Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > počítač se nechce připojit k routeru - hlásí omezené nebo žádné připojení

počítač se nechce připojit k routeru - hlásí omezené nebo žádné připojení

sandy.d (22.10.2006 17:10:02)

Ahoj. Mám problém s wifinou, tak doufám, že mi pomůžete, protože už mě vážně nenapadá, co s tim. Doma máme 3 počítače (všechny s operačním systémem Windows XP SP2) a dva nezabezpečené wi-fi routery. Jeden Wi-fi router Asus s připojením k internetu přes AnyData od O2. Druhý router D-link s připojením ADSL také od O2. U dvou Pc se k oběma routerům připojím bez problémů (u jednoho je wi-fi přijímač vestavěný, a v druhém je externí od Asusu). Ve třetím Pc, kterému jsme nedávno přeinstalovávali operační systém, aby se vyčistil, je wi-fi přijímač od MSI, který před přeinstalací Windowsů na tomto PC fungoval skvěle, (ale pro jistotu jsem zkoušela i ten od Asusu a dělá to to samé), ale připojí se jenom k routeru Asus. Při připojení k druhému routeru se nezvykle dlouho načítá síťová adresa, a hned poté to hlásí omezené nebo žádné připojení. Při volbé opravit připojení, se objeví hláška "Systém Windown nemohl dokončit opravu problému, protože nelze dokončit následující akce: Obnovování adresy IP ...". Poté znovu naskočí omezené nebo žádné připojení. Když jsem ve vlastnostech připojení, v záložce obecné, ve vlastnostech Protokolu sítě internet nastavila napevno IP adresu, zmizelo sice omezené nebo žádné připojení a tváří se to jako připojené, ale do routeru ani na internet se nepřipojím. Několikrát jsme přeinstalovali ovladače wi-fi přijímače, dávali jsme ho snad do všech USBček v počítači, zkoušeli jsme měnit všelijaká nastavení, nakonec jsme znovu přeinstalovali Windows. Nyní v tom počítači není vůbec žádný program, pouze nainstalovaný ovladač wi-fi přijímače... Je mi trochu záhadou, že další dva počítače se připojí k oběma routerům a jen tento se připojí pouze k jednomu... Neví prosím někdo co s tím?

anonym (23.10.2006 18:56:02)

Stalo se mi to take (po automatickem stazeni poslednich bezpecnostnich zaplat). Pomohlo opraveni systemu s pomoci Advanced Windows Care (ke stazeni zdarma, vyhledat s pomoci google).

Magda (6.11.2006 22:16:50)

Nojo, ale jak to mam stahnout, kdyz se nemuzu pripojit?

EL (24.10.2009 18:47:25)

Přeinstaluj Win...

Tomáš Fuk (24.10.2009 18:55:40)

Myslíš že na to za ty 3 roky na to nepřišel ?

je to jedno (26.10.2009 00:56:38)

No mně to přesně také tak dělalo, po nějaké době mi to hlásilo omezené připojení ale na modemu bylo vše OK. Proto jsem musel jedině restartovat systém . Na technicke podpore O2 mi řekli, že to musí být počítačem. Pak se mi to předevčírem nějak seklo tak jsem použil operaci obnovení, doinstaloval SP2 pro Visty a zatím je to OK, už to jede nepřetržitě přes 24 hodin. Také mně to napadlo, že to nějak musí vypínat síťovku. Jinak poropojení mám přes kabel.

hafak (31.8.2014 11:46:02)

Najdi si lan kabel

h4k4cek (25.10.2006 16:12:12)

zkontrolovat v routeru pridelovani IP pomoci DHCP, pro jistotu nastavit rozdilne kanaly WiFi, minimalne 2 rozsahy od sebe, zkontrolovat v routeru, jestli neni napevno fixovana IP na mac adresu

Pavel (26.11.2006 13:24:40)

Víš, tady u této chyby je ale problém v tom, že PC prostě jakoby deaktivuje úplně síťovou kartu. Je to tak, jak píše anonym pod námi. Je to chybou poslední aktualizace Windowsu

Wolf (21.10.2009 16:53:54)

...podobný problém se mi podařilo odstranit tak, že sem z PC vymazal, nebo omezil všechno co furt lezlo na internet (skype, ICQ klienty, automatické updaty programů a hlavně PC hry přes internet) a omezené nebo žadné připojení zmizelo (po přeinstalování windowsů :) ).... od té doby žádný problém nenastal