Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > ALCATEL 510i + WIFI router/AP - nejde net přez wifi

ALCATEL 510i + WIFI router/AP - nejde net přez wifi

Turbo (8.12.2006 01:14:31)

Mám fyzicky propíchlý tel zásuvka - 510i - WIFI router/ap - PC to vše kabelem a internet na pc jede v pořádku. Wifi také funguje ale nejde přez něj internet. Co s tím? (Na obou routerech běží dhcp server - ok. Ze 510i jde kabel do wan zdířky na wifi, na který mám nastavený připojení s dynamickou ip.)

Turbo (8.12.2006 01:25:42)

Asi by to mělo nějak běhat přez PPTP. Sem v tomdle lama, nenašla by se dobrá duše, která mi sem hodí link s návodem jak na to? (prej to měl telecom někde na stránkách)

Turbo (8.12.2006 10:38:22)

tak PPPTP jsem na 510i nakonec zapnul. ten wifi router to i pozná a nastaví, že přijímá PPPTP. Pak zadám jméno a heslo ale nic nejde. Na 510i svítí oranžová kontrolka a do netu mě to nepřipojí.

Turbo (8.12.2006 10:39:33)

Jo připojení k ADSL na lince mám PPPoA A ten wifi umí jenom PPPoE, může bý v tom problém?

Honza (8.12.2006 11:59:40)

Co mas za router? Jinak mam uplne stejnou konfuguraci, s tim, ze router mam Linksys WRT54GL a mam v nem nahrano HyperWRT. No jo, na PPPoA lajne je to komplikovanejsi, na Speedtouchi to chce zapnout bud DHCP Spoofing s tim, ze na routeru je pak neco jako dynamic IP configuration - to mne nefungovalo, pripojene PC si IP adresu nacetlo, ale router ani za boha ne a druha moznost je pak pres PPTP. Na Speedtouchi jej muzes spustim nahranim konfiguracniho souboru, ktery kdysi byval na strankach telekomu (mozna porad nekde je) a v routeru nastavis pro WAN PPTP pipojeni s tim, ze vlozis jako jmeno svoje prihlasovaci jmeno pro ADSL a stejne tak i heslo. Kontrolka na modemu bude svitit oranzove tak jako tak, prihlasovani obstarava router. Takhle mne to funguje, ale je zajimave, ze jen s HyperWRT, DD-WRT vzdy po case zacne stavkovat. Nevim, jake MTU pro toto pripojeni na routeru nastavit, HyperWRT pouzva defaultne 1460 a funguje to.

Turbo (9.12.2006 00:54:53)

díky za odpověď! problém byl nakonec na notebooku v nastavení připojení na net. Byl tam zaplý proxyserver, sem to přehlédnul. takže teď vše běhá, a navíc vše je na default nastaveních, nic jsem nemusel překopávat, vše proběhlo jen pomocí quick setupu. V sítích je toho tolik k nastavování, že se vždy něco přehlédne...

Honza (10.12.2006 13:21:50)

Jo, ale veřejnou IP adresu na Wifi routeru nemáš, takže je to takový řešení "na hulváta".