Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > "experiment" s D-linkem 362t

"experiment" s D-linkem 362t

Martin Král (13.8.2006 20:40:01)

Chci se zeptat jestli jsem správně předělal klasické nastavení svého D-linku (kvůli výpadkům a vůbec problémům se zapůjčováním IP adresy). Po vypnutí DHCP serveru a nastavení připojení na bridge jsem (podle několika návodů) vytvořil ve WinXP nové připojení PPPoE a nakonfiguroval ručně připojení na ethernet (IP modemu). Zatim vše běží jak má (včetně DC++, torrentů). Chci se ale zeptat: není to horší pro bezpečnost mít IP adresu "přímo na PC" než přes modem (DHCP server). Firewall ve win XP mam vyplej, místo toho používám Kerio. pokud máte s touhle úpravou zkoušenost tak napište, díky.

JOE (13.8.2006 21:11:21)

Pro bezpečnost je to prašť jako uhoď, jestli dostaneš veřejnou IP od modemu protokolem DHCP,nebo od ISP protokolem PPP.

MK (13.8.2006 21:20:44)

No uvidim jak to poběží. Hlavně aby to zas nedělalo ty vopičárny, který to dělalo při zapnutym DHCP serveru (už to tu bylo x-krat popsany - vypadnuti pri vyssim zatizeni a nasledna nutnost resetu modemu).

Anonym (13.8.2006 23:17:57)

ano, je to vyšší riziko a poměrně o dost...

Nargon (13.8.2006 23:36:02)

Riziko uplne stejny. Na PC mas verejnou IP tak jako tak.

MK (14.8.2006 00:21:21)

Pořád ale ztratim "krytí" počítače, kdy moje IP adresa končí u modemu a dál se data posílaj jakoby po lokální síti, ne?

Nargon (14.8.2006 11:18:28)

Alespon tenhle dlink provadi NAT 1:1, takze ikdyz mate na pc neverejnou IP a myslite si ze jste nejak kryt, tak to je omyl. Modem vse co k nemu prijde stejne posila dale do lokalni site, takze zadne filtrovani stejne neprovadi a je uplne jedno, jestli budete mit internet "az v pocitaci" nebo "jen v modemu" a modem to vse posilal az na pocitac.

Anonym (14.8.2006 07:27:11)

362 ti dává na PC veřejnou IP pomocí DHCP - ať chceš nebo ne. Takže je to opravdu pršť jako uhoď. Jinak pro stabilitu spojení PC to opravdu může být velké +.