Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > veřejné IP na s ADSL modemem - jak nastavit veřejné IP v PC

veřejné IP na s ADSL modemem - jak nastavit veřejné IP v PC

Kvinta Ondřej (25.8.2007 08:44:09)

Dobrý den, prosím o radu. Mám problém s nastavením veřejných adres v síti za Adsl modemem. Mámpředplacenou službu IP Fixed 1+4. První adresa se fixuje automaticky na Adsl na router. Ale ted už nevím jaké adresy mám nastavit do IP,masky, výchozí brány a DNS na pačítačích za ADSL. Poskytovatel na internetu upozorňuje, že u služby IP Fixed jsou volné vlastně 2 IP, chapu to tak, že 1 je pro router, další dvě jako IP ale kam nastavím ty dvě zbylé, jestli do masky nebo brany. prosím o radu. děkuji Ondřej Kvinta

Anonym (25.8.2007 11:37:19)

Nikam je nenastavíš,1. adresa je adresa sítě a poslední adresa je adresa broadcastu.

Marek (19.10.2008 17:58:05)

Čau já mam veřejku vše je OK modem Wirelles ADSL2+Router jenže: když založim server na GTA san andreas nebo Vietcong nikdo ten server nevidí.Tak mi kamoši řekly že mam nastavit nejakej port a ještě neco v PC ale nwm jak a kde tak mi prosím pomocte dost to spěchá :'(

Anonym (27.8.2007 18:52:22)

Takže.. Pokud máš 1 + 4, potom máš pouze 1, slovy jednu, adresu, kterou můžeš přiřadit počítači. Ostatní musíš použít 1) adresa sítě 2) adresa LAN rozhraní modemu 3) tahle třetí je pro tebe, s tou si můžeš dělat co chceš 4) broadcast A na konfiguruješ to následovně... Na routeru nastavíš routování z tvé veřejné IP na LAN rozhraní routeru. Na stanici potom nastavíš IP staticky na 3), jako gateway nastavíš 2) a jako masku sítě nastavíš 255.255.255.252.