Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Rychlost připojení > 120 Mb/s a Win XP

120 Mb/s a Win XP

Vokoun (5.3.2014 09:58:26)

Dobrý den, od poskytovatele internetu (UPC) máme balíček Fiber Power 120+ [a]http://www.upc.cz/internet/fiber-power-120/[/a] Rychlost stahování by se tedy měla alespoň občas blížit k hodnotě 100 Mb/s že? (pozn.: rychlost odesílání je poměrně v pohodě) Žijeme v Praze na JM I. (Opatov). Jenže i když jsem s PC (Dell 820 s Win XP, SP 3,s RAM 3 GB - [a]http://www.svethardware.cz/recenze-dell-latitude-d820-konzervativni-profesional/15062[/a]) připojen k modemu (dodán UPC k balíčku) kabelem, nepovede se mi dostat na rychlost vyšší jak 45 MB/s v pozdně nočních hodinách. Přes den tak max. 30-35 Mb/s. Přes WIFI z jiného pokoje pak do 27 MB/s. Dle techniků od spol. UPC se údajně na vyšší hodnoty u rychlosti stahování nedostaneme, neboť používáme systém Win XP. Je to tak?

znalec (5.3.2014 17:40:50)

technici maji pravdu bud mas pomalou sitovou kartu nebo starej kram pocitac a nebo pomaly router ve starem pocitaci na xp mi jede internet cca 17-20 a take mám pripojen 100/100 s rychlym routerem a novym PC mam rychlost 94/94 tedy maximum co router pusti

Vokoun (6.3.2014 08:24:00)

Co mám za PC jsem popsal, resp. je tam adresa, kde lze posoudit, zda se jedná opravdu už o tak "archaický model", že by to samo o sobě bylo omezující. V tom technik od UPC ale problém neviděl. Navíc máme ještě jeden silnější stolní PC a rychlosti dosahujeme shodné. Síťové karty a router se mnou prověřoval a obojí by nemělo být pro rychlosti připojení 100-120 Mb/s omezující. Jediné co "nestíhá" jsou údajně ty Win XP.

anonym (13.4.2014 23:11:58)

rychlost internetu omezuje nastavení protokolu TCP, XP byl vyvíjen v době kdy tyhle rychlosti netu byly utopie, zkus program TCP Optimizer,lze tam nastavit = posunout šipku na max, potvrdit změny = restartuje se počítač, rychlost netu pak dále brzdí antiviry a firewally, i procesy na pozadí některých programů usrkávají