Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > A mam ho! (SpeedTouch 510i)

A mam ho! (SpeedTouch 510i)

kcg (23.4.2004 21:21:52)

Dobry den, tak jsem dneska obdrzel balik se SpeedTouch 510i. Asuse zabalil do krabice a nainstaloval ST. Prvni dojmy jsou pozitivni: NAT tabulka ma skutecne 1024 pozic a hned na prvni naslap jsem ji zaplnil celou, ale router se chova stabilne. Provedu radu testu jako obvykle a pristi tyden tak ke konci budu reportovat. Preji pekny vikend, Karel

Adin (25.4.2004 00:17:55)

Alcatel Speedtouch 510i the best choice. Po upgrade uz vlastne Thomson. Jiz predem vim ze vase testy dopadnou pozitivne :-).

kcg (3.5.2004 11:29:56)

Takze, po tydnu pouzivani muzu rict, ze je to pomerne nudne zarizeni, ktere se chova presne tak jak by clovek ocekaval. Je to stabilni, nepada to, nelaguje to pri ruznych podminkach a podobne. Kratke porovnani oproti Asus AAM6310EV by mohlo vypadat: - prvni dojem: Asus: prekvapila mne ceska dokumentace na "usmudlane" kopii papiru rozmeru A5 (1 list) -- dost slabe. ST510: prekvapila mne kompletni ceska prirucka k instalaci a take rychloinstalacni prirucka, vsechno krasne v brozovanych A5 knizkach a popisujici _nejnovejsi_ firmware. -- prijemne prekvapeni - zahrivani: nekdo tady tvrdi, ze se Asus prehriva, no nevim, ale me se zda, ze topi uplne stejne jako ST510i - NAT/router: Asus: 179 pozicni NAT tabulka, velike problemy v implementaci NATu i u nejnovejsicho firmwaru ST510i: 1024 pozicni NAT tabulka. Implmentace je (zatim!) bezchybova, tj. zatim jsem tam zadnou chybku nenasel - ZIPB/PTPP: Asus: zatuhava pri scanu pomocni nmapu z vnejsku (pravdepodobne problem se sledovanim konexi, ktere se mi nedarilo vypnout) ST510i: protoze NAT jede spolehlive, tak nemam duvod zkouset - IPv6 tunneling: Asus: bezproblemu jede na prvni naslap ST510i: je potreba modifikovat NAT config (unbindnout 6to4 mapovani na port 1 -- viz nat bindlist) - Web rozhrani: Asus: 100% funkcioanlity dostupne ST510i: jen pro jednodussi nastaveni - CLI: Asus: mizerne + zadna dokumentace ST510i: pomerne luxusni + kupa dokumentace - public support: Asus: krome dsl.cz fora clovek nic nenajde (me se to nepodarilo) ST510i: pomerne rozsireny router a proto clovek je schopen na inernetu najit spousty tipu a triku jak na to co zrovna potrebuje Zaver: Puvodne zamyslene usetreni 1500,-Kc koupi Asuse se ukazalo jako veliky omyl. Asus je v krabici, tento tyden hodlam napsat technicky protokol o testovani a zadost o reklamaci odstoupenim od kupni smlouvy. Doufam, ze budu uspesny, nebot je skutecne hodne prohnity. Preji pekny den, Karel

Arnošt (3.5.2004 12:18:40)

Preju Ti ho, osobne sem si nechal odsud poslat zyxel 650r-33 a taky se to neda srovnat. Jede m na tom 25 scotu a ani jedno zavahani. jen nemam pristup k ceske dumentaci kvuli absenci cdrom na mem notesu.