Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Modemy > Jak se dostat do nastavení modemu v bridge modu?

Jak se dostat do nastavení modemu v bridge modu?

rcoufal@volny.cz (25.2.2012 18:45:03)

Za starší ADSL modem Zyxel P-660 (1x ethernet) jsem potřeboval zapojit WiFi router TP-Link WR743ND a nechat v novém zapojení pokud možno všechno řídit TP-Linkem. Modem se mi podařilo přepnout do bridge modu. Dál do TP-Linku zapojeno na WAN port. LAN porty + WiFi na TP-Linku fungují a hezky přiřazují vnitřní adresy dle potřeby. Na vstupu TP-Linku vidím přiřazenou veřejnou IP adresu. Za TP-Linkem vše funguje dle původní potřeby, internet bez problému. DHCP na TP-Linku je nastaveno na přidělování adres z rozsahu 192.168.5.X. Původní nastavení na modemu YxXEL bylo 192.168.1.X a vnitřní adresa modemu byla 192.168.1.1. Zasadní otázka je, jak se teď dostanu do nastavení ADSL modemu. Má na Ethernetovém portu nějakou adresu (veřejnou/vnitřní), zůstala tam původní 192.168.1.1 nebo jak tomuto novému zapojení rozumět? (Do nastavení TP-Linku se samozřejmě dostanu). Děkuji za fundované odpovědi.

Luboš (28.2.2012 14:33:02)

Narazil jsem na stejný problém u Comtrendu. povypínal jsem všechno a nechal ho jen bridgovat. Tím se ale vypnul i vnitřní DHCP server a připojený notebook "neví na čem je". Pomohlo mi nastavit v nastavení notebooku ("Vlastnosti místní sítě") IP parametrů natvrdo, tedy nepřidělovat DHCP serverem. Ve vašem případě by jste tam měl nastavit IP adresu 192.168.1.10 (např.), masku 255.255.255.0 a bránu 192.168.1.1 (stejně tak může být i DNS). Notebok připojený k Zyxelu (nikoliv TPlinku) síťovým kabelem.