Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > ADSL od ČRa a linka od O2 vs. oboje od ČRa

ADSL od ČRa a linka od O2 vs. oboje od ČRa

Jay (4.2.2007 13:28:27)

Ahoj, momentálně mám linku od O2 a na ní ADSL Premium od ČRa. Takže jestli to chápu dobře tak ČRa provozují to ADSL na drátech O2. Když linku převedu k ČRa, bude nějaký rozdíl v kvalitě? Telefon nepoužívám, takže věci jako přenesení čísla mně nezxajímají, o cenu mně taky nejde. Zajímá mně jestli pro mně jako zákazníka z toho technicky něco vyplývá - nějaké zlepšení služby, lepší kvalita atd.

Anonym (4.2.2007 13:37:06)

Technicky z toho pro tebe vyplyva pouze silne zhorseni kvality a servisu.

Anonym (4.2.2007 15:58:13)

ted kdyz budes mit problem tak CRa reknou ze je problem u O2 a O2 to bude shazovat na CRa a budou si to prehazovat.

Anonym (5.2.2007 13:37:47)

No mne spis zajimalo jestli treba ve chvili kdy linku prevedu na CRa ji fyzicky prepoji do jineho dslamu apod, nebo jestli vsechno zustane jak je a cely prevod je vicemene administrativni zalezitost. Jde mne ciste o ADSL, hlasove sluzby nevyuzivam.

Anonym (5.2.2007 16:16:58)

pokud mas ted premium tak u dsl se ti nic nezmeni..

Anonym (6.2.2007 00:29:44)

Jediný, čistě technický rozdíl je v tom, že ČRa používají takovou "sdruženou" ústřednu (říká se tomu, tuším, MALC), kde máš v podstatě na stejném zařízení DSL i hlas. Naproti tomu O2 používá samostatný DSLAM a samostatné karty pro hlasové služby. Takže když odejde ČRa tenhle MALC nepůjde ti nic. Hlas, ani data. U TO2 ti bude chodit aspoň telefon... Ale když ty hlasový služby nevyužívaš, tak je ti to asi jedno...