Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Alcatel Speed Touch Pro POTS a O2 internet express 2048/256

Alcatel Speed Touch Pro POTS a O2 internet express 2048/256

honza (14.10.2006 16:09:31)

Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda někdo nemáte zkušenosti s nastevením tohoto staršího adsl modemu/routeruod alcatelu. Dříve jsem na něm měl adsl od nextry, teď se snažím jím nahradit svůj původní usb modem od telecomu. Nebude problém v tom, že by starší modem neuměl PPPoE? Děkuji za odpověď.

honza (14.10.2006 17:23:27)

PS: Nebude problém, že modem neumí Annex B?

Anonym (14.10.2006 17:44:23)

bude

Daniel (15.10.2006 13:14:15)

Mel jsem (a jeste v supliku mam, kdo ho chce klidne mu ho levne prodam) od Nextry taky Speed Touch Home (ISDN - Annex. B). Zmenil jsem mu dle znamych navodu firmware na Pro. Uspesne jsem ho provozoval v ADSL siti CTc asi 2-3 roky. Pak jsem presel k CRa, ty ho ve sve ADLS siti nepodporuji (co vim: koncova smycka je od O2 pronajimana CRa, DSLAM maji CRa vlastni). Tak jsem se ho rozhodl prodat a koupit novy .... Pred tim, nez jsem ho nekomu chtel prodat tak jsem se ptal primo O2, zda ten, co si ho ode me koupi, ho do jejich site zapoji. Bohuzel moc sanci nema. 1) ma nativni podporu pouze pro PPPoA a O2 ten protokol opousti a stavajici zakazniky migruji na PPPoE. Jedinou zachranou je tedy bridge mod PPPoE (tj. pokud za modemem budete mit jeste nejaky router ci sw. klienta PPPoE ve Windows). Osobne jsem se k jeho otestovani jiz nedostal - viz. bod 2. Bohuzel upgrade firmware jako u 510 aby umel nativne PPPoE nelze provest. 2) Alcatel modem chipset vs. chipset DSLAMu. Ne kazdy DSLAM si rozumi s libovolnym modemem i kdyz je po strance protokolu vse splneno. Telekom mel nasazeny DSLAMy, pro ktere chodily napr. jen Alcatel modemy. Coz nebyl zas tak velky prolem, jelikoz zakaznikum 'dali' urcite typy modemu a vse jelo OK. Ted jak se ustredny modernizuji ci nasazuji nove (nejen O2 ale i CRa ci GTS), tak se vyvstavaji 'Nerudovske otazky', kam s nim ?

Anonym (15.10.2006 15:05:29)

Copak o to, ona ta interakce mezi DSLAMem a modemem není zase taková tragédie (třeba ty, co podle vás uměly jenom Alcately, uměly i všechno ostatní, když seděl annex). Ale je pravda, že v podsatě většina DSLAMů (jedno jestli TO2, ČRa nebo Telenoru) nemusí USB modemy.

kix (16.10.2006 19:59:24)

Mám také tento modem, a na O2 / Internet express funguje bez problému. A to jak s predřazeným routerem (který umí PPPoE), tak v bridge módu z PC (ve Windows XP netřeba žádný klient/ovladač!)

Daniel (17.10.2006 10:02:10)

Takze bych ho mohl bez ostychu prodat s poznamkou, ze v siti O2 je jeste sance, ze to pojede. Jelikoz jsem v ADSL siti (na DSLAMu CRa), nemam moc sanci ho v O2 siti jiz vyzkouset. Diky za info.

Anonym (18.10.2006 03:10:20)

Zkus to:-) Ale pochybuju, že by ho někdo z jiného důvodu, než nostalgie koupil. Přirovnal bych ho k Masarykovi. Skvělý prezident, ale bohužel už mrtvý.

kix (20.10.2006 06:45:37)

Určitou výhodou může být (pro někoho), že na svém PC má skutečně veřejnou IP adresu bez předkladu.

Daniel (20.10.2006 08:15:52)

Pokud na predrazenem routeru ci Windows napr. chceme rozbehnout VPN IPSec je to naopak vhodna konfigurace. Kdyz si svou praci zastane, tak nic proti nemu, prave naopak. Oni se zase tak moc ty nove modemy funkcne nelisi. Ted tam mam napr. nejaky novy DLink, ale ze bych kvuli tomu mel vyrazne lepsi ping ci vyssi propustnost, to teda ne. Technika by mela slouzit az do roztrhani tela nez prijde do kremikoveho nebe.

kix (20.10.2006 06:50:06)

Vidím problém v tom, že to je pro POTS a ne Annex B. Ale za vyzkoušení to stojí - nastavení je jednoduché (ve windows XP): 1) Připojit -> Průvodce vytvořením připojení 2) "Připojit k internetu" 3) "Nastavit připojení ručně" 4) "Připojit pomocí širokopísmového připojení, které vyžaduje uživatelské jméno a heslo" 5) nějak pojmenovat 6) nastavit jméno a heslo které máš od Telecomu a je to...

kix (20.10.2006 06:53:53)

málem bych zapomněl: v modemu je třeba mít ve Phone book: Telecom 8 48 bridge configured - v Bridge: Telecom LLC/SNAP NO forwarding

Nargon (20.10.2006 12:11:22)

Jak je zde napsano, toto nastaveni urcite je spravne. Hlavni problem je v tom, ze ten modem oznacen jako POTS je pro AnnexA, a vase pripojka bude pravdepodobne jiz AnnexB a to proste nefunguje. Jestli chcete poradit stabilni a "bezproblemove" pripojeni pro 1 (slovy: JEDEN) pocitac tak vezmete modem DataCom Xavi 8122r (pripadne Lucent Cellpipe 22A nebo Asus AAM6310EV, nebo cokoli dalsiho s chipsetem viking). Protoze vsechny tyhle modem/"routery" jsou na routovani uplne nanic, tak ho prepnout do ZipB modu (tady na foru je odeme navod) pak jedine co na pocitaci musite udelat, je zapnout prijem ip/masky/dns... z dhcp serveru a modem se uz o vse postara. Pak mate verejnou IP az na pocitaci (jako u tech USB hracek nebo toho Alcatelu SpeedTouche) a modem nic neblokuje ani jeho router nic neomezuje. Pokud kdyztak nechcete hledat muj navod zde, tak jsem ho vylepsil a dal na www.dslforum.cz

Anonym (30.10.2006 11:01:04)

Dik za spoustu rad, ale upresnim, ze jsem telefonoval s velmi ochotnym technikem z CR a ten tvrdil, ze u nich vidi kazdy muj pokus o prihlaseni, ale ze pry nemam spravne nakonfigurovan modem. Pry by melo stacit zmenit interni nastaveni modemu, dat spravne IP, nastavit login a tak. K nicemu z toho se ale nedostanu protoze se nedostanu pres login/passw takze nezmenim v modemu ani tuk.. Takze zas jsem u toho default hesla, nebo mozna hesla od CT, Resp O2