Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Sagem 840, ovladače, internat adsl

Sagem 840, ovladače, internat adsl

Washek (20.8.2007 20:06:05)

Koukal jsem, že se v diskuzích hodně omývá modem Sagem 840, ale nenašel jsem pro mě uspokojující informace. Nejprve se chci zeptat, jestli někdo instaloval nové ovladače na tento modem (konkrétně verzi 4). Pokud ano, který ovladač při instalaci konkrétně vybral? A jede vám to po instalaci lépe? Dále pak je tu starší diskuze, že pro O2 internet adsl 6144 se nedoporučuje. Už uplynula nějaká doba od dubna a mně konečně změnili (po mém upozornění) připojení z 3MB na 6MB, ale nezpozoroval jsem velké změny. V testu na těchto stránkách mi ukazuje, že mám připojení 3,8Mb. Opravdu bych měl uvažovat o koupi nového (ethernetového) modemu? Nebo má někdo Sagem 840 a již zmiňované připojení 6144 mu jde v pohodě? Děkuji za reakce.

Anonym (20.8.2007 22:51:04)

6Mbit nemuze na Sagemu jet nebot bezi na ADSL2. Kupte si modem s podporou ADSL2/2+.........

Washek (21.8.2007 21:45:47)

a který modem byste mohl doporučit? cena úměrná ke kvalitě, může být i wi-fi.. připojení mám O2 internet adsl 6144

Anonym (21.8.2007 10:48:04)

Sagem = zlo. Pokud si koupíte ethernetový modem (Zyxely jsou od nějakých 700,-) tak si ušetříte hodně, hodně, hodně, hodně opravdu hodně starostí.

cylob (23.8.2007 08:28:02)

takze za prve sagem v pohode pojede klidne 10MB\10 MB takze rikat ze nepojede na 6mb BLBOST za 2.sagema mam 4 roky a minimalni problemy :o) za3.pouzivam nejnovejsi ovladace na sagem.com a slapou na 100%

Anonym (29.8.2007 17:11:28)

Souhlasim, toto misto je rajem amateru. Mam jej taky a se 7 let starou deskou, jede bez problemu, to nechavam PC casto zapnute i pres noc. To jen par tupych linuxackych dementu s jejich open-source zbastlenymi ovladaci tady mlzi ohledne spolehlivosti modemu Sagem.

Jo_Do (29.8.2007 17:52:17)

Milý anonyme, nemáš ponětí o věci. Jsi jeden z mála, který měl štěstí, nářků na tento modem je plný internet. Modem jsem měl asi rok (ještě jej mám, ale už nepoužívám), pod Windows to byla katastrofa, neustále se musel restartovat a připojení se povedlo až na několikátý pokus. V podstatě o nic nešlo, nakonec se vždy připojil, jen toho času a nervů bylo škoda. Trochu jsem se vrtal i v Linuxu, instalace ovladačů pro Linux byl skutečný horor, ale nikdy se nestalo, aby se pod Linuxem nepřipojil hned napoprvé. Pod Linuxem 100% spolehlivost, pod Windows jeden restart za druhým, z toho plyne vcelku jasný závěr, Windows ovladače pro tento modem jsou šunt, i když možná už na nich zapracovali a snad už jsou spolehlivější.

cylob (23.8.2007 08:30:15)

takze za prve sagem v pohode pojede klidne 10MB\10 MB takze rikat ze nepojede na 6mb BLBOST za 2.sagema mam 4 roky a minimalni problemy :o) za3.pouzivam nejnovejsi ovladace na sagem.com a slapou na 100%

cylob (23.8.2007 08:30:41)

takze za prve sagem v pohode pojede klidne 10MB\10 MB takze rikat ze nepojede na 6mb BLBOST za 2.sagema mam 4 roky a minimalni problemy :o) za3.pouzivam nejnovejsi ovladace na sagem.com a slapou na 100%

David (23.8.2007 09:33:41)

Takze zaprve, rychlostní omezení technologie ADSL, na který je Sagem 840 stavěný, je 8 Mbit downstream a 1Mbit upstream. Čili 10MB/10MB to doopravdy nepojede, kolego :-) Zadruhé, pokud je to na bázi technologie ADSL2, kterou Sagem nepodporuje, tak ten šestimegabit jet nemusí a taky nepojede, to není blbost :-) Pro přiblížení - motorovým člunem můžete jet řekněme 60 km/h. Autem taky. Ale když dáte auto do vody nebo člun na silnici, nepojede to. Obě zařízení jsou schopna dosáhnout té rychlosti, ale jen v technologických podmínkách, pro které jsou navržena. Pro vysvětlení Auto=sagem. Voda=ADSL2. Silnice=ADSL. Auto+Silnice=funguje, Auto+Voda=problém, chápeme? :-D Za třetí, nikdo neříká, že to nikomu nefunguje, já mám kamaráda, kterému Sagem taky chodí, ale když se poohlédnete po diskusích, tak zjistíte, že Sagem je vážně problémové zařízení. USB modemy jsou obecně poněkud méně stabilní a VELICE citlivé na kvalitu USB portů (proto jsou s nimi problémy zejména u starších desek se slabším napájením USB) a Sagem v tomto jaksi kraluje :-D Za čtvrté, většina problémů Sagemu a USB modemů obecně netkví v ovladačích, ale ve výše popsaném :-D

Anonym (24.8.2007 09:45:58)

max rychlost 8/1, na adsl2 nepojede. Kdyz neznate tak tu neblekotejte nesmysle, pak clovek reci lidi kteri k nam volaj, ze si nekde precetli ze si mohou nechat sagema a clovek jim pracne vysvetluje, ze nemaji verit kazdemu trotlovi.