Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Nejstabilnější ADSL modem?

Nejstabilnější ADSL modem?

Mlhos (10.5.2007 19:52:54)

Ahoj všichni, nevíte někdo, který ADSL modem je absolutně nepadací? Na penězích nezáleží. Představuju si třeba jen modem s bridgem, s co nejméně funkcemi, aby se na něm nemělo co pokazit a neměl proč padat. Existuje něco takového? Proč vlastně všechny ADSL modemy padají jak hrušky? Zkusil jsem jich už asi 6 a všechny padají. Předem dík.

Anonym (10.5.2007 20:07:28)

To padání může být způsobený špatnými kabely, já měl rozpady synchronizace každou chvilku, O2 u mě pak vyměnili koncové vedení a od té doby je vše v pořádku. Dělají to zadarmo v rámci reklamace, takže si musíš hodně střežovat, reklamovat atd.

Mlhos (10.5.2007 20:23:42)

Díky za info. Už jsem je tady měl 2x a naměřili vždycky perfektní signál a linku bez šumu atd. Bydlím asi 20 metrů od ústředny a vedení je docela nové. Myslím, že je to spíš přetížením routeru na tom ADSL modemu/routeru. Mám modem/router, za ním Linux a na něj pověšených asi 40 účastníků. Asi 1x za dva dny se stane, že ADSL krabička přestane routovat. Pomůže jedině restart. Nevíte někdo, kde najít skript v bashi, který by uměl pingat na ten SMC ADSL modem a případně ho zrestartovat? To by aspoň částečně řešilo můj problém. Předem dík.

Anonym (10.5.2007 20:35:38)

No,mít 40 lidí na ADSL a navíc na SMC - co k tomu říci?Snad jen,že jsi neskutečná lama a zlatokop a upřímně lituju těch 40 lidí,protože takhle jim sprasit připojení dokáže málokdo.Člověk se diví,že spousta lidí nadává na internet,na wifi, na připojení k internetu atd. - a tady je příčina: jeden naprostý diletant co fušuje síťařům do práce.

Mlhos (10.5.2007 20:41:44)

Tak to jsi na omylu. Rozhodně nejsem žádný zlatokop, protože to dělám zadarmo pro panelák. Neříkám, že jsem nějaký síťový guru, ale naprostý diletant celkem určitě nejsem. Spíš bych uvítal, kdybys řekl, co dělám blbě a čím nahradit ten SMC modem nebo jak by podle tebe věc řešili ti síťaři, o kterých se zmiňuješ.

Anonym (10.5.2007 21:15:35)

Pokud jseš takhle blízko, tak na tom, co máš za modem moc nezáleží, když je v bridge. Prostě přepni to SMC do bridge a nech to routovat ten linux...

Nargon (10.5.2007 23:35:49)

Asi tak, Bridge by mel podporovat i ten nejhorsi modem. A na linuxu vytvorit PPPoE pripadne i PPPoA spojeni neni vubec zadny problem. Ja pouzivam OpenSUSE 10.2, a ten ma na to pruvodce. A jestli je ten pc s linuxem trosku schopnejsi tj alespon nejaky P3 na 500MHz, 256MB ram tak nemuze byt vubec zadny problem. Jestli nemas bridge, tak tady probiha dvoji routovani. jednou na tom modemu a pak na linuxu. Je jedno, ze mas ty pc napichany az na ten linux. Na ten modem jde stejny mnozstvi pozadavku jako na ten linux, akorat je to z jednoho zdroje. Ale zapoti se pri tom stejne. A tak neni divu, ze to proste nekdy nezvladne.

Mlhos (11.5.2007 00:40:03)

Vidím to podobně. Ten Linux je Mandrake a běží na docela dělu. Chtěl jsem tedy zkusit ten bridgovací mod, ale trochu mě to mate. Jediné, co se tomu v nastavení modemu podobá (modem je SMC7904BRB2), je WAN>ATM PVC>VC1 a tady si můžu nastavit namísto PPPoA bridge protokol 1483 buď přes DHPC nebo statickou adresu. Ale to podle mě není ono. V manuálu píšou, že tady se nastavuje to, co má ISP na druhé straně, takže tam nic jiného než PPPoA dát nemůžu. Ale i tak jsem to zkoušel - na eth0 Linuxu jsem dal DHCP a doufal jsem, že se to chytne. Samozřejmě se to nechytlo. A pak už není kde. Prostě to asi bude jeden z těch modemů, kde bridge udělat nejde a to routování se nedá vypnout. Rád bych se mýlil.

