Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > D-Link G664T (G684T) - nelze připojit

D-Link G664T (G684T) - nelze připojit

Lubor (21.8.2007 21:41:37)

Zdravim. Mám problém s připojením k adsl. Stalo se mi samo od sebe jednoho dne, že mi modem naběhl, vše fungovalo, detekoval adsl spojení, správně určil upstream a downstream, ale nešlo se připojit. v system logu mi to mimo jiné psalo: ....... System Call Error Connecting PPPoE socket: 00:00:00:00:00:00 0000 0x1000d3b8 Couldn't get channel number: Transport endpoint is not connected Doing disconnect pppd 2.4.1 started by root, uid 0 ...... podotýkám že jendoho večera to šlo, druhej den ráno již ne, nic jsem mezitím nedělal. zkoušel jsem samozřejmě několikrát restartovat, dával jsem i restore. To vše z původním firmware V1.00B02T02.CZ.20050817. Nakonec jsem tedy přešel na upgrade na V3.00B01T02.EU.20060830. Upgrade proběhl v pořádku, sice bylo potřeba zadat jinou ip adresu k vyvolání okna modemu, ale jinak ok. Jenže problém je stále stejný. V system logu je to samé. A v adsl statusu mám: Virtual Circuit Pvc0 Status Waiting for Response... Connection Type PPPoE IP Address N/A Subnet Mask N/A Default Gateway N/A DNS Server N/A Podotýkám že adsl linka je funkční, k internetu se připojím přes usb modem Sagem bez problému. Setkal jste se už někdo s tímto problémem? prosím poraďte.

shaman (22.8.2007 13:08:34)

Hele co máš za poskytovatele? Mě píše modem to samý, přestalo to jet asi před šesti dny a dokonce to nefunguje ani s jiným modemem. Mám ČRa. Prosím ozvi se!

Lubor (22.8.2007 15:31:38)

Mám Telefonicu O2. Ale jestli ti adsl nefunguje i s jinym modemem tak to bude asi chyba na lince. Mě ale net funguje, jedu přes usb sagem.

wolfie (23.8.2007 20:37:06)

Hoši ja mam ten samy problem,ale trochu sem si hral s firmwarem (mel sem puvodni,pripojeni jelo pak sem nahodil Routertech FW,fungovalo taky,vratil sem puvodni FW a uz se nepripoji,v logu pise to samy)pak sem to zkousel na jiny lince (taky O2) a připojil se bez problemu,zkuste to na jine lince. Jo na me lince bez problemu provozuji ST510i.Takze je fakt zahada proc to nejde,operator mi říkal ze prej modem "nevidi" tak bych rad vedel jestli je problem v modemu nebo treba na DSLAMU ?

shaman (4.9.2007 09:02:06)

Podle meho je chyba u poskytovatele. Bohuzel zrovna CRa zamestnavaji snad uplne lamy, ktere toho o sitarine moc nevi. Jedna se o jednoho z nejhorsich poskytovatelu pripojeni na trhu. Bohuzel jsem to zjistil pozde, uz me maji ve sparech. Jsem uz 14 dni bez netu, neni to moje chyba a s CRa se proste nejde domluvit. Z jejich strany totalni ignorace (technik treba slibi, ze se ozve v pondeli dopoledne a cely den nic). Clovek nemuze delat nic jineho, nez volat na help line, kde sedi totalni lamy, ktere ani nezapisou co jim clovek rika (chtel jsem usnadnit technikum diagnostiku). Dokonce uz mi nekolikrat hovor na help lince tipli! Celou dobu se chovam slusne a nervu. Z jejich strany proste total fuckoff. Varuju kazdeho, kdo k nim chce jit! Rozhodne si k nim neprevadejte linku, nebudete moct prejit jinam a budete odkazani na bandu neschopnych techniku.

Lubor (4.9.2007 09:50:22)

Tak nakonec mám novej. Na technický podpoře mi poradili abych tam dal ten novej firmware a když nic tak že to mám reklamovat. Tak jsem ho reklamoval a v O2 mi dali novej a dokonce vyšší verzi - G684T. Teď to funguje, a kde byla chyba v tom starym to jsem se nedozvěděl.

shaman (4.9.2007 11:13:31)

No me prijde divny, ze by se firmware pokazil sam od sebe, ze dne na den. Ten modem normalne jel. Navic jsem to zkousel i s jinym modemem, primo od C*Raku a taky se nechytl. Podle me se spis nekdo hrabal v nastaveni zarizeni, na ktere jsem pripojeny a neco tam domrsil. Chyby dela kazdy, dokazu to pochopit, ale nedokazu pochopit proc jsou tak neochotni pri reseni problemu.

shaman (5.9.2007 08:55:13)

Tak nakonec byla chyba u CRa :) Vcera po peti minutach rozhovoru s technikem opraveno.