Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Omezeni delky kabelu ze splitru k modemu?

Omezeni delky kabelu ze splitru k modemu?

Nevim (28.8.2006 11:02:35)

CHtel bych se zepteat jestli je tato vzdalenost nejak omezena? Nekdo mi tvrdil na 10m?? ale v telepointu rikali ze by nic vadit nemelo tak sem vzal 10 a 15 kabel + spojku (ze pry 25m mi momentalne neudela) bude mit ta spojka nejaky vliv na rychlost?

Anonym (28.8.2006 11:08:32)

Zkus a uvidíš. Běžně používám od splitteru k modemu kabely 20 - 30 metrů a žádné problémy nejsou.

Hanuš (29.8.2006 12:39:15)

Máte někdo skušenost na 80 metrů ?Chci to vect od sousedů. kabel je UTP. Modem bych chtěl dát až k sobě . Bude to problém ?

jeremy (12.9.2006 20:25:11)

80 metru je fakt dost, prave pred 14 dny jsem si zapojit kabel UTP na cca 35 metru od splitteru a je fakt ze nez se modem pripoji tak to tak 5 minut trva...nevim jestli je to tou vzdalenosti, kazdpopadne spojeni bezi bez problemu

Anonym (21.11.2007 21:09:58)

bude tam utlum

BDs (28.8.2006 11:35:09)

Co ja vim, tak par metru neznamena prakticky nic. Dal pak zalezi na prurezu vodice. 0,8mm je na tom urcite lepe nez treba 0,4mm.

Anonym (28.8.2006 12:58:53)

Zaleží kudy to povedeš, pokud soubeh s elekřinou, kolem pračky, mixeru, a pro jistotu ještě u tohohle ethernet, v bízkosti vysílač tak to problem bude.Jinak proč ne, když ADSL běží i třena na 6km(bez splitteru). PS: dlouhe kabely maji tendeci se pohybovat pod linem, kobercem nohou nábytku, ve dveřích - a to je taky problem, dale meji tendeci měnit své umístění

Anonym (28.8.2006 17:25:06)

Obecně: čím delší kabel, tím větší útlum. Jestli to bude bez problémů fungovat se dá zjistit jedinným způsobem...

Nevim (29.8.2006 12:04:25)

Kak sem to zapojil a modem kdyz se v konfiguraci skoulel pripojit na server vse fail tak sem to misto splitru pychnul naprimo do zasuvky a modem uz se na server dostal az ne jeden test vse pass ,ale net jede bez problemu pingy do nixu 14-16 stahovani od 120-200kB/s.Kolik stoji new spliter skusim jesli mi tenle vymeni na miste ,cekat na rma nebudu. Teda je to splitrem ne? Nicim jinym to byt snad nemuze.

Anonym (29.8.2006 13:21:00)

Může, ale také nemusí být vadný. Seš daleko od ústředny? Mrkni do modemu na hodnoty útlumu. Nový splitter stojí u většiny prodejců do 200,- Kč

Nevim (29.8.2006 15:13:00)

ted se bohuzel na ty hodnoty nekouknu ale jak situaci resit pokud je potreba mit telefon a zaroven net k tomu spliter potrebuju(pokud je pres splitr pripojenej telefon tak ten de ale net ne).Jaky by meli byt ty hodnoty utlumu? Vzdalenost od ustredny nevim ale jedna se o telekomacky Ideal 2048/256 kb/s.

Anonym (29.8.2006 21:53:02)

Splitter ma taky nejaky utlum, pokud jsi bez nej "na hrane", tak to muze byt prave to rozhodujici pro funkcnost pripojeni. Mel by jsi se podivat do modemu na hodnoty utlumu.

Anonym (30.8.2006 12:25:15)

Nejčastější přičinou je chybně zapojený splitter. Většina lidí si myslí že na straně kde je jen jeden kontakt je "vstup" který se má zapojit do zásuvky, ale to nemusí být pravda, je nutno se orientovat podle nápisů: LINE = do tel. zásuvky. PHONE,ISDN = do toho co bylo puvodně v zásuvce(telefon, NT,...) MODEM,DSL = do ADSL modemu.

