Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Opět ASUS...

Opět ASUS...

Jouda (4.4.2004 09:46:17)

Tři měsíce běžel bez problémů. Teď jsem nainstaloval jako druhý OS Win98SE a mám dual boot s XP. Nevím jestli zrovna od toho okamžiku, ale skoro to tak vypadá, mám problémy s modemem. Po zapnutí počítače mám IP adresu 164.xxx.xxx.xxx teď nevím přesně, ale rozhodně tam má být 10.0.0.2 a ne tohle hausnumero. Web nejede, přestože modem je připojen. Když dám ping na modem, všechny pakety jsou ztraceny. Prostě modem je z Windows absolutně nedostupný. Když dám ipconfig -renew, tak mi napíše, že nelze operaci dokončit kvůli nedostupnému DHCP serveru (nebo tak nějak). Pomůže až odpojení modemu od sítě a následný ipconfig -renew. Nevíte, jestli je to modemem nebo tím dualbootem nebo čím to ještě může být? Díky za rady.

Anonym (4.4.2004 10:39:37)

ty jsi si docela za vodou, kupovat pro jedno PC dva OS ....

Keddie (4.4.2004 13:19:05)

Proc? Ja jsem si taky nejdrive "kdysi" poridil 98icky a nedavno XPcka (z donuceni, protoze nove verze programu, ktere pouzivam uz chodi jen na nich). Sice nejsem nijak nadseny (halt cim "uzasnejsi a jedinecnejsi" system tim vyssi cena), ale jsem-li na nich zavisly, neda se nic delat.

Anonym (6.4.2004 23:55:42)

Pokud muzes zkus nejakou linuxovou distribuci.

Jouda (4.4.2004 20:27:17)

Je to presne tak. W98SE mam ze stareho PC. Stejne jako mam jeste Win95 a MS-DOS. Ale ty uz si tam cpat nebudu. A pokud mi to Anonyme zavidis, tak jestli chces a nemas na to, tak ti ty 95 a MSDOS vcetne licence poslu, at mas trosku radost. Podminkou je, ze tady zverejnis adresu. Mimochodem, mam doma spoustu jineho legalniho softu, vesmes i spoustu her. Takze jsem za vodou? Mas trosku pokrivene meritka...

Keddie (4.4.2004 13:23:22)

A kde mas problem - ve WinXp/98ckach/v obou? Jinak ja jsem mel podobny problem a na vine byla vadna sitovka. Druhy problem, na ktery jsem narazil pod W98 je ten, ze pokud je nejdriv nainstalovany libovolny klasicky modem a az po nem sitovka, tak jsou se sitovkou problemy - pomuze instalace v opacnem poradi (nejdrive nainstalovat sitovku a pak teprve nainstalovat modem). Pouzivas propojeni pres USB port (emulace sitovky) nebo ho pams pripojeni normalne pres LAN (normalne pres sitovku v PC)?

Jouda (4.4.2004 20:30:03)

Problem se vyskytuje v obou systemech. Modem mám pres LAN. A jak rikam, do dneska bezel asi tri mesice bez jedineho problemu. Ted je modem zatuhly po kazdem delsim vypnuti PC. Myslim, ze kdyz ho jen restartuju, tak je to v pohode, kdyz ho ale treba na noc vypnu, tak druhy den uz je to zase rozjebany.

Keddie (4.4.2004 21:15:48)

Hmm, hmm. Tak to nevim. Me jede v pohode, mozna je to tim, ze ja ho nevypinam? ;o) :o)

Jouda (5.4.2004 21:07:50)

Ja modem samozrejme take nevypinam, jen pocitac. Ani ho neodpojuji, proste jen vypnu PC a hotovo. Ted jsem zjistil, ze se zasekne i při obyčejném restartu do druhého systemu.

Washek (6.4.2004 13:36:23)

Zkuste si ve windows nastavit ip adresu a parametry pripojeni rucne a napouzivat DHCP. Mozna to pomuze..