Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Rychlost připojení > Rychlost připojení - ústředna 3km obecně

Rychlost připojení - ústředna 3km obecně

Petr Němec (24.11.2013 07:54:42)

Ahoj, vzhledem k problematické 2,4GHzwifi vzduchem na 700m, kdy dosahuju cca 1Mbit rychlost a stabilita bídná, pokuju po o 100 kč dražším (tedy 400) připojení adsl - vzdálenost od ústředny máme cca 3-5km, nevím, kudy přesně vede vedení - tak by mě zajímalo, kdo to má podobně, jakých reálně dosahuje rychlostí. ideální pro naše potřeby by bylo těch 3Mbit, bohužel mi připadá, že tohle zjistím, až si zaplatím smlouvu, protože dopředu mi to nikdo neřekne :) když zkusím pevnou linku nějakých ze sousedů zadat do onoho vyhledávače, vyhodí mi to, že v daném bodě lze dosáhnout 5Mbit. díky

Pepix (24.11.2013 08:06:24)

Ahoj, předpokládám, že vlastníkem sítě je O2. Zavolej na číslo 800 330 061 a tam ti to řeknou přesně. Jak daleko jsi od ústředny a jak rychlý internet by jsi mohl mít (ADSL, VDSL). Toto ti řeknou i na prodejně O2 před podpisem smlouvy. Jinak já jsem od ústředny 1420 metrů a funguje mi VDSL 20 Mbit/s.

Petr Němec (25.11.2013 07:44:14)

Oběma díky za tip - na čísle mi řekli 6Mbit, ale není to rychlost garantovaná, takže ve finále je člověk zase tam kde byl - skutečnou rychlost zjistí až po podpisu smlouvy a připojení :) vzdálenost od ústředny mi nebyl schopen říct, prý to tam nemá

Milan (25.11.2013 14:38:24)

Zdravím, Pracovník zákaznického centra oddělení péče o zákazníky nikdy neví jak daleko jsi od ústředny,jeho systém to nezjistí.Při zřízení služby pomocí DSL kabelu (internet ADSL či VDSL) se k tobě kde chceš službu využívat posílá technik k ověření kabelu zda je ok a zda je volný port na ústředně aby tě mohly připojit.technik který k tobě přijede když se ho zeptáš tak ti řekne jak daleko jsi od ústředny,bude to totiž měřit.Z mých zkušeností radši využívám společnost T-Mobile CZ a.s. která umí lépe nastavit synchronizaci na lince že je stabilnější a i rychlejší O2 my posílalo po kabelu 7Mbit T-Mobile po stejném kabelu a stejné vzdálenosti 10Mbit.

Pepix (26.11.2013 22:56:48)

Milane, díky za tip. až mi skončí akční nabídka, rád do T-mobile přestoupím, třebas to tam bude lepší. Zdraví Pepa.

anonym (13.4.2014 23:35:57)

až ti příjde technik O2 zprovoznit přípojku pro T-Mobile, tak ti nic měřit nebude, to ti garantuju, maximálně ti sdělí přibližnou vzdálenost, výslednou rychlost určuje hlavně průměr vodičů v kabelizaci a taky trochu modem a jeho vyladěná citlivost zpracování DSL spektra

ksrel (19.4.2014 07:02:56)

Zadny technik se neposila pokud to neni nutne. Kabel se meri online a info o volne pozici na dsl kartach take vedi. Technik to maximalne premeri, pouze pokud musi proranzirovat linku do baraku. A vzdalenost lze take zmerit z tech. centra.

jarek (23.7.2014 17:18:00)

jo to věřim ale kde bydliš

Milan (24.11.2013 15:53:24)

Taky zdravím,napiš my to emailu tady je: volny2008@email.cz celou tvoji adresu a okres ze kterého pocházíš,já ti pak napíšu přesně kolik ti půjde internet popřípadě když budeš chtít najdu ti i vhodného poskytovatele ADSL linky