Anonym (11.5.2007 08:33:30)

No samozřejmě,že ten bridge je to 1483,to nastavíš na dhcp a na linuxu musíš pomocí PPPoE klienta vytáčet PPPoE nebo pokud máš PPPoA ,tak tam mít něco co bude umět komunikovat s ATM,což asi bude problém.V tom případě je nejlepší přejít na PPPoE a pak už je to jednoduchý. A opravud mít 40 lidí na ADSL je problém.I kdyby jsi měl teď 8 Mbit/s,tak to je cca 200 kbit/s na jednoho a divím se,že ty lidi do toho jdou,snad jediný co je omlouvá je možná nízká cena nebo nevědomost nebo internet prostě nepotřebujou.Stačí tam mít 1-2 stahovače a ostatní si ani neškrtnou.

Mlhos (11.5.2007 15:27:55)

Ostatní si škrtnou, protože ty stahovače přiškrcuju traffic shapingem, ale o to teď nejde. Není mi pořád jasné, proč mám mít na linuxu PPPoA. Moje představa o tom je, že ten převod z ATM na Ethernet provede ten modem a já si to z jeho ethernetového rozhraní vezmu už převedený ethernet na tom linuxu. Takže potřebuju zrušit jen to routování mezi ADSL a LAN eth rozhraním SMC krabičky. Takže bych rozuměl tomu, že bridge bude na LAN rozhraní krabičky. Nechci zrušit převod z ATM na ethernet, který ta krabička zvládá dobře, jen ji nechci pouštět na třetí vrstvu, kde nestíhá routovat. Jenže přepnutí do bridge na tom LAN rozhraní není, je jenom na WAN. Zatím jsem neměl příležitost někde vidět nastavení na linuxu kdy se komunikuje s ethernetem převedeným z ATM. Měl jsem za to, že převodu na ethernet už linux nemusí zajímat, že to po cestě přišlo z ATM a může se k tomu chovat jako k ethernetu. Tj. mělo by stačit nastavit PROTO=DHCP na rozhraní eht0. Mýlím se?

Anonym (11.5.2007 21:03:24)

Tak tedy ještě znovu - ten bridge (česky MOST) udělá most mezi WAN a LAN rozhraním a tím se vypnou routovací a ostatní funkce modemu a vše co přijde na wan rozhraní bude transparentně předáno na LAN rozhraní.A protože na wan rozhraní to přijde jako PPPoverATM,tak to také tak bude předáno na LAN rozhraní a vybalit PPP z ATM musí až zařízení připojené do LAN rozhraní.Pokud zařízení připojené do LAN neumí PPPoA,není nic jednoduššího,než požádat o změnu protokolu na PPPoE a ten už umí prakticky všechna zařízení.

Nargon (11.5.2007 21:17:05)

Asi tak, ten modem nebude prevadet atm na ethernet. On prevadi "telefoni" signal na "ethernet" signal, tak aby tomu rozumela sitovka. Ale to co te sitovce prijde je stale jeste zabalene do PPPoA. Takze stejne ten pocitac to musi z toho PPP spojeni vybalit, a tim zizka normalni TCP/IP protocol, a dostane pridelenou ip adresu. S PPPoE je to uplne to same, jen se pouzije trosku jine PPP zapouzdreni, stejne to bude muset vybalit na TCP/IP protocol. A PPPoA by na linuxu nemusel byt problem, jak jsem psal vyse, tak ja pouzivam OpenSuse 10.2 a tam v pruvodci pro pripojeni pomoci dsl, je primo volba mezi PPPoE a PPPoA, jestli u tebe to neni, tak zkus trosku googlit a stahnout nejakej balicek. Urcite to linux bude umet.

Mlhoš (12.5.2007 07:18:48)

Díky pánové, že jste mi v tom udělali jasno. Zkusím to jak radíte. Hezký den přeje Mlhoš

Anonym (12.5.2007 18:40:04)

No ono je to bohužel trochu složitější:-) Ten modem (i v bridge) dělá to, že vybalí PPP rámec z Ethernet rámce a zabalí ho (a rozkouskuje) do ATM buňek i když je to PPPoE. DSLAM s modemem vždycky komunikují po ATM. Ale to jenom tak na doplnění.

Mlhos (11.5.2007 07:26:10)

Vidím problém, že ten SMC modem nemá bridge mód na LANce, má ho jenom na WANce.

Vanislav (11.5.2007 12:38:51)

popripade pod linuxem muze bodnout kablik ze zdi rovnou do sitovky. Funguje to suprove

Nargon (11.5.2007 13:00:37)

Tak tohle zcela jiste nefunguje. Sitovka neni MODEM.

