Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > pptp vpn vytaceni pres adsl na 2 pc

pptp vpn vytaceni pres adsl na 2 pc

martin (20.2.2007 11:17:47)

Dobry den, mam modem dlink dsl-584t....na tento modem pripojit 2 pc a z kazdeho pc zvlast vytacet windowsi vpn na nas server....bohuzel vpn pada, nekdy se stava, ze kdyz pripojim jeden pc, druhy uz se nepripoji vubec. poradte mi prosim nastaveni, pripadne jaky hardware dokoupit...mam tady jeste linksys rvl 200 a nevim si s tim vubec rady...diky

Anonym (20.2.2007 14:29:50)

Puste si soucasne ping na ten vpn server at vidite, zda je porad dostupny a kolik mate ztratovost paketu. Co jsem mel tu cest s pptp pres Windows klienta a ADSL, tak to slapalo bez problemu a mnoho hodin to drzelo a fest. S zadnejma parametrama jsem si nikde hrat nemusel. Naopak nektere Ciscacke VPN na ADSL padaly jak mouchy. Nejlepsi by bylo si najit duveryhodneho kolegu take na ADSL s tema samejma Windowsama (napr. pred tim zmenit nejaka ta hesla) at vam to vyzkousi na svem inet pripojeni (a pak ta hesla zase zmenit zpatky). VPN nestabilita muze byt kvuli spouste vecem: serveru, klientovi, ceste mezi nima, fragmentace. Tech faktoru muze byt mraky. Proste tezko na dalku jakkoliv pomoct. To PPTP lze i detailne debugovat/logovat jak na strane klienta, tak na strane serveru, ale muze to byt pro laika trochu silny kafe. Ono vam taky muze blbnout nosne pripojeni k inetu, napr. se rozpadat synchronizace a to pri beznem brouzdani neni hned videt. Pokud vite o sve inet pripojce natuty, ze v ni neni problem, tak az potom bych resil nejakou vpn.