Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > aam6310ev + WL500gP

aam6310ev + WL500gP

Rob (4.7.2006 12:07:07)

Poradil by mi nekdo, jak je propojit (treba i odkazem na nakou stranku)? Do ted jsem v pohode pouzival aam 6310ev k pripojeni na ADSL ceskyho telecomu i jako router. chtel jsem se zbavit dratu, tak jsem prikoupil wl500gP a ted bych to potreboval propojit, aby mi 6310 slouzil v podstate uz jenom jako adsl modem. ale porad se spolu nemuzou nak domluvit. je treba prenastavovat IP adresy u nekteryho z nich? 6310 uz jsem tak nak prepnul na "routing and bridging", ale porad nic. muze byt problem, ze 500gP podporuje pouze PPPoE, kdezto ja jsem u telecomu na PPPoA? diky. R.

Nargon (4.7.2006 12:48:14)

Pokud jsi na PPPoA, a ten druhej router umi jen PPPoE, tak je tu dost velkej problem. Ikdyz se ty nazvy lisej jen v pismenku, tak je tu celkem rozdil. Nejlepsi bude priklad: Znas telefoni cislo nejakyho cloveka, se kterym se chces domluvit. Ale nemas telefon. Mas jenom tuzku a papir. Tak mu napises dopis a na obalku napises jen to telefoni cislo, protoze vic toho nemas. Myslis ze mu ten dopis dojde? Tim ze zapnes bridge na modemu, vlastne nutis aby to dalsi zarizeni se pripojilo na internet. Ale protoze nema telefon (PPPoA) tak to zkousi dopisem (PPPoE) ale to nefunguje. Mas vlastne moznost udelat 3 veci: 1] zavolat na telecom at te prepoji na PPPoE 2] podivat se jestli modem neumoznuje ZIPB (vysvetlim dale co to je) 3] koupit si modem, ktery podporuje ZIPB Asi nejjednoduzsi bude varianta 1, pak varianta 2. A kdyby telecom z nejakeho duvodu zmenu nechtel provest (sice nevim proc, podle prizpevku na dsl to normalne dela) tak varianta 3. ZIPB je zero installation PPP bridge, take se to nazyva half bridge mode. funguje to tak, ze modem vytvori pripojeni a pomci dhcp serveru preposle IP dal. Neprovadi zadny nat ani neroutuje, jen udrzuje spojeni, a nemusi se o to starat ten dalsi router, ten ho uz jen pouziva. (zavola telefonem tomu cloveku, a vam bude u ucha drzet sluchatko aby jste s nim mohl komunikovat) Pak na tom routeru nepotrebujete zadny druh navazovani spojeni (zadne PPPoA nebo PPPoE), spojeni je jiz navazano. Jen staci nastavit prijem. Pokud by byla nutnost bodu 3, tak mohu doporucit modem Xavi 8122r. Mam ho v tomto rezimu zapnuty a funguje bez problemu. A na dsl foru uz je i presny navod jak ho do ZIPB prepnout.

Rob (4.7.2006 15:26:59)

Diky. ZIPB asi ten modem ma, ale stejne se nezadarilo. Nastavil jsem na nem NAT disabled, ZIPB enabled, na wl500 jsem dal, aby si to zjistilo IP automaticky, ale stejne se mi to nepodarilo rozchodit. Nevis, kde bych mohl delat chybu? Telecomu jsem rano posilal email, jestli me muzou prepnou na PPPoE, ale moc jim neverim, kdyz jsem chtel pred pul rokem prepnou sluzbu, tak jsem na pul mesice prisel o ADSL a travil kazdej den nekolik hodin na jejich help lince a pripadal si jak v ty nejvetsi kafkarne. po pul mesici mi obnovili tu puvodni sluzbu a byl jsem rad. zaplatit si samozrejme nechali celej mesic sluzby. Dik. R.

Zillator (5.7.2006 16:41:32)

Nazdar, ted jsem se s tim trapil 2 dny a pred asi 30 sekundami jsem to konecne rozjel, snad to vydrzi... ;-) K tvermu problemu - na vec jdes dobre, ale nezapomen v Bridging - PPP zmenit polozku Status ze "Start" na "StartOnData", bez toho to nejede. Taky nech povoleny DHCP server - takhle presne to jede mne. Tak hodne stesti a nevzdavej to, nejak to jit MUSI :)

Zillator (5.7.2006 16:48:53)

Eh, mala oprava: je to v ROUTING - PPP. Pardon ;-)

Nargon (5.7.2006 19:46:16)

Ano zanout ZIPB neni tak jednoduche, jako kliknout na tlacitko "zipb enable" Je to trosku slozitejsi. Ale kdyz clovek pouziva manual, tak tam je vetsinou pekne vypsano co vsechno je potreba povolit a co zakazat aby ZIPB fungoval. Ja to na Xavi 8122r zvladl asi za 8 minut, a to jsem ten modem videl prvne v zivote :D

Nargon (5.7.2006 23:43:42)

Kdyztak zkus nastavit ZIPB podle meho navodu na Xavi 8122r, az na jiny nazev modemu, maji tusim stejny chipset i nastaveni: https://www.dsl.cz/debata.php?vlakno=99944

Anonym (6.7.2006 12:12:29)

Zapoj je kabelem :)