Anonym (10.5.2007 21:25:34)

cisco

Mlhos (11.5.2007 00:45:05)

To mě docela zajímá. Jak říkám, peníze nejsou problém - 40 rodin v paneláku se na to hravě složí. Je Cisco na ADSL skutečně nepadací?

Anonym (11.5.2007 08:03:44)

Ano

Anonym (12.5.2007 18:32:47)

Nic proti Ciscu, ale jako adsl modemy od Cisca jsou pěkný krámy. Alespoň co se týče stability synchronizace a např. chybovosti. Takovej Speedtouch Cisco v tohle hravě strčí do kapsy. Jasně. Router je to super. Ale to už se potom opravdu vyplatí koupit třeba toho speedtouche a za něj dát čistej Cisco router...

tfbilly (13.5.2007 15:15:45)

Žvásty, Cisco že je krám? Tak mi řekni co je lepší ty pepíčku. Každej kdo dělá sítě pro firmy, správce sítě atd ti všichni doporučej Cisco ty ... Mam doma Linksys WAG54GS a nemůžu si ho vynachválit asi jako každej kdo ho doma má. Kdyby to byla taková sračka jak píšeš ty chytrolíne, tak ho nepoužívá 90% zaměstnanců z největších obchodů s PC komponentama jako modem/router pro vlastní a pro pracovní účely.

tfbilly (13.5.2007 15:17:53)

Jo a jak tady někdo psal, že se ti ho nepovede ani nastavit, zase blbost. Já jsem ho nastavil úplně sám asi jako většina uživatelů a kdyby si si s něčim nevěděl rady, stačí zavolat tech. podporu Linksys ČR a vsadim se, že jsi nikdy lepší tech. podporu nezažil.

Anonym (14.5.2007 20:26:14)

No ona je jedna věc nastavit Cisco a druhá věc opravdu nastavit Cisco.

Anonym (19.5.2007 14:36:44)

A třetí věcí je, že Cisco do 20 000,-Kč je pouze třeťořadá pouťovka, která je snad ještě horší jak ten Edimax... Cisco je kvalita bez diskuzí, ale pouze dražší modely. Již i Cisco zvolilo bohužel cestu východních trhů a začalo prodávat levně OEM sračky za sociální ceny.... Bacha na to, to samé už dělá i ZyXEL :-( Zatím jediný Draytek jede všechny modely v rozumné kvalitě.... Stejně ale musím doporučit jen ten ZyXEL 662HW-63, rozumný peníz a na průměrné použití výborná kvalita.

Anonym (13.5.2007 16:50:08)

si to pořádně přečti - tady nikdo netvrdí, že by Cisco jako router bylo na houby, naopak, jako router je Cisco super. Ale ADSL modemová část Cisca stojí za ...

Anonym (17.5.2007 14:18:28)

Linksys WAG54GS tento modem mám také.Jede rok a nebyl jediný problém,prostě jsem připojil nakonfiguroval a jede.O víc se nestarám.

Vanislav (11.5.2007 12:36:43)

to co delas je nelegalni

Mlhos (11.5.2007 15:30:47)

Mně se to nezdá nelegální. Já to spojení nepřeprodávám. Jsme bytové družstvo a nijak se nelišíme od firmy, která to přece dělá úplně stejně.

Fulda (12.5.2007 13:37:52)

Doporucuji Cisco 876, ktery ma ADSL kartu uz v sobe, zaroven funguje jako klasicky router se vsim, co cisco nabizi. Rozhodne doporucuji.

Ježíš (13.5.2007 14:39:31)

40 rodin na jadný lajně od O2 či jiněho ISP??????? To si děláš fakt obrovskou srandu,vid?:D Tak za tohle bych tě tak akorýt kopnul do hlavy a ne ti přispíval na modem:D

Anonym (15.5.2007 12:22:00)

A proč ne, když ta lajna může klidně být 2M/2M SHDSL neomezeně?

Vanislav (11.5.2007 12:36:07)

pokud si koupi cisco, pochybuji, ze mu vice nez par operatoru dokaze poradit s jeho nastavenim

Anonym (11.5.2007 13:45:48)

Pokud si koupi Cisco, tak ho ty trubky co si rikaj operatori maji za povinnost odkazat pro rady s nastavenim na linku 900 16 90 90 kde mu s tim poradi uplne v pohode.

