Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > telefon zpevné na VoIP

telefon zpevné na VoIP

Maxi.Cartmen (12.8.2007 23:16:18)

Zdravíčko.Mám dotázek,mám doma pevnou linku kterou ruším.Můžu pak když budu mít VoIP použít ten stávající telefon i na VoIP a nebo si budu muset kopit nový? Snad mně chápete a dík za odpověď. P.S.:Doporute nějaké dobrého VoIP operátora.Dík

Petr (13.8.2007 01:29:13)

Ano, jen je nutné si koupit VoIP adaptér, který umožní připojení analogového telefonu. P.S. Po převedení (za úhradu) můžeš také nadále používat stávající tel. číslo.

Karel (13.8.2007 07:46:48)

Bud dostanes nove tel.cislo nebo si muzes za uplatu prevezt stavajici. Dale bych ti doporucil proverit kvalitu internetu-myslim konektivitu-jaky mas download/upload a ping. Nekdy neni WiFi pripojeni vhodne,pac je nachylne na ruseni, kdyz je kvalitni tak vhodne je. Pokud by sis zarizoval ADSL, pak bud dostanes modem(router) od poskytovatele nebo si ho musis koupit. Dale k Voip potrebujes adapter,ktery si taky musis koupit. Nebo Zyxel vyrabi modem+voip adapter all in one. Je sice drazsi,ale nemas pod stolem plno krabicek,dratu apod. Pokud jsem ti zamotal hlavu napis konkretni dotazy. P.S.:Dle debat a srovani VoIP operatoru,vychazi celkem dobre 802.cz, ale to je muj nazor,nekdo muze odpovedet jinak...:))

Maxi.Cartmen (13.8.2007 07:58:14)

No mně pouze zajímalo,zda-li stávající přístroj co mám na pevné od O2,budu moci pak využít i na VoIP a jak je již napsáno,tak to lze.ADSL jsem už zrušil a pevnou t očeká taky.Budu mít WIFI 5G a co jsem se ptal,tak prej maj ovislink a ten poskytovatel sám VoIP nabízí.Ale příjde mi trochu drahší. www.asys.cz

Maxi.Cartmen (15.8.2007 18:41:24)

Tak už mám to WIFI doma.Všechno funguje OK.voIP,taky ale pouze přes softwarový telefon.Tak se chci zeptat kdo máte jaké skušenosti z VoIP bránami co nabízí 802.cz .Jde mi o ty routrem abych to mohl používat i když budu mít vypnuté PC.dík moc

Anonym (19.8.2007 21:35:52)

O zařízení Sipura/Linksys od Voxu vůbec nepochybuj. Je to jediná značka, kterou podporují, ale sama o sobě je asi nejlepší na trhu a systém Voxu je jí plně přizpůsoben. Pokud máš kvalitní WiFi a funguje ti to na počítači - jak píšeš, bude to fungovat i s bránou. Navíc nabízejí vlastní provisioning http://www.802.cz/index.php?sec=podpora&sub=9

Maxi.Cartmen (19.8.2007 23:32:36)

tak linku mám 1M/1M a běhá to nádherně.tak jsem se rozhodnul pro SPA2102 http://www.802.cz/index.php?sec=telefon&sub=8&dev=74 ,tak doufám že dělám dobře (tak když je zdarma).JO a snad poslední dotaz,když už budu mít tu VoIP bránu,bude mi fungovat i softwarový telefon nebo pouze přístroj? Dík

Maxi.Cartmen (19.8.2007 23:37:27)

Nebo si mám raději vybrat SPA3102 http://www.802.cz/index.php?sec=telefon&sub=8&dev=83 ? Já nevím jaký je mezi nimi rozdíl.Na první poheld vypadaj stejně

Anonym (20.8.2007 10:00:25)

Vypadají stejně, ale 2102 umožňuje mít účet u dvou poskytovatelů VoIP a volat s oběma třeba i současně na dvou telefonech. 3102 je zase pro lidi, kteří mají i klasickou pevnou linku od Telecomu - když nefunguje VoIP, přepne se na tu pevnou. To se může stát třeba při výpadku proudu. Není doporučené, mít současně i softwarový telefon. Může to fungovat, ale nemusí.