Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Zkušenosti s modemem Zyxel P-660H

Zkušenosti s modemem Zyxel P-660H

David (30.8.2007 14:26:10)

Zdravím, budu nejspíše přecházet na ADSL 2+ od GTS Novera a chtěl bych se zeptat, jak je na tom modem/4xEth router Zyxel P-660H, který je mi GTSkou nabízen. Prosím všechny, piště zkušenosti čistě s modemem, debatu o tom, zdali je GTSka na h*vno nebo ne si nechte jinam. Díky!

Matis (30.8.2007 17:04:51)

Modem super, TGS bych nebral

David (30.8.2007 18:27:23)

Já s nima nemám nejmenší problém... Modem tedy v pohodě, žádný problémy třeba s velikostí NAT tabulky (staování z torrentu atd), jo?

Nargon (30.8.2007 21:02:47)

Co vim, tak jedinej problem byl u modemu s chipsetem viking. Napr: xavi 8122r, Cellpipe 22A, Asus AAM6310EV, Siemens Santis 150 a vic jich neznam (nastesti). Tam pri zaplneni nat tabulky doslo ke zhrouceni celeho modemu. U vsech ostatnich modemu (co jsem videl) k tomuhle zhrouceni nedochazi, ty asi pri naplneni nat tabulky nejakej starej zaznam vyskrtnou a nahradi novym. Vysledek je ten ze modem netuhne, a jestli to nahodou vyskrtne nejake aktivni spojeni, tak to uzivatel u P2P programu vetsinou stejne nepozna.

RASKEN (31.8.2007 19:41:06)

Mam presne tenhle modem ale nedari se me nastavit porty v natu davam oba stejne vypnu i fw na modemu a stejne nejdou dcc nejsem active ani torent ze by to blokovaly?:((( mam novera duo expres

Nargon (31.8.2007 20:40:37)

Tak zkus tohle: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/Xavi/x8122R/DC++.htm (a smazat mezery z linku)

rasken (1.9.2007 07:04:09)

sory uz je to vpohode blokovalo me to kerio i presto ze sem nastavil paketovej filtr tedka sem dal zonealarm a vse je vporadku porty funguji

Fantomas (31.8.2007 07:43:02)

S modemem nemam zatim problem a jede od ledna v kuse. Debatu o tom, ze je GTSka na h*vno si necham jinam.

Anonym (31.8.2007 23:26:01)

Nevím, jak verze H, ale verze HW má naprosto nefunkční QoS (pokud je zapnutý, modem vytuhává), takže s tímhle bych rozhodně při výběru nepočítal. Jinak spokojenost, dobrý i na delší linky. V pohodě mi zvládá 8Mbit na 1,7km vedení. Škoda jenom toho QoSu:-( Ještě teda dodám, že se jedná o verzi HW-T3. Nevím s jakým chipsetem to dává GTS.

Venca (9.9.2007 10:50:16)

Vsichni mate plnou hubu QoSu , ale pravda je taková, že ADSL Qos záměrně nepodporuje a to z důvodu, že by si každej označkoval svůj paker na priority 5 a celá politika agregace by byla v prd.... Jediný co můžete je nastavit si rychlost pro určité adresy nebo porty, ale jakmile k tomu pridáte značku na Qos, tak výsledek bude právě opačný, protože všichni operátoři pakety´se značkou QoS záměrně zbrzdí. Mám to odzkoušený na CISCU, ale pochybuju, ze nejaký ADSL modem Vám to umožní bez toho aby označkoval paket. Takže při výběru modemu můžete na parametr QoS klidně zapomenout. Alespoň v nejbližší budoucnosti. To je právě důvod toho proč je ADSL 8Mbit levnější než DO 512kbit

ant (14.9.2007 17:06:18)

nic moc radsi bych neco jineho, uplink se mi dost zhorsil qos mi trosku chybi a to wifi co na nem je ma dosah celkem maly..oproti treba edimaxovemu ap..

David (14.9.2007 18:15:33)

Jaké Wifi? Já myslel, že je to jen 4port ETH modem/router?