Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Nastaveni D-Link DSL G684T pro CRa

Nastaveni D-Link DSL G684T pro CRa

Jan Slavík (25.12.2006 00:17:32)

Ahoj lidi! Muzete mi nekdo, prosim, poradit co vsechno je potreba nastavit na zarizeni D-Link DSL G684T aby fungovalo v siti Ceskych Radiokomunikaci? Mam toto zarizeni od O2, takze jsem s nim potrebne informace nedostal... Poradte, prosim... Diky

Arne (25.12.2006 11:00:37)

Obdržel jsem asi tento e-mail od ČRa: Vážený zákazníku, zasíláme Vám údaje potřebné k úspěšnému zprovoznění Vaší služby dne xx.xx.xxxx Přesné umístění níže uvedených nastavení v modemu je závislé na použitém typu modemu a je potřeba se řídit přiloženým manuálem. Pouze u modemů s rozhraním jen USB položky PROTOKOL, MUX TYPE, VPI a VCI není většinou potřeba nastavovat, protože tyto hodnoty jsou již přednastaveny přímo v ovladači daného modemu a nastavuje se jen PŘIHLAŠOVACÍ JMÉNO (login) a PŘIHLAŠOVACÍ HESLO (heslo). IP adresa bude automaticky přidělena - tento údaj je tedy pouze informativní a není třeba jej vkládat do nastavení. Vaše údaje potřebné pro nastavení modemu : Zákaznické číslo: xxxxxxxx Telefonní číslo: xxx xxx xxx Login: xxxxxxxxx@bluetone.dsl Heslo: xxxxxx protokol : PPPoE VCI: 48 VPI: 8 IP adresa: xx.xxx.xxx.255 Subnet mask: 255.255.255.255 DNS : 212.158.128.2 212.158.128.3 SMTP: mail.bluetone.cz MUX Type / Encapsulation: LLC - při protokolu PPPoE VC (VC MUX) - při protokolu PPPoA Pokud máte objednaný modem, bude Vám společně s instalačním CD doručen na Vámi uvedenou adresu instalace. V případě, že se Vám nepodaří správně nastavit uvedené parametry na modemu, můžete využít telefonickou pomoc na tel. čísle 900 10 14 14 (v provozu pondělí-pátek 8:00-18:00 hod, tarif 10 Kč/min.), kde Vám technik poradí další postup. Dále můžete také využít objednání dodatečné instalace přímo naším technikem. Prosíme Vás, abyste pro urychlení komunikace s námi měli vždy připravené své zákaznické číslo : xxxxxxxx, které je uvedeno v předmětu e-mailu. Děkujeme za pochopení, spolupráci a věříme, že budete s naší službou naprosto spokojeni. V případě dotazů týkající se Vaší služby neváhejte kontaktovat naše zákaznické centrum na bezplatné lince 800 400 200. Tolik e-mail, xx označují Tvoje údaje, které jsi měl od ČRa obdržet. Pevnou IP není nutno nastavovat, do IP Control stačí zadat Dynamic IP. Doufám, že Ti to pomůže.

Anonym (25.12.2006 11:14:16)

Zkus jen login a heslo, ostatní nastavení je při PPPoE stejné jako u O2: Login: xxxxxxxxx@bluetone.dsl Heslo: xxxxxx další jen zkontroluj: protokol : PPPoE VCI: 48 VPI: 8 MUX Type / Encapsulation: LLC - při protokolu PPPoE Ostatního si nevšímej.

evilnevil (28.12.2006 09:50:57)

jen bych chtel podotknout, ze nastaveni protokolu nemusi byt az tak jednoznacne, vse je v zavislosti od linky, kterou zakaznik pouziva. ja mam adsl od tiscali a musel jsem telefonovat na technickou podporu, kde mi podle cisla smlouvy rekli, jake mam mit nastaveni protokolu a mux type