Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Modemy > D-Link DSL-2741B a O2 TV

D-Link DSL-2741B a O2 TV

anonym (22.12.2010 21:33:20)

Dobrý den, podařilo se, prosím, někomu nastavit ručně tento modem a O2 TV rozchodit? Marně se snažím již několik dní, ale bez úspěchu. Linka O2 i technická podpora D-linku k vyřešení nepomhly. Když přidám nastavím hodnoty VPI a VCI nejde mi už ani internet, natož TV. Ta stále hlásí : Nastavení DHCP neobsahuje zprávnou OPCHA adresu. Pomůže někdo laikovi??? Díky!

KarelC (23.12.2010 12:47:30)

Mám tento moden pár dní a také s ním zápasím, nedaří se mi na něm rozběhnout pořádně ADSL připojení od O2 - modem se sice připojí, ale pokud zadám nějakou webovou adresu, tak trvá neskutečně dlouho (40s až cca 1min), než se stránka zobrazí. Je zajímavé, že pokud pak kliknu na nějaký odkaz ze stránky, který odkazuje na stránku v rámci té samé domény, tak se vše načte okamžitě. Pokud ale přejdu na jiný web, tak opět čekám. Zkoušel jsem jak ruční nastavení s DHCP, tak i reset modemu do výchozího nastavení s DHCP a jen konfigurace ADSL, ale je to pořád stejné. Podezříval jsem WiFi připojení a zkusil kabel - také bez výsledku. Standardně používám Kubuntu, tak jsem zkusil nabootovat dvě live distribuce z USB - také nic. Nakonec jsem v zoufalství vyzkoušel i WinXP, tam mi to přišlo o malinko rychlejší, ale pořád je to nestandardně pomalé načítání stránek - oproti Zyxelu, který jsem chtěl vyměnit je to šnečí tempo, ale když už se s Dlinkem probojuju na dsl.cz a změřím rychlost připojení, tak Dlink má lepší výsledky. Když kouknu do souboru resolv.conf, tak tam jsou přidány záznamy: domain DSL2740B search DSL2740B nameserver 192.168.1.1 tak mě napadlo, jestli to dlouhé načítání není způsobeno tím, že se snaží nejdříve procházet doménu DSL2740B, ale zakomentování prvních dvou řádků nepomohlo. Takže nevím, asi ho vrátím - ještě mám týden na testování :-)

Mirek (25.12.2010 18:50:31)

Mám tento modem již delší dobu a naprostá spokojenost. Chyba bude asi v konfiguraci modemu.

anonym (25.12.2010 20:31:43)

A používáte ho také na O2 TV? Jak se Vám ho povedlo nastavit? Mně pro internet funguje bezvadně, ale TV se mi nedaří rozchodit :-( Tak bohužel zvažuji i tu nejhorší cestu - vrátit ho.

Mirek (30.12.2010 21:16:51)

Používám pouze internet. Ale modem má možnost nastavit každý ethernetový port samostatně. Pro O2 TV musí být nastavení Parametry PVC okruhu pro O2TV jsou VPI/VCI 8/35, Encapsulation RFC 1483. Pro internet je VPI/VCI 8/48. Proto Vám televize nejde

anonym (9.1.2011 18:34:07)

Ahoj, teď jsem s tím bojoval a nebyl jsem schopen to nastavit, internet jde a TV prostě NE. Je tady někdo, kdo s tím má opravdové zkušenosti a byl by schopen udělat nějaký soupis postupu. Předem díky Pepa

anonym (6.2.2011 14:38:55)

Ahoj, povedlo se mi to nastavit, stacilo jen pridat bridge - viz obrazek... http://img573.imageshack.us/img573/1778/capturely.jpg

anonym (8.2.2011 18:02:35)

Ahoj, zkousel jsem to a funguje. Akorat mi to pada. Jak to funguje u tebe?

anonym (17.2.2011 15:54:04)

Kdyz je pustena televize, nefunguje poradne internet. Tento typ neumi port mapping, takze je potreba pripojeni rucne nastavit kdyz se chcete divat na tv a vypnout kdyz chcete na internet. Zjistoval jsem pres technickou podporu a bohuzel port mappingu se nedockame ani s novym firmware.

Honza (16.3.2015 13:09:44)

muze nekdo hodit znovu navod, obrazek? diky

KarelC (26.12.2010 19:23:04)

No, nevím - je to možné, ale myslím, že pokud dám jen základní konfiguraci modemu - tzn. že nastavím jen připojení k ADSL a o ostatní se stará router v "továrním" nastavení, pak by mělo vše jet bez problémů. Poprvé jsem si před zamýšlenou výměnou modemu nastavil vše (přidělování IP adres dle MAC, portforwarding, firewall / inbound...), ale když to nešlo, tak jsem zkusil jen tovární nastavení a bylo to pořád stejné - modem se připojí, ping do internetu v pohodě, ale webové stránky se načítají neúnosně dlouho. Múžete mi třeba poslat vaš konfigurační soubor (pokud jedete přes O2)?

Mirek (30.12.2010 21:26:11)

Konfigurační soubor Vám nepošlu,nebot tam nastavení na vzdalenou správu a spouštění PC na dalku přemapováním portů. Ale pokud modem vyresetujete do základního nastavení a pak nastavíte jen základní připojení k Internetu tak by mělo vše fungovat bez problémů. V nastavení WAN si nechte DHCP servry přidělit. Dlouhý problém s načítáním ukazuje na problém DNS servrů.

anonym (4.1.2011 18:26:34)

Nevadí :-) Modem už jsem vrátil, protože to byl opravdu vadný kus, vyzkoušel jsem nahrát starší firmware, vrátit poslední, vždy základní nastavení i jiného poskytovatele ADSL, ale pořád stejný problém - takže šel z domu. Vzpomněl jsem si na dobré zkušenosti s Vigorem od Drayteku, co jsem měl na "starém ADSL" a koupil jsem Vigora a musím zaklepat, zatím je super. Protože mám rozjetý openVPN server a pár dalších síťových služeb, nastavil jsem všechno (DSL připojení, firewall, portforwarding, wifi atd.) v ADSL offline režimu, druhý den ráno vyměnil modemy a vše jelo bez problémů (O2 TV nemám).

anonym (23.12.2010 18:42:15)

To máte od O2 nebo samostatně koupenej? Já když jsem měl O2 TV tak k tomu dávali 2 typy modemů.Ty totiž pro O2TV mely specielní firmware.A jak jsem koukal na stránky tak modemy nezměnili.

anonym (25.12.2010 20:34:43)

Je samostatně koupený. A to mi ho doporučil přímo technik od O2, kterého jsme tu měli na poruchu O2 TV. A teď technika zatloukají a nemůžeme se s ním spojit - hrůza.

MKzB (6.7.2011 18:29:51)

Přesně tak. Modemy od O2 mají firmware od O2 (úprava. smětování Tv do určitýno lan portu,...). Možná jej najdeš i na stránkách výrobce. Když jsem jednou hledal dokumentaci ke svýmu, tak na stránkách Zyxelu byl i fw of O2. Modemy koupený jinde tento fw nemají.