Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Nastaveni modemu Zyxel 650R-33

Nastaveni modemu Zyxel 650R-33

Peter (13.4.2004 15:40:00)

Potreboval by som pomoc pri nastaveni modemu Zyxel 650R-33. Uz som vyskusal vsetky mozne nastavenia (z tech. podpory aj z tejto diskusie), ale neviem ho rozbehat. Vedel by mi niekto napisat vsetky potrebne (aj nepotrebne) nastavenia? Mimochodom mam sluzbu GTS 512/128. Vopred dik.

Anonym (14.4.2004 09:10:46)

Taky mám modem Zyxel. Společnost je bohuzel nesolidní a nedodava svym zakaznikum potrebne ovladace. Prenaseci krabic, kteri Zyxel v Cesku a na Slovensku zastupuji upravit drivery aby fungovaly neumi. Fungovalo mi to pod Win 98, kdy se mi modem po tezkem boji podario zprovoznit. Mimo jine to znamenalo nainstalovani noveho cisteho OS a instalace modemu jako prvniho HW naprosto presne podle navodu. (W98 jsem instaloval alespon 4x. Nejprve W98, pak modem a pak patche a zaplaty) Pod XP je to take v pohode, i kdyz instalace nekonci dle navodu, ale jeste pokracuje zadanim parametru (cisla) pro volani "p8,48". Pod W2000 jsem uspesny nebyl. Tam automaticky instalator nainstaloval pripojeni do VPN a odmitnul se prenastavit na vytacene propojeni ADSL.

Zajda (14.4.2004 20:21:05)

Tezko nekdo k Zyxelu Prestige 650R-33 coz je router bude davat ovladace. Uz jste nekdy videl ovladace k routeru? Na CDcku je pouze manual. Nenapsal jste jaky modem Zyxel. Dle potizi typuji na USB modem Zyxel s chipsetem Alcatel Dynamite. USB NE! Znacna cast ovladacu Alcatel Dynamite based modemu(a USB dsl modemu vubec)emuluje funkce ktere by meli byt provadene hardwarem. Dale potrebujete nejnovejsi ovladace k USB subsystemu ve windows a potrebujete desku ktera ma dostatecne napajeni. Lze verit pouze modemum ktere emuluji USB Network adapter a tvari se jako USB sitovka. Na tyto modemy nejsou treba ovladace. Maximalne proprietarni software na nastaveni. Jsou zpravidla vybaveny i ethernetem. Ale i tak je USB potencialnim zdrojem velke vetsiny problemu... S nulovou podporou souhlasim. Nechce me ceske zastoupeni Zyxelu platit za podporu ;)

Zajda (14.4.2004 20:11:14)

Pouzivate router na Slovensku nebo v CR? Neni mi znamo ze by GTSka byla interesovana v ADSL na Slovensku. Vim pouze o ST a Nextre. Pro jistotu zresetujte router do tovarniho nastaveni skrytym tlacitkem reset na zadni strane pristroje v zapnutem stavu. Potom vypnete a zapnete router. Nastavte si ve vasem operacnim systemu automaticke nastaveni pomoci DHCP. telnetem se pripojte k routeru jak je psano v manualu najedte do menu-polozka 4. Internet Access Setup ISP's Name= MujskvelyISP Encapsulation= PPPoA Multiplexing= VC-based VPI #= 8 VCI #= 48 ATM QoS Type= UBR Peak Cell Rate (PCR)= 0 Sustain Cell Rate (SCR)= 0 Maximum Burst Size (MBS)= 0 My Login= mojeuzivetelskejmeno My Password= ******** Idle Timeout (sec)= 0 IP Address Assignment= Static IP Address= vase ip adresa Network Address Translation= SUA Only Address Mapping Set= N/A za cca. za 2 sekudny se router domluvi s DSLAMem a za dalsich 5 by jste uz mel mit IP spojeni stav spojeni si overite v menu 24. System meintenance - 1. System status. Hned u prvniho radku(okruhu) by melo byt PPPoA Up.To je pak spojeni v poradku. Pokud je tam LCP up tak chvili pockejte. Pokud se ani do 5 minut nic nestane zavolejte na helpline at vas zresetuji. Router zkousii nahodit spojeni kazdou minutu.