Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > jak zajistit rovnoměrné sdílení rychlosti internetu??

jak zajistit rovnoměrné sdílení rychlosti internetu??

Jenda (14.7.2006 08:07:21)

Ahoj, prosím vás jak zajistit aby se rychlost internetu rozdělovala rovnoměrně podle připojených uživatelů? Teď když stahuji, druhý počítač si ani neškrtne. Připojení přes Wifi. Své PC používám jako bránu, do jedné síťové karty mám připojení k Internetu, z druhé síťové karty jej posílám dál. Není to třeba proto, že stahuji na tom Pc, které používám jako bránu? Kdybych použil ještě jedno PC(starší) jako bránu a ten svůj spolu s PC přítelkyně měl přes switch, pmohlo by to? Nebo něco co by pomohlo, jinak mám doma peklo, jakmile stahuji, začne přítelkyni na druhém Pc vyskakovat ICQ. Diky

František (14.7.2006 09:16:26)

Hmm, musel bys koupit router Cisco a vykonfigurovat na nem Trafic Chaping. * * * * * * * Pripadne si nainstaluj NetLimiter a orizni si rychlost na tom 1. PC ty trumpeto

František (14.7.2006 09:21:10)

Vážený jmenovče, každý není tak moudrý jako vy, ale proto jej nemusíte urážet.

Jenda (14.7.2006 09:31:32)

To nevadi, trumpeta není eště tak hrozné, mohlo to být horší. Beru to, že je to ze srandy, ne z urážky. :o)

Jenda (14.7.2006 09:50:54)

No jo, ale při oříznutí rychlosti, nemůžu využívat plnou rychlost v případě, že 2 PC je vypnuto. Já vím můžu to vždycky měnit v případě že bude připojeno 2PC,... ale jde to bez zásahu? aby se poměr vyrovnával podle potřeby. Mě zarazilo, že v momentě když stahuji, tak na 2hémPC se to skoro nehne (načtení seznam.cz cca..3min...(ICQ odešle tak 1 zprávu z 10)). Tak jen jsem chtěl vědět jestli to není třeba tou bránou, .. nebo jestli to propojit nějak jinak. Nebo použití nějakého programu, který by to sám nějak dělal (např. že v případě nějake odezvy(žádosti) 2héhoPc o připojení mu podržel (vyhradil) rychlost vyší po dobu řekněme 30sekund(volitelně),aby když přítelkyně serfuje, měla nějakou rychlost (zaručenou) Možná je to blbost, tak jestli jo, budo to brát na vědomí a budu zase kousek dál... :)

Anonym (14.7.2006 17:19:31)

Nj, jde to samo, viz prvni veta. Musis si poridit router ktery umi trafic chape

Anonym (14.7.2006 21:46:04)

Traffic shaping, ty blbe. Tohle snadno vyresi HTB.

JOE (14.7.2006 22:55:03)

Ano, když zapojíš PC přes switch,spolu s modemem, tak si budou rychlost rozdělovat dle aktuální potřeby a takřka rovnoměrně (vyjma použití některých spešl download programů využívajících slabin TCP ve svůj prospěch). Takže pokud opravdu potřebuješ nějaké PC jako bránu (proč ??) a chceš mít dvě PC s rovnoměrným trafikem, použij obyčejný switch.