Úvod > Články > Chytré aplikace, díky kterým ušetříte peníze při řízení

Chytré aplikace, díky kterým ušetříte peníze při řízení

Popadněte váš mobilní telefon a zkroťte jednou provždy výdaje za benzín, autopojištění a další položky, spojené s provozem automobilu. V dnešní době je už aplikace skoro na všechno a provoz auta není výjimkou. Jak a na čem ušetřit díky užitečným mobilním aplikacím?

Chytré aplikace, díky kterým ušetříte peníze při řízení

Díky užitečným mobilním aplikacím můžete platit méně peněz za vaše běžné náklady, spojené s provozem automobilu. Společně s analytiky z portálu Porovnej24.cz, který porovnává ceny autopojištění, jsme se zaměřili na aplikace, které vám umí ušetřit peníze za povinné ručení a další výdaje.

Axa drive

Představte si, že si bezstarostně brázdíte po silnicích a v mobilu máte mobilní aplikaci, která vám vypočítává slevu na povinném ručení. Díky opatrnému stylu řízení můžete na ceně ušetřit až 9 %.

Tato aplikace od pojišťovny Axa monitoruje styl jízdy daného řidiče a hodnotí jeho rizikovost. V případě, že nemá časté autonehody, vyměří mu slevu na povinném ručení.

Axa drive je tedy řešením, jak získat povinné ručení o poznání levněji.

Safe Line

Na podobném principu funguje i aplikace od pojišťovny Uniqa s názvem Safe Line. Monitoruje styl jízdy řidiče a těm opatrným umí vyjezdit slevu na povinném ručení. Výše slevy může činit až 25 %. Kromě toho umí řidiči zachránit život – díky nárazovému čidlu rozpozná, že došlo k autonehodě a dokáže k řidiči přivolat pomoc. To může řidiči zachránit živit v případě, že je natolik zraněn, že nedokáže zvednout telefon a přivolat si pomoc.

Pumproid

Zjistěte, kde ve vašem okolí nabízí nejlevnější pohonné hmoty. Pokud se nechcete zdržovat zastavováním u jednotlivých čerpacích stanic a porovnávat ceny, jednoduše si nainstalujte tuto aplikaci, která vám ukáže ceny pohonných hmot ve vašem okolí. Jedná se o nejkomplexnější databázi čerpacích stanic v České republice. Ceny jsou aktualizovány každý den, tudíž budete mít relevantní přehled o aktuální situaci. V aplikaci nechybí i další užitečné údaje, jako je například otevírací doba a slevové akce daných benzinových pump.

Waze

Jako třešinku na dortu zde máme aplikaci Waze, která vám sice nezajistí slevu na autopojištění či pohonných hmotách, zato vám ušetří spoustu času a nervů. A jak je známo, tak čas jsou peníze, tudíž tato aplikace by ve vašem telefonu rozhodně chybět neměla. Poskytne vám přehled o aktuální dopravní situaci, tzn. o dopravních nehodách, kolonách a policejních kontrolách. Waze je živou databází užitečných informací, které tam přidávají sami řidiči. Díky této aplikaci se můžete i vy stát součástí této řidičské komunity a přidávat, nebo číst dopravní informace.

12. 8. 2019

Autor: Redakce DSL.cz

Témata

aplikacemobilní aplikace

Sdílejte

Související nabídka

Tarif
Poskytovatel
Cena za měsíc
 
Cena za měsíc: 499 Kč
Cena za měsíc: 449 Kč
Cena za měsíc: 499 Kč

Přečtěte si také

 

Naměřené rychlosti internetu na DSL.cz v listopadu 2019

Jak rychle se surfovalo v listopadu? Kteří poskytovatelé nabízeli nejrychlejší internet? Podívejte se, jaké hodnoty...

 

T-Mobile představil vánoční nabídku na prosinec

Začal prosinec a s ním i druhá vlna vánočních nabídek mobilních operátorů. Mezi prvními ji odhalil T-Mobile, který...

 

Google Mapy se dočkaly dlouho očekávaných funkcí

Google Mapy používá při cestování mnoho z nás. Kromě navigace si na nich jde také přečíst recenze podniků nebo se...

Nejčtenější články

O2 omezilo dostupnost stanice Premier Sport na O2 TV, zákazníci si musí připlatit

 

Od prosince už si zákazníci se staršími tarify O2 TV L a O2 TV XL nezapnou sportovní kanál Premier Sport. Anglická...

O2 TV hlásí další obrovský výpadek

 

O2 TV znovu nefunguje. Už od brzkého rána se uživatelé musí potýkat s výpadky a problémy stále nejsou u konce. O2 se...

UPC brzy zanikne, veškeré jeho aktivity přebírá Vodafone

 

Na konci července letošního roku Vodafone definitivně přebral všechny aktivity UPC v Česku. Toto spojení znamená...