Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Plná funkčnost bude obnovena v nejbližších dnech. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Více modemů na jedné ADSL lince

Více modemů na jedné ADSL lince

Rosi (23.11.2006 20:53:46)

Prosím o radu. Jak mám zapojit dva modemy na jednu ADSL linku (Internet expres). Máme doma jednu linku a chceme být na netu dvě rodiny. Každá s jedním modemem.

Anonym (23.11.2006 20:55:56)

To je nemožný,na jedný lince může být jen jeden modem.

Anonym (23.11.2006 21:25:51)

Vážně není nějaký rozbočovač na více modemů?

Nargon (23.11.2006 22:22:18)

Mno existuji rozdvojky na telefoni kabel (cca 20Kc) ale je to zbytecne. Najednou stejne nemuze byt pripojeno vice nez 1 modem. Takze mit 2 modemy sice muzete, ale oba soucasne fungovat nebudou. Kdyz budete chtit pripojit druhy modem, tak musite nejprve ten prvni modem odpojit (vytahnout kabel). Pro vas nejlepsi reseni bude koupit adsl modem/router se 4x ethernetem (nebo 1x eth a k tomu switch) a ten internet rozvest pomoci site.

Anonym (24.11.2006 12:57:01)

ne. na jedný lince by se dva modemy tloukly ve stejným frekvenčním pásmu, takže by nefungoval ani jeden. pokud trvá každá rodina na svým modemu, tak holt musíte mít dvě linky. pokud chcete jet na společný lince, tak buď za modem dát router, pokud modem už jste nějakej koupili, pokud ne, koupit přímo modem s routerem a víc síťovýma portama. některý modely mají i statistiku provozu a množství dat prošlých přes jednotlivý porty, takže kdyby šlo třeba o rozúčtování mezi těma rodinama, pozná se kdo prosurfoval víc dat. jinak telefonní rozdvojka se hodit může, ale jen pro rozdvojení (nebo rozčtvrcení atd.) hlasový služby - musela by být napojená až za splitter na hlasovou odbočku, pak můžou obě rodiny (nebo prostě víc přístrojů) volat z jediný linky. samozřejmě ne na víc čísel současně, a uslyšej si na drátě navzájem hovory těch druhých. šlo by to asi vyřešit VoIPem při lepším tarifu DSL, kde lze vést víc různých hovorů z různých přístrojů na víc různých čísel současně, a to na jediný lince, ale má to taky svoje háčky - cenu za VoIP aparáty nebo adaptéry (existujou i rovnou modemo-routery s VoIP bránou) a kapacitu připojení DSL.

div (23.11.2006 22:14:50)

Proč dva modemy - jeden modem/router/switch to spraví!