Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Zyxel 660hw nepřidělí ip adresu přes wifi

Zyxel 660hw nepřidělí ip adresu přes wifi

martin (27.2.2007 18:14:11)

Dobrý den, mám od O2 router Zyxel Prestige 660hw. Internet přes ethernetový kabel funguje, pokud ale připojím notebook přes WiFi (WPA-PSK), router mu nedokáže přidělit IP adresu z nastaveného DHCP serveru (ačkoliv tentýž notebook připojený přes ethernet adresu dostane). Nesetkal jste se s tím někdo? Díky. M.

Anonym (1.3.2007 12:50:17)

Zkontrolovat: Jestli se NB připojí jinde. Zkusit vypnout WPA, třeba (což považuji za nejpravděpodobnější) je to špatně nastavené. Zkontrolovat MAC filter v AP. pak se to prostě chytit musí.

mr_dadi (10.3.2007 09:25:03)

Souhlasím s anonymem, z DHCP modemu ti nejsou prirazeny hodnoty pokud mas v modemu nastavene nejake zabezpeceni (WPA nebo MAC adres), pokud jsi zadaval zabezpeceni podle MAC adresy podivej se zda jsi nezadal misto MAC adresy wifi adapteru MAC adresu sitove kary.

h4k4cek (10.3.2007 17:19:31)

taky bych se podival, zda mas na WiFi adapteru v NB zapnuto ziskani IP z DHCP serveru. Na routeru, zda je povolene DHCP pro WiFi, filtr MAC adresy zkontrolovat, zda davas sparvny klic.. zkus uplne vypnout filtr MAC a vypni zabezpeceni site, zkus se pripojit, zda ti adresu prideli, tak bude problem bud v MAC nebo v klici.

Martin (28.3.2007 19:24:34)

Urcite Vam to nepujde, pokud budete mit pripojeny ethernetovy kabel a zaroven se budete chtit pripojit pres wifi. Dale urcite nastavit dhcp a nezapomente adapter zakazat a potom znovu povolit.

Z.Bulín (28.3.2007 20:08:07)

S tím bych si dovolil nesouhlasit, protože jsem dneska odpoledne u tohoto modemu Wifi rozchodil. Přes ethernet mám napojeno PC a o patro níž přes Wifi notebook. V nastavení modemu jsem zapnl filtrování MAC a jede to obojí naprosto bez problému. Horší to u mě bylo rozjet připojení na net jako takové. Modem byl nastaven přesně podle příručky a internet mi nešel. Volal jsem na technickou podporu a ani po telefonu mi nedokázali poradit a tak, že to předávají technikům a že se ozvou. Zatím se nikdo neozval a tak jsem hledal. U modemu je nastaveno PPPoE, ale já mám linku ještě na PPPoA. Musel jsem to přepnout a ještě změnit jednu položku a pak se to teprve rozjelo. Ve všech návodech je popsán postup pro PPPoE, ale pokud má zákazním PPPoA, tak jaksi narazí na drobný problém. Zajímavé je, že to nenapadlo technickou podporu a musel jsem to zkoušením nastavit sám. Z.Bulín

Vanislav (19.5.2007 21:30:50)

kolega samozrejmne myslel, kdyby jsi mel jeden a tyz pocitac zapojen eth a wifi tak by to neslo. S tim protokolem jsi narazil na debila, normalne je toto prvni vec co se resi, obzvlaste kdyz se jeste mrkne na vlastnosti linky a tam do oci bije PPPOA

Jirka (24.5.2007 22:19:55)

Pročítal jsem si Vaše "rozbory" a jen chci upřesnit, že není pravda, že by nemohlo jít na jednou PC jak WiFi, tak Eth. Samozřejmě pokud je nastaveno DHCP, nebo pokud nejsou stejne IP adresy na obou síťových adaptérech. Dokonce kdyby jste měli více eth. karet.