Free (12.5.2007 20:57:42)

jj vsichni rvete cisco ..ale jde videt ze vubec nevite .. na ciscach delam uz spousty let ale proste na nase lajny od O2 (ostani nevim ale sou to pronajate smycky takze stejny) sou absoltne nepouzitelny stabilita linky je uplne v pejru ..osobne mam doma cisco 876 a 21xx a obe lezi v supliku takze jako cisco na nasich lajnach nedoporucuji ..osobne asi Zyxel nebo Draytek (draytek je vhodny na spatne linky docela drzi) jinak stary dobry Alcatel :( jo jen kdyby byl ADSL2

Anonym (15.5.2007 11:37:38)

Prej zyxel :-D

Anonym (19.5.2007 14:16:58)

Proc teda dava O2 do najmu CISCO routery u SHDSL ktere jede na stejne technologii jako ADSL? Protoze jsi jim neporadil? :)))

Anonym (19.5.2007 16:00:28)

Protože SHDSL je úplně něco jinýho než ADSL, víme?

Anonym (12.5.2007 11:51:55)

Ja si myslim, ze maj pravdu uplne vsichni. Krome me. Me si vubec nevsimejte :)

Anonym (12.5.2007 20:06:13)

Mam Castlenet W800 a za nim cca 12PC+2x Voip a jede v pohodě a nepadá uz ho mam pusteny 3 mesice a nespadnul ani jednou.

PetriK (14.5.2007 08:52:53)

Mohu doporučit 3com ADSL WiFI 4x ethernet - mám na něm zapojeny 2 x PC, VoIP telefon, storage server proroutovaný i ven, na WiFi mi visi notebook, a synovo PSP a PDA... a o routeru ani nevím :-) A rozhodně nedoporučuji D-Link dsl/WiFI/4eth. Velmi špatné zkušenosti v podobné konfiguraci.

Anonym (20.5.2007 01:50:01)

Ja mam ten D link a je to docela hruza. Zhruba kazdej tejden restart, wifi je nestabilni.

Anonym (15.5.2007 07:53:42)

Nepadací ADSL modem neexistuje. Je to čirá fikce. Neni to možné z principu věci. To je jako by jsi chtěl mít bezporuchové auto kterým bys jezdil nepřetržitě třeba 1 rok. Prostě je to všechno tak složitý, že nějaká padavost být musí. Je ale asi rozdíl Edimax versus Cisco.

Anonym (19.5.2007 14:31:43)

Hezké a pravdivé přirovnání ;-) V poměru cena - výkon ale asi vycházejí nejlépe dražší ZyXELY.

Anonym (15.5.2007 11:26:02)

Používám Repotec modem pouze jako konvertor adsl-ethernet a routerboard rb532 + mikrotik L4 pro vytáčení pppoe, router, shaper, firewall, nat. Nepadá. A pokud se nastaví restart při sw/hw chybě nebo při nedostupnosti internetu a přidá se UPS, se kterou to taky komunikuje tak je to bez obsluhy. Na mail mi to posila info o restartu nebo vypadku napajeni. gjantarova(spam)quick.cz

Mav (15.5.2007 12:17:59)

Mám 2 roky Wigor Draytek 2600 VGi a vůbec o něm nevím, jede stabilně včetně Voip. Těď bych šel ale do Adsl 2+.

Molecular (16.5.2007 16:22:28)

Mám obyčejnej D-link 664 s novym fw je v pohode.Za cca 8 měsíců 2krát restart ,mam dojem že to bude asi jedno

Anonym (17.5.2007 18:58:07)

nepadajici modem = jakykoliv adsl modem s bridge modem + externi (nejlepe PC) router

Anonym (18.5.2007 11:48:22)

Už asi tři roky používá SMC a v pohodě,neví o něm

Anonym (18.5.2007 11:59:36)

kdo?

JOE (18.5.2007 22:47:48)

STB

Anonym (18.5.2007 23:15:51)

No já mám zatim adsl jen měsic, mnu a používám jen jako bridge zyxela, PPPoE a routing se mi provádí na routerboardu. Ještě sem na to nešáhl. Zatímco strejček na D linka za první měsíc 2x.

Anonym (19.5.2007 14:29:52)

Zyxel Prestige 662HW-63 (asi jej již asi neseženeš) TAK tedy novější model, Zyxel Prestide 662HW-D3 (novější a trošku horší DSL čipset, ale použitelný) První verzi provozuji více jak dva roky a neznám slovo problém. Druhou verzi jsem doporučil několika uživatelům a neznám slovo problém. Stačí ?

Anonym (19.5.2007 16:59:55)

ja mam ASUS WL-600g taky zadny problem, uz dva mesice bezi bez restartu vyuzivam p2p pri kterym mi drivejsi modem padal(edimax) a s asusem zadnej problem, zadnej restart.. proste bezva :)