Petr (31.8.2006 13:17:38)

Měl jsem také IEX Ideal 2048/256kb/s od Telecomu a modem D-link 362T. Vše bylo bez problémů. Vzdálenost od DSLAMu jsem zjistil snadno odměřením v mapě.na Seznamu..MAPY.cz. Moje vzdálenost byla cca 2,5-3km. Připojení samoinst. balíček bez problémů až na vlastní chybu./ jak zde zmiňuje jedna připomínka /Přehozené vodiče ve splitru. Jmenovité rychlosti jsem nikdy nedosáhnul. Pro down max1680 kb/s. Síť i modem stabilní, nepadá. Po zvýšení poplatků za pevnou linku jsem ADSL opustil a používám kabel 3Mb/s. Pokud jde o délku od splitru k modemu je jasné, že nejkratší je nejlepší. Ale v celkové délce k PC je to jen malá část. Velmi podstatný je souběh tvého vedení již ve společném svazku a pak samostatného v domě. Co má možnost nějakého vyzařování signálů s vyššími harmonickými / silová vedení / a rušivé vlivy na souběžných párech spojení přirozeně neprospívá.To lze snadno rozlišit při připojování v závislosti na čase a zatížení okolním provozem. Tolik v krátkosti. Přeji zdar v hledání optima spojení. Petr

KikiCZ (29.8.2006 21:48:04)

jestli mas modem zyxel p660 tak ti muzou projit chybne i testy Test ADSL synchronization PASS Test ADSL(ATM OAM) loopback test PASS Test PPP/PPPoE server connection PASS Ping default gateway PASS s tim ze test : Test ADSL(ATM OAM) loopback test PASS ti vyjde vzdycky jako chyba, jinak se doporucuje max 15m kabel od splitru a nejaka spojka na to nema vliv pokud neni nejak vykur*ena, jinak to muze bejt jeste blbe popsanym splitrem nebo blbe zapojenejma kabelama

Anonym (29.8.2006 23:09:08)

Test ADSL(ATM OAM) loopback test PASS ti vyjde vzdycky jako chyba ... Můžete tuhle větu trochu rozvést? Mě přijde jako protimluv...

Anonym (30.8.2006 06:36:07)

Jednoduse: Ten modem muze byt pripojen k ATM DSLAMu, ale dal to jede po L2 siti. A ta proste tyhle testovaci bunky vysilany modemem nikdy nevraci zpatky.

earnil (30.8.2006 10:12:58)

No já tomu rozmím. ATM loopback ping neprojde pokud: a) je účastník na L2 síti. b) pokud je na podřízeném DSLAMu. Ale pokud je na ATM a ten DSLAM má přímou konektivitu do ATM (není v kaskádě) potom to projde. Jinak šlo mi spíš o to, že Test ADSL(ATM OAM) loopback test PASS znamená, že ten test prošel:-) Což je v přímém rozporu s tím, co píšeš, tz. že skončí vždycky chybou. To by tam potom bylo Test ADSL(ATM OAM) loopback test FAILED, ne?

Anonym (30.8.2006 11:44:09)

To se tu ovsem hadame o slovicka. Kdyz si clovek precte prispevek KikiCZ, pochopi ze to, na co narazis je nejspis jen preklep protoze je to jinak vcelku vyznamove konzistentni.

Anonym (31.8.2006 00:46:13)

No ano. Osobně bych to viděl na cut&paste:-) Ale aspoň je to jasný a snad se i vyhneme příspěvkům typu "co to kecáš ty debile, mě to normálně projde, seš vyšinutej..."

Anonym (30.8.2006 07:48:56)

jj presne ten test vzdy projde s chybou! blbe popsanym splitrem?? jak to myslis ? kabely by meli byt oki

Pavel (19.11.2007 23:00:39)

Tak to co tu všichni píšou je bezva. Vás však zajímá proč to se splitrem nejde a bez něho jo. Vzal bych krátký kabel připojil se v blízkosti splitru a jestli to pojede tak to bude tím kabelem. Jinak kdy ani při této sestavě nic nejde a zapojení kabelů je OK tak bych si někde půjčil splitr jiný a testl to znovu. Nejčastěji jsem se setkal právě s problematickou spojkou. Určitě pro trvalé zapojení doporučuji přímé vedení. Ona je to někdy tak trochu duchařina. V jednom bytě to jede a ve druhém ne :-))