Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > D-link DSL 362 T zapojení Bridge

D-link DSL 362 T zapojení Bridge

Zdenal (15.1.2007 10:14:30)

Dobry den, važení již nekolik dní sleduji debatu okolo 362t, mam stejne problemy jalo vetšina pisatelů,používám klasické zapojemí PPPoE ,po čase modem vytuhne cca 12 hodin a pomuže pouze restart jsem v této oblasti naprostý laik a vůbec mi není jasné o čem je v podstatě řec. Potřeboval bych kdyby se zde našel ochotný jedinec a vysvětlil mi jak se tento modem zapojí do Bridge. nekolikkrát jsem to zkoušel a vždy skončím u nastavenmí ve Win XP u nastavování IP a DSN a pod. vzdy mi to hodi nejakou hlášku ktere nerozumím. Kam napsat moji IP adresu , co s IP adresou modemu a td, jak nastavit TCP IP. co s DNS a WINS. Ptal jsem se u poskytovatele a ten mě slušne vyignoroval s tím co chci, vzdyť restartovat modem 2-10 x za den není nic co bych nezvládl.Předem dekuji statečnému a ochotnému jedinci za odpoveď . Zdenal

Nargon (15.1.2007 11:29:21)

No nastavit modem do bridge by melo byt snadne, staci se podivat do manualu na stranu 22 A pro jistotu link na manual: https://www.cz.o2.com/file_cont/253481/dsl_362t_manual_cz.pdf Ale i zde bude platit stejne nastaveni jako jindy, takze VPI/VCI 8/48, LLC Samozrejme pak to take trvale ulozit Tools - System commands - Save all. A nastaveni win bude trosku delsi :) Ale nemam WinXP, takze ty popisky asi nebudou presne sedet, tak pro jistotu uvedu kolikata polozka by to ve vyberu mela byt. 1) Otevrit sitove pripojeni ve Start - Nastaveni. 2) Vytvorit nove pripojeni 3) Neni co zadat, jen odklepnout next. 4) Pripojeni na internet (1. polozka ze 4) a next. 5) Rucni nastaveni (2. polozka ze 3) a next. 6) Pripojeni pomoci sirokopasmoveho pripojeni (2. polozka ze 3) - V nazvu nebo v popisku by melo byt napsano PPPoE, ale i nemusi :) a pak next. 7) Sem napsat jak se to pripojeni bude jmenovat, treba ShitO2 :) a next. 8) Tady zadat vase uzivatelske jmeno a heslo, ktere jste predtim mel zadane v modemu. Pravdepodobne bude fungovat i kombinace Jmeno: "o2" (bez uvozovek) a heslo: "o2"(taky bez) A jeste zaskrtat ty zaskrtavatka nize, pokud pouzivate vlastni firewall tak to posledni radsi ne. A pak next. 9) Muzete si vybrat jestli chcete na plose zastupce, je to dobre, tak si ho tam pridejte. A next. To by melo byt vse. Ted uz staci jen 2x kliknout na tu ikonku a dat pripojit se. Pokud se to nepripoji tak sem napiste tu chybovou hlasku. A pokud se to pripoji ale internet nepujde, tak to pravdepodobne bude chtit zadat dns servery.

Zdenal (15.1.2007 16:18:33)

Děkuji za odpoveď udělal jsem vše tak jak je popsano, ale nepřed jsem nastavil modem na rezim Bridge. pri pripojeni mi to hlasi chybu 691 -Jneno nebo heslo není platné pro tuto doménu. Jmeno a helslo je zadáno přesně podle údajů které jsem obdržel.

Nargon (15.1.2007 18:10:18)

Hmm, to pujde take vyresit, pravdepodobne to bude podobne, jako u me, kdyz jsem se kdysi davno pripojoval pres PPTP, bohuzel jak jsem rekl nemam winXP, ale win2k, kde to mozna bude trochu jinak, takze budete muset asi trochu hledat :) 1) 2x kliknout na tu ikonku na plose. 2) Tlacitko Vlastnosti. 3) Zalozka Zabezpeceni. 4) Zvolit Rozsirene (uzivatelske) nastaveni a kliknout na Nastaveni. 5) Sifrovani dat zvolit: Volitelne sifrovani (pripojit ikdyz neni dostupne sifrovani) 6) A zaskrtnout povoleni u protocolu PAP a CHAP (ale pro jistotu zaskrtnout vsechny, ikdyz tyhle dva by meli stacit). 7) OK, OK 8) v tom okne pro pripojeni Znovu zadejte uzivatelske jmeno a heslo. (ikdyz je asi spravne, tak pro jistotu). 9) A ted zkusit tlacitko pripojit.

Zdenal (15.1.2007 18:36:32)

Děkuji, udelal jsem vse tak jak jste napsal a nyni se mi objevila chyba 769 - urceny cil neni dostupny.

Nargon (15.1.2007 21:14:01)

hmm, a mate modem pripojeny pres Ethernet nebo USB? (jestli teda ten modem ma oba druhy). A ted nevim, ale je mozne nejak nastavit "cil" kam se pokousite pripojit? Chce to proklikat nastaveni toho pripojeni. Pokud tam nekde bude mozne urcit cil tak zadat ip adresu toho modemu. Asi 10.0.0.138

Zdenal (16.1.2007 18:18:19)

Dekuji za odpoved, pripojen jsem pres ethernet. Zkousel jsem zadat adresu modemu 10.0.0.138 do poli v TCP/IP konfiguraci ale vzdy se stejnym vysledkem - chyba 796, zadny "cil" jsem tam nikde nenasel.Jsem pripojen pres Ceske radiokomunikace nemuze byt problem tady?

Daniel (17.1.2007 21:02:53)

Mam ten samej modem. Mam ho v bridge. Jsem take u CRa. Jen PPPoE klienta mam nejaky svuj router a ne XP. Porad nevim, co tam chlapi resite. Modem hodim do bridge. Ve WinXP pustim ten wizard a do par minut to tam je. Pozvete si nejakeho kamarada. Rekl bych, ze se uz tocite v kruhu a neco porad delate spatne a sam asi na to neprijdete co. Rozhodne usetrite spoustu casu.

Nargon (17.1.2007 22:33:59)

Taky si rikam ze to bude nejaka blbost, ale nenapada me co :) ono je to opravdu tak primitivni ze se to podelat nikde neda. Jedine ten PPPoE client co je ve win nefunguje uplne tak jak by mel.

Zdenal (20.1.2007 09:23:44)

Tak mohu zvolat Heureka! Uz jsem skrz. Konecne. Ta nejaka blbost byla v tom ze musim byt pripojen jak pres ethernet(usb) tak pres sirokopasmove pripojeni soucasne, coz jsem samozrejme nebyl a proto to hazelo ty chybya nemohl jsem se pripojit. Dekuji vsem za cas a ochotu pomoci. :-)

Nargon (20.1.2007 15:41:55)

A ja myslel ze tohle je samozrejmost :) Jak jinak chcete komunikovat s modemem a internetem, kdyz zrusite sitove pripojeni na ten modem :)

Anonym (18.6.2007 19:30:01)

tuto vetu nechapu