Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Rychlosti ADSL k pomeru vzdalenosti od ustredny

Rychlosti ADSL k pomeru vzdalenosti od ustredny

Zvedavec (15.10.2006 09:56:59)

Dobry den Vsem, Nevim nekdo presne vzdalenosti a rychlosti od ustredny ktere zarucene funguji?Nejak pry zvysovali moznosti a na strankach O2 jsem cetl ze je mozne zridit adsl az do 8km.Mame to totiz zhruba 3.4km a chceme 2mb tak nevim zda to pujde.Operatori nic NEVI! Dekuji za veryhodne a SLUSNE odpovedi predem.

Anonym (15.10.2006 10:18:57)

Presne vzdalenosti a rychlosti neexistuji. Krome vzdalenosti jde totiz o material kabelu, jeho prumer, kvalitu vedeni, kvalitu zasuvek u tebe doma, pocet agresivnich sluzeb v kabelu....... Proste jeden muze mit 2048 pomalu 5Km od ustredny a jinej je nedostane i kdyz to ma 500m.

František (15.10.2006 11:08:50)

Orientačně lze vycházet při stanovení dosahu z obrázku zde: http://www.cz.o2.com/public_cont/9e/aa/231652_24362_zony_cz.gif Uvedené zóny odpovídají kabelu s průměrem jader 0,4 mm Cu kvalitně smontovanému, bez rušení atd. Teoretický dosah 8,2 km odpovídá průměru jader 0,8 mm Cu (pro rychlost 512/128 kb/s). Vzdálenost 3,4 km je na hranici dosahu zóny pro rychlost 2048/256 kb/s (při průměru jader 0,4 mm Cu), v praxi bude záležet na konkrétních parametrech a hladině rušení na kabelu.

Anonym (15.10.2006 15:12:46)

Z dlouheho a dosti narocneho jednani s CTc jsem (bez zaruky) vyrozumnel, ze 2Mbit by mel jit do vzdalenosti 5km. Ne ze by to technicky neslo i pri vetsi vzdalenosti, ale nepohrnou se do toho a donutit je k tomu, aby tuto moznost technicky overili je skutecne beh na dlouhou trat. Mne to trvalo cca pul roku, nicmene mam pri vzdalenosti pres 5km stabilni a spolehlivy dvoumegabit.

Anonym (15.10.2006 15:33:20)

Musím říct, že co se týče hraničních vzdáleností, tak je bohužel praxe dost opačná, tz. spíš to nejde než jde. Další problém je, že technické šetření neodhalí všechny aspekty provozu, takže klidně to může projít a pak to nebude chodit. Takže to, že se cukají se dá celkem pochopit:-)