Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Modemy > zyxel P660HW-T3 jako AP za UPC modemem

zyxel P660HW-T3 jako AP za UPC modemem

freespace (26.12.2011 16:06:26)

Zdravim, chci se zeptat, zda nekdo zkousel pouzit modem zyxel P660HW-T3 v2 od O2 pouze jako AP za jiz svuj stavajici modem? Jsem pripojen na UPC modemem bez wifi a timto zyxelem bych chtel svoji sit rozsirit. Rad bych, aby veskere adresy prideloval modem od UPC, v nouzy bych prijal ze wifi sit bude oddelena od lan site upc modemu, tj. zyxel si bude wifi routovat sam. Nicmene zatim mi nejde ani jedna varianta. Diky za konkretni rady.

Roman (26.12.2011 16:20:55)

Vypni na zyxelu DHCPko a připoj kabel z modemu od UPC do LAN1 (nebo kterékoliv Lanky která je nastavená pro PC) na modemu Zyxel.

freespace (26.12.2011 19:12:29)

Tak snadne to bohuzel neni. Tento postup mi funguje na starsim D-link 584, ale ten bohuzel nema take wifi. Lze z nej udelat timto zpusobem klasicky switch, ale u toho zyxelu to nefunguje. Zkousel jsem DHCP vypnou nebo zadat adresu vzdaleneho DHCP, ale vysledek zatim nic. Ve wanu jsem prepnul routing na bridging, ale stale nic. Patram dal. Takze pokud vypnu DHCP a prepnu routing na bridge, tak v pripade ze rucne vyplnim IP adresu pc v rozsahu DHCP modemu a DNS tak se pripojim na net. Automaticky to bohuzel nemaka, nevim proc, ale i tak pokrok.

Roman (27.12.2011 12:08:08)

bridgovat vůbec nemusíš, protože nepoužíváš WAN port. Jinak tak jak jsem to popsal, tak to normálně fungovat má. Je to odzkoušené. Samozřejmě když se elektronice nechce, tak s tím nikdo nepohne :)

Lukas (21.6.2012 20:16:57)

Funguje, díky moc!