Anonym (5.6.2007 12:34:41)

Presne tak, je mozne se najednou na jednom pocitaci pripojit k Zyxelu jak pres ETH, tak pres WIFI, mam to vyzkousene. DHCP prideli na kazde pripojeni jinou IP adresu (napr. xx.x.x.1 a xx.x.x.2). Jestli se hned notebook nepripoji k WIFI a nastaveni (MAC, WPA apod) je spravne, zkusil bych ji preladit na jiny kanal, je mozne, ze to je zarusene od jineho AP. Pred volbou kanalu je dobre eter proskenovat napr. SW Network, ktery zobrazuje i cislo kanalu vsech zachycenych WIFI siti

Mirek (1.3.2007 12:55:06)

Nevim, me to napoprve zahlasilo chybu kdyz jsem se notebookem prihlasoval, ale hned na to uz jsem mel pridelenou jinou IP, nahlasilo to nejdriv kolizi (asi to chtelo davat stejnou IP co melo PC pres ethernet) ale pak ji to priradilo samo.

Anonym (10.3.2007 13:00:25)

Ještě bych se mrknul jestli na tom NTB není někde tlačítko, co zapíná wifi:-)

Michal (12.3.2007 19:01:41)

Podařilo se ti to vyřešit? Já mám stejný problém s d-linkem... a mám víc počítačů a ani jeden přes to nejde, přitom mobilem se přes to připojím

RedDragon (29.3.2007 10:59:39)

Obecne wifi a DHCP je problem, obcas chodi obcas nechodi. Nejlepe natvrdo nastavit IP adresy a jede vse. Jinak neni 100% problem pripojit se k modemu z jednoho notesa jak wifi, tak i kabelem. Problem pak je, jak to preberou widle kdyz se chce clovek dostat na konfiguraci.

Anonym (6.6.2007 11:46:05)

:O.... A čeho tím docílí pokud bude mít připojení kabelem a wifi současně ???? To je rada pod psa , chce wifi a ne ježka v kleci na dosah kabelu :((( .

PK (13.9.2007 22:01:48)

A jak měl ověřit funkčnost ty matěji. Když mu to nešlo tak zkoušel všechny možnosti připojení. Naopak to je konstruktivní způsob řešení problému. A pak taky - pro přenášení větších souborů jsem připojen přes lan a jinak běhám s notebookem přes wifi.

Anonym (30.3.2007 13:59:26)

no, co jsi budeme povidat, ale veskere modemy, ktere O2 nabizi nestoji za nic. Vsude se o tom pise, tady i jinde ostatni nabizeji lepsi taky co chces od modemu za jednu korunu to si taky, musis uvedomin ja nastesti mam modem xavi od radiokomunikaci co je ten nejpsi modem dokonce umi i verejnou iq adresu a to u o2 nejde.

Hroch (30.3.2007 14:23:45)

Hroch (30.3.2007 14:27:07)

hehe, ty jsi ale mazák. Zyxel je asi o 250% lepsi modem, nez ten tvuj Xavi. Ja mam u O2 taky verejnou adresu, odborníče :-D Jde to u nich jako u každého poskytovatele. A O2 ti ji da jeste ke vsemu zadara.

Nargon (30.3.2007 14:40:11)

Ja mam Xavinu 8122r od O2 a taky jede skvele. Jen je potreba ho prepnout do bridge, protoze jako router bych ho nevzal ani kdyby mi k nemu pridali mobil zdarma.

Anonym (31.3.2007 15:41:50)

No to by záleželo na tom mobilu:-) Třeba nějaká manažerská nokia nebo Sony Ericsson za korunu? Tak to bych si klidně i tu Xavinu koupil:-)

Anonym (5.6.2007 20:38:03)

O2 dava verejnou ip adresu naprosto zdarma.

Anonym (24.10.2007 08:51:08)

už ti věřím ty tvoje modemy naky neznamý xavi to je fakt hodně známá značka ty znalče

Anonym (24.10.2007 08:51:54)

už ti věřím ty tvoje modemy naky neznamý xavi to je fakt hodně známá značka ty znalče