich něco restartuje asi ten hlavní stroj co to všechno řídi. A problémy s rychlostí a i zmíněný problém s online hrami byli vyřešený pouze dočasně zhruba na jeden den až dva, pak se to začalo znovu objevovat na novo Tohle je opravdu nekonečný ( příběh ) naprostý bludný kolotoč a zahadný případ se kterým si lámu hlavu už čtvrtým rokem a upřímě řečeno je to už zralé na blázinec. Stále řešení a odpovědi na můj problém jsou v nedohledu. Doufám, že zde budu alespoň z části úspěšnější. Že se někdo ozve kdo má ten samí problém nebo alespoň internetové problématice rozumí více a dokáže mě odpovědět co je tohle za problém a jak ho hlavně řešit trvale Jako tady jsou videa naprosto shodného problémů co mám je to na nich jasně vidět jak ten problém vypadá: https://www.youtube.com/watch?v=4tySiJerz98&list=UULc0EIDQFbhMYg-T4rbZ7kA Další https://www.youtube.com/watch?v=b3fzkQo3yCs&list=UULc0EIDQFbhMYg-T4rbZ7kA

tomikomik (6.9.2014 16:55:56)

hmm opravdu divne ze to mate i s ADSL a i vsemi ostanimi ISP (wifi). Mozna by stalo za zkousku na vasem pocitaci dat pingovat treba nix.cz prikazem "ping nix.cz -t" a pak to sledovat bude tam videt chybejici odezvy v dobach kdy se vam ztraceji packety. Kdyz uz jsme u toho mozna by bylo lepsi dat pingovat ten vas Mikrotik - nechat to pingovat treba ten nix.cz a pak se podivat jestli je packetloss i tam. Take bych vyzkousel odpojit vas PC a pripojit jiny cisty kde nehrozi pripadny spyware nebo viry, ktere toto mohou ovlivnovat a proste to otestovat s jinym PC. Nezda se mi ze by stejnej problem byl u ADSL i u vsech ostatnich ISP, jedine ze by oni vsichni byli napojeni na stejnou lajnu nekam dal:) a pokud by to byla pravda ze vsichni ti ISP pouzivaji stejnou lajnu do netu a dela vam to tyto problemy tak opravdu maji Lovosice nejhorsi internet:)

Petr (28.1.2015 19:00:26)

Dobrý den: musim potěšit pana Marka že neni sám. Mam připojeni optiku a byt přímo nad ůstřednou servru tak že mně dělí od zdroje 2metry. To kolísáni packetů které mně také postihuje už skoro rok je neůnosné. Hraju Warplanes VIM CO TO JE KDYŽ SE STRÁCEJI PACKETY KTERÉ NESMIRNĚ OVLIVNUJI POHYB LETADEL ,PALBU , ZAMÍŘENI APODOBNĚ ,PROSTĚ SPOMALUJI HRU.Takže hra je dás se říct nehratelná.Stahnul jsem si na rady techniků aplikaci ping ploter. Po spuštěni jsem nestačil zírat. NÁŠ SIGNÁL AŽ NA HRANICE PŘEZ 2 SERVRY V POHODĚ.Za hranicema skákaly packety až na 100,je to střídavé jednou 30 ,pak 60 pak 20 a znovu dokola,pingploter ukazoval že to dělaji dva servry nad německem a patří telefonice.A v tom je ten celý problem,všude píšou 02 je kvalitní připojení a jen se chváli ale zahraniční konektivita je dá se říct mirně slušně v konečníku. ted co stím, nikdo nepomuže.Myslim že tady to od o2 ani nikdo nečte co by se snažili někomu vyhovět. Vše o packetech mohu doložit nahrávkami ze hry.Neni to výmysl ale fakt. Tak nezbývá než se trápit dál a nebo přestat hrát. Mimochodem podotknu že s těmito problemy se mych pár kamarádů co hrají potýká taky a mnoho už hru přestalo i hrát. Dík za pozornost a pořidte si připojení od o2 jako já at se nas trápí víc .-) AHOJ a pěknou zábavu s 02.Petr

Michal (15.2.2015 14:04:39)

