Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > veřejná ip, modem, router, ip kamera

veřejná ip, modem, router, ip kamera

Pavel33 (10.5.2007 22:44:21)

Dobrý večer. Bylo to už tu párkrát, ale stále nechápu jak mám provést port forward na iP kameru. Jde o to jak se dostat z venku internetu na ip kameru. Veřejnou adresu mám. Pochopil jsem, že je potřeba naportovat kameru třeba na 81 (podle druhu kamery), pak modem naportovat z 81 na port routeru, což je lokální adresa 192.168.1.1, pak naportovat router z 81 na lokální adresu ip kamery 192.168.1.106. Je to správně, nebo někde dělám chybu. Je nutný poslední krok portování routeru na ip kameru? Předem díky za osvětlení.

Nargon (10.5.2007 23:30:12)

Ten posledni krok je imho ten jediny nutny :) to co delas predtim, jsem moc nepochopil co vlastne delas. Takze radsi zopakuju co je nutne provest. vychozi stav je treba takovy, ze na routeru je web na portu 80 a na ip kamere je take web na portu 80. Pokud to router umoznuje, tak nejlepsi variantou je NAT/PAT Tedy presmerovat Vnejsi port, treba 81 (80 nelze, je zabrany webem routeru) na ip te kamery a port 80. Pak neni nutne zadne dalsi nastavovani. Tedy pravidlo vypada cca takto: Outside port: 81 Inside port: 80 Inside IP: 192.168.1.106 Pokud router neumoznuje precislovani portu, tak jedinou moznosti je zmena portu, na kterem pracuje bud router nebo kamera. Rekneme ze tedy zmenite port kamery na 81. Pak muzete tento port presmerovat na routeru. Pravidlo vypada cca takto: Outside port: 81 Inside port: 81 Inside IP: 192.168.1.106 V tech prikladech pravidel uvadim jen informace, ktere jsou "nutne" vse ostatni co router muze mit v nabidce pri port forwardingu je vetsinou zbytecne. Umoznuje vybrat treba jen urcity zdroj, ze ktereho se nat bude provadet. Ale uzivatel vetsinou chce aby to slo ze vsech zdroju, takze je to zcela zbytecne od vyrobcu toto pouzivat. Pak to jen plete mene zkusene uzivatele.

davypok@seznam.cz (1.11.2011 17:53:10)

Dobry den, zaujala mne tato problematika, nebot prave resim u kamaradovy maminky (ma tezkeho Alzheimra) instalaci dvou dohledovych IP kamer Ovislink POE-200CAMv2 pres Router D-Link DIR-500+1. U kamer bude nutne aktivovat oboustrannou hlasovou komunikaci. V byte maji internet od UPC. Prosim Vas o radu, jak a co nastavit bez nutnosti porizovat (placenou) verejnou IP adresu. Dekuji Vam za brzkou odpoved S pozdravem Davy

davypok@seznam.cz (1.11.2011 17:59:23)

Dobry den, zaujala mne tato problematika, nebot prave resim u kamaradovy maminky (ma tezkeho Alzheimra) instalaci dvou dohledovych IP kamer Ovislink POE-200CAMv2 pres Router D-Link DIR-500+1. U kamer bude nutne aktivovat oboustrannou hlasovou komunikaci. V byte maji internet od UPC. Prosim Vas o radu, jak a co nastavit bez nutnosti porizovat (placenou) verejnou IP adresu. Dekuji Vam za brzkou odpoved S pozdravem Davy