Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Jaky _stabilni_ ADSL modem/router?

Jaky _stabilni_ ADSL modem/router?

kcg (6.4.2004 12:41:10)

Dobry den, schanim nahradu za ASUS AAM6310EV a potreboval bych aby to bylo stabilni jako skala a aby to podporovalo NAT/router. Funkci to nemusi mit nejak moc, za tim stejne budou dalsi firewally, takze o ochranu se clovek taky postara, jen se mi jedna o to aby to bylo stabilni. Diky a preji pekny den, Karel

Washek (6.4.2004 13:32:29)

Tak si poridte Alcatel, je tu na nej hodne chvaly. Zyxel nebo Siemens pry maji stejne jadro jako Asus, takze by mohli delat stejne problemy (ale overene to nemam).

kcg (6.4.2004 13:57:37)

Mate pravdu premyslim o Alcatelu, ale kdyby nahodnou mel nekdo jinaci super ideu, tak jsem to tu radsi napsal... Ano, vim ze nektere Siemnsy, Lucenty a podobne jsou postavene na stejnem jadre od Globespan Virata (mimojine, to jadro neni az tak spatne, sic je softwarove upgradovatelne na ADSL2!, ale ty bugy :-((), takze se jim radeji vyhnu. Jak to vypada s SpeedTouch 510? Je stabilni? Diky moc, Karel

Anonym (6.4.2004 14:57:35)

Alcatel 510i mi zrestartoval akorat jednou jedinkrat ISP, kdyz jsem prechazel z 512 na 1024.

Zajda (6.4.2004 16:52:36)

Slysel jsem ze kravy budou letat na mesic... Nesirte tady prosim nepravdive drby.Zyxel ma uplne jine jadro:) Uplne jiny operacni system-ZyxOS.Prozkoumal jsem toho dost z internich vlastnosti operacniho systemu Zyxelu. Zyxel sjednocuje TCP a UDP connections do jedne tabulky -velikost 1024 sessions. Mnoho parametru nastavitelnych. Na vyzadani mohu zaslat seznam developerskych prikazu ktere nejsozu v manualu. Myslim ze 800hodin uptime mluvi za vse. Zyxel a rejnoka(Alcatela) doporucuju.

Washek (6.4.2004 16:56:23)

Informace o tom zyxelu jsem vycetl tusim z tohoto fora, psal jsem ze to je neoverene ;). Navic se hovorilo o routeru, to asi rejnok nebude, ze?

Zajda (6.4.2004 20:53:00)

Ale da se predelat

Washek (6.4.2004 22:20:46)

Mluvime o tom samem, zejo? Rejnok = mala zelena potvora do usb, ten se tezko predela na router. S tim predelanim zrejme myslite Alcatel SpeedTouch Home na Pro - takhle jsem ho 3/4 roku pouzival... ale rejnok to tedy neni ;)

Zajda (6.4.2004 23:51:00)

Ano myslim Home na pro a ne tu zelenou potvoru.Vzdyt Speedtouch Home vypada taky jako rejnok. Byt sedivy a krabicovejsi.

Washek (7.4.2004 10:05:30)

Teda nemyslim ze jsem clovek bez fantazie, ale ta rozmerna, cerna a plocha krabice me rejnoka nepripomina ani omylem ;) Ale uz jsme dost OT, radsi koncim nez nas nekdo serve :)

kcg (6.4.2004 17:05:19)

Ale predpokladam, ze temi UDP sessions nezabiji platne TCP sessions :-) Kde jste ten Zyxel (o jaky typ se jedna?) koupil a za kolik? Tim rejnokem myslite SpeedTouch 510i a nebo neco jineho? Diky, Karel

Zajda (6.4.2004 18:24:02)

Ano mam na mysli 510i.Zyxel TCP sessions nezabiji nechava je viset. Pri preplneni jen proste zahazuje pakety. Zyxel je Prestige P650(subverze pro Annex B a tedy R-33) uz ho mam dele jak rok.Ale vazne si nevzpomenu za kolik jsem ho porizoval. V te dobe tak za 3000kc ale asi si vymyslim.Berte to orientacne. Dnes ta cena bude od dost nizsi. Modem jsem poridil na dsl.cz

Jan (6.4.2004 15:59:40)

Dnes jsem ASUSe nahradil modemem SpeedTouch 510. Na závěry je brzo, kdyby se vyskytly problemy, dám vědět. Zatím je vše OK a doufám ze mám po problémech. ASUS mě zklamal, není nikdo, kdo by jej dokázal rozchodit tak, aby šlapal na 100% bez chyb. A hodiny laborování mě nebaví, mám užitečnější věci na práci.

JOE (6.4.2004 19:57:39)

Přikláním se též k Alcatelu (Thomsonu) 510i. Mám jej zapojen již nějaký měsíc a je opravdu stabilní. Asus a Lucent jsou na stejném chipsetu a o stabilitě se moc hovořit nedá.