Hele nevím jestli sis to celé četl, ale Marek říkál, že už vystřídal 4 poskytovatele internetu a stále se mu problém nedaří řešit. Tak abych to shrnul on neměl problémy jen s O2 ale i s dalšími třemi poskytovateli internetu. teď zmé zkušenosti a praxe. Také se potýkám se stejným problémem. Úplně to samé. Již nemusím to zde celé rozepisovat. Pokud jste se seznamili s celým prvním markovím příspěvkem. Jinak si ho raději znova přečtěte aby jste věděli o co tu jde. Také jsem vyzkoušel z pěti místních poskytovatelů wifi připojeních + jednu VDSL od T - Mobile v Litoměřicích. Ani na jednom připojeních to nebylo lepší nebo bez problémové. Ze začátku pořízení to bylo v pořádku žádné ztráty paketů. Pak se to začalo objeovat a furt to šlo kolem dokolečka pak jsem měnil poskytovatele a pak to začalo znova na novo atd... Co jsem slyšel někde na internetu co si: že tento problém se objevuje u špatně nastavených Agregovaných ( 1:5 - 1:50 atp... ) ne garantovaných linek u poskytovatele. Nevím jestli je toto 100% pravda. Ale já bych to nevylučoval. Taky jsem se tam dozvěděl, že by tento problém mělo vyřešit přechodu na garantovanou linku bez agragace nebo s agregací na 1:1 ,ale vemte si tu pořizovací cenu za nové zařízení wifi v pásmu 9 Ghz technologie za 18 000,- a směsíčním poplatkem přes 5 000, . A jestli je tento jev běžný a to u linek s agragací od 1:5 a hlavně je to pravidlem našich poskytovatelů. Tak jak se pak proti tomuto jednání bránit? S Českým telekomunikačním úřadem? Jiank mě už nic nenapadá :(

Top9 (31.3.2015 20:48:23)

Opravdu debilové to jsou hanba jim...

Michal (15.9.2014 17:54:03)

To je zajímavé čtení. Jako, když mate problémy na VDSL a WiFi to me příliš neprekvapuje. A proč? Protože VDSL technologie je náchylná na kvalitu vedeni v jakém stavu je vedeni od ústředny az kvam. Pokud je u vas vedeni v dezolátním stavu což lze předpokládat od minulých povodni, ze kvalita vedeni mohla se ještě zhoršit. Pokud je to tak tak vám by nepomohlo ani to kdyby jste byl od ústředny 100 metru. U VDSL je maximální vzdálenost do 1,3 km od ustredny ani nelze zaručit ze i kdyby jste byl blíže ze to bude lepší. Ale u ADSL tam jsou větší rezervy operátor vám může poskytnout az na vzdálenost 2,6 km na kvalitu vedeni tato technologie už příliš nehledí i kdyby jste měli v dezolátním stavu vedeni od ústředny k vám nemělo by to zas tolik vadit jako u VDSL. V tomto případě lze říct, ze VDSL technologie je nevhodná pro hraní online her. U ADSL by to neměl byt problém. Jak říkám u VDSL záleží na stavu kvaliy vedeni. WiFi připojení tam je to tak, ze si zahrajete online hry tak měsíc ok. Za měsíc to může byt zase jinak. WiFi tam záleží na frekvenci a na miru zarušení a přibývajícím i klienty u poskytovatele. Tohle připojení není také vhodné pro online hraní her. Byt vámi bych šel do kabelu, optiky pokud u vas takové možnosti nejsou tak zkuste ADSL ,-)

Michal (17.9.2014 11:44:57)

Dobrý den, Ještě jsem se vám pokusil zjistit par podrobnosti o vašem pripojeni. Bohužel vas vůbec nepotesim. Takže jsem se byl informovat u těchto poskytovatelů pevných linek O2 a T-Mobile nejsou vůbec schopni poskytovat ve vašem meste ADSL internet pro město Lovosice. Zajímavé je, to pro obec Malé Žernoseky tam technologie ADSL 8MB je dostupná což mi nejde na rozum?! Pouze VDSL technologii ve vašem městě je dostupná nic vic. Ono to vypadá, ze ve vašem městě opravdu nebude všechno v pořádku. Proto by bylo dobré se obrátit na nějaká vyšší místa co se zabývají problematikou telekomunikanich sítí apod... Je mi líto nic víc se s tím nedá delat