Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Nízký Margin (DS,US) na modemu D-Link G664-T nevite čim to muže byt?

Nízký Margin (DS,US) na modemu D-Link G664-T nevite čim to muže byt?

Filiposna (16.10.2006 23:50:49)

Zdravim. Před asi měsícem mi začlo blbnout ADSL tím zúůsobem že se sem tam odpojilo a hned zase připojilo, později začla velice kolísat rychlost (při některých měřeních mám dokonce rychlost menší jak Dial-UP), jeden den se to neustále připojovalo a odpojovalo.....atd Tak sem volal na GTS a ti obědnali technika od O2. Technik přijel a zjistil že na jeho Modemu (Sagem USB) je vše OK (DS a US Margin ma optimalni hodnoty) a já na svém modemu D-Link DSL G-664T mám momentalně hodnotu DS Margin --- 9. Tak se chci zeptat, jestli neměl někdo podobný problém, zda by nepomohl Upgrade FW, nebo je to tak akorát na Reklamaci modemu?...popř jestli by mi mohl někdo vysvětlit co to ten DS Margin je a co ho ovlivňujě? ^_^ Diky

Nargon (17.10.2006 01:52:24)

Modem bude nejspise v poradku, ale bude to chtit jiny typ. A ten DS Margin, no je to odstup signalu od sumu. Kdyz je hodnota kolem 6ti a mene, tak se rozpada synchronizace mezi modemem a dslamem. A co ho ovlivnuje :) no to je tezky, vlastne ho ovlivnuje temer vse, ale nic co muzes ovlivnit ty. 1] kvalita telefoniho vedeni (prumer dratu, stari vedeni, kvalita "spoju"...) 2] Protoze neni kazdy samostatny par odstinen od ostatnich, tak kdyz je vice uzivatelu adsl v okoli, tak se jednotlive vodice rusi vzajemne mezi sebou. 3] mozna splitter to trosku ovlivni, hlavne jestli ho mas spravne zapojenej. A nebo zkusit vypojit vsechny telefony a pichnout do zasuvky modem primo.

Anonym (17.10.2006 12:21:35)

a taky modem muze bejt spatnej.. viz pripad toho typa co zalozil tendle thread

Nargon (17.10.2006 12:51:01)

Tak to bohuzel nevim. Ale co jsem vycetl na tomto foru, tak stacilo nekde vymenit modem a bylo po problemech. Asi nejlepsi byl SpeedTouche 510i, ale ten se dnes asi ani neda sehnat. A co je dnes dobre nevim, nejak jsem se v tech modemech ztratil.

Anonym (17.10.2006 13:44:14)

V současné době se jako nejlepší volba jeví Zyxel 661 a vyšší.

Filiposna (20.10.2006 21:21:32)

Mno kvalita vedení to být nemůže, když jiný modem ukazuje optimalni hodnoty.....problem je jen a pouze v modemu (podle mě i technika) jen jsem chtel vedet, jestli se neda dělat něco jiného než reklamace....jen zkusit něco co by tomu mohlo pomoct....např update FW, nejaké nastavení,...atd No ale jak vidim, tak to asi vyřeší reklamace...ted jen počkám až mi známí pučí ADSL modem abych nebyl bez netu....a du reklamovat ;)

kix (21.10.2006 08:46:14)

Skutečně se obávám, že různé modemy mají různou techniku měření tohoto parametru. Mně jednu dobu jela linka s hodnoutou noise margin = 4 db a spojení bylo bezproblémové.

kix (21.10.2006 08:44:05)

Pánové, byl bych opatrný, co se týče interpretace těchto hodnot. Jednak se nedomnívám, že SNR = noise margin..... ten noise margin je nějaká rezerva oproti minimálnímu SNR (modem - alcatel - mi ukazuje oboje a SNR je o dost větší) Za druhé ... koupil jsem si nový modem (SMC) a ejhle hodnota Noise margin je úplně jiná (oproti dosavadnímu Alcatelu)... rozdíl cca 10 db!!

František (17.10.2006 02:35:37)

DS a US Margin (v dB) je odstup signál/šum pro downstream (download, stahování dat) a upstream (upload, odesílání dat); čím větší, tím lepší (moje hodnoty jsou momentálně 21,5/17,0 dB, rychlost 512/128 kb/s, synchronizace 4096/512 kb/s). Hodnota 9 dB (DS Margin) není nic moc, ale záleží také na rychlosti ADSL linky a synchronizační rychlosti s DSLAM. Odstup signál/šum ovlivňuje hladina rušení na přípojném vedení a může se v denní době měnit např. v důsledku připojování/odpojování USB ADSL modemů na témže kabelu (v důsledku přeslechů na kabelu se jednotlivé ADSL linky ruší navzájem), příp. jinych zdrojů rušení.

technik (17.10.2006 08:03:32)

potom mě ještě napadlo zkusit nahrát novější FW ze stránek výrobce, (mimo to zakázané wifi), a také třeba zkusit jak se to bude chovat na jiné lince aDSL, u nějakého známého, zatím technik . a nemohla se do něj dostat voda ?