Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Při zapojení routeru do sítě začne nesnesitelně šumět telefon.

Při zapojení routeru do sítě začne nesnesitelně šumět telefon.

kuba (25.2.2007 19:30:53)

Zdravím všechny. Router je D-Link G664T, pokud není zapojen nebo ještě není přihlášen, tak je vše v pořádku, ale jakmile naskočí signál tak začnou telefony nesnesitelně šumět a nedá se prakticky vůbec volat přes pevnou linku. Začalo mi to dělat po tom, co jsem přestěhoval kancelář o patro výš. Pokud je tu někdo kdo měl podobný problém, nebo kdo tomu rozumí, tak ho prosím o radu.

Nargon (25.2.2007 20:28:06)

Jsou dve moznosti chyb. 1) vadny splitter 2) spatne zapojeni splitter. Spise to bude ta druha moznost.

Anonym (25.2.2007 22:39:27)

Ano, vyšel bych té části, kde píšete ... "všechny telefony" a zkontroloval bych, jestli jsou opravdu všechny telefony zapojeny za splitterem (rozbočovačem).

kuba (26.2.2007 15:09:13)

Děkuji za vaše odpovědi, bohužel zjišťuji, že se bude opravdu jednat o špatné zapojení, jelikož linka mi jde ze sklepa do druhého patra, kde je zapojen modem a postupně se během té cesty odpojují jednotlivé telefony v každém patře, to znamená že telefonní přístroje jsou zapojovány ještě před rozbočovačem, což asi bude problém o kterém mluvíte, že? Nicméně jedinné řešení je asi vést linku ze sklepa přímo k routeru bez odpojek pro telefony a až teprve z druhého patra od rozbočovače opět vést další linku stejnou cestou postupně až do přízemí k jednotlivým telefonům. Pochopil jsem to dobře? jestli ano, tak jsem sám zvědav, jak to budu provádět :-) Ach jo!

Anonym (26.2.2007 16:08:59)

Jsou i jine reseni. Muzes zkusit dokoupit nekolik spitteru a dat splitter ke kazdemu telefonu/odbocce.

kuba (27.2.2007 21:55:18)

děkuji velice, ušetčili jste mi spoustu peněz, no ikdyž v té O2 prodejně stál jeden splitter 209kč, ale furt je to míň práce, než vést spátky tu linku. Problém je vyřešen, telefony nešumí :-)

Anonym (27.2.2007 23:03:25)

Rado se stalo

Anonym (26.2.2007 16:56:28)

Další možnost je zkusit zavolat na O2 a zeptat se jich. Vzhledem k tomu, že většinu rozvodu prováděli stejně oni, tak existuje celkem velká šance, že ti tam někoho pošlou, aby ti to zadara předělal. Nebo minimálně to nebude tak drahé, tuším, že i když se jedná o práci pro zákazníka, tak to vyjde zhruba na 1500,-. A budeš to mít profesionálně, se zárukou ... Přijde mi to jako "koncepčnější" řešení, než dávat před každý telefon splitter. Což je samozřejmě taky možnost.

David (10.3.2007 09:44:18)

Ne, řešení je jednodušší a cena podle počtu telefonů v řádu maximálně stokorun - stačí prostě každý telefon zapojit přes splitter (rozbočovač), což není nic jiného, než prachsprostý frekvenční filtr. Aby to fungovalo v pohodě, je žádoucí, aby všechny telefony byly připojeny prostřednictvím splitteru a stejně tak modem.

mr_dadi (10.3.2007 09:38:04)

Odpoved se skryva jiz v tvem popisu chyby. Pises ze zacne v telefonech sumet, takze predpokladam, ze mas vice telefonu a nepredpokladal bych ze vsechny telefony mas zapojene az za spliterem, ale vyuzil si stavajici rozvod v kancelari (vice tf. zasuvek). Takze reseni je bud odpojit ze vsech tf. zasuvek paralelni pristroje nebo zakoupit dalsi splitery a docilit tak odfiltrovani signalu pro ADSL (splitery zapojit mezi tf. zasuvku a koncove zarizeni), v manualu to mas pekne nakreslene, ze veskere zapojeni musi byt az za spliterem a take to je pekne nakreslene primo tady na dsl v sekci jak aDSL pracuje - https://www.dsl.cz/princip.php