Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Rychlost připojení > Rychlost dowlandu

Rychlost dowlandu

kamilhavlik@seznam.cz (11.12.2012 13:43:15)

Dobrý den chtěl bych se zeptat jak je možné že na jediné lince je rychlost dowlandu rozdílná? Mám připojení od O2 na lince kde je dostupný 2M internet a když stahuju data např. z Uložto stahuje se rychlostí 107 kb/s ale sousedi co bydlí nademnou mají stejný internet jako já na stejné přípojce a stahují rychlostí kolem 400 kb/s, jak je možné že jsou oba internety tak rozdílné? Děkuji.

anonym (13.12.2012 10:44:54)

Predpokladam, ze ty rychlosti co jste napsal maji byt 107 kB/s a 400 kB/s a ne kbps jak pisete.... Je hodne moznosti proc tomu tak je - sousedi muzou byt pripojeni na jinou ustrednu(DSLAM), vedeni sousedu je po kvalitnejsi lince, respektive ta vase je nekvalitni. Take sousedum mohli nastavit vyssi rychlost. Moznosti je proc tomu tak je opravdu hodne. Doporucuji napsat sem jake hodnoty utlumu a odstupu signal/sum ukazuje modem, z toho by se dalo usoudit jak kvalitni linka je a zda by sla vyssi rychlost. Pripadne muzete rovnou zavolat na tech. podporu O2 a zeptat se proc mate nastavenou tak nizkou rychlost. Mimochodem osobne mam rychlost 22 Mbit (stahovani) a soused o 100 metru dal jen 6 Mbit (ale je to dane take tim, ze ja jsem si tu vyssi rychlost vydupal).

Miro (3.1.2013 08:09:54)

A tých 400kB/s je sťahovanie z uloz.to? Lebo tento server má obmedzenú rýchlosť download.