Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Odpojování se modemu (ZyXEL P-660H-T3)

Odpojování se modemu (ZyXEL P-660H-T3)

ML (11.1.2008 04:58:44)

Dobrý den. Nejsem odborník, ale pokusím se pokud možno výstižně popsat svůj problém. Mám ADSL připojení Novera DSL FUN a donedávna jsem s ním byl spokojený. Nicméně před časem se mi začala stávat nepříjemná věc a to, že připojení bylo zoufale pomalé a nestabilní. S rychlostí bych se býval i ještě nějak vyrovnal (nestahuji, nehraji on-line, potřebuji "jen" prohlížet www a posílat e-maily), ale to co mě doslova dohání k šílenství je, že po určité době kdy aktivně nepracuji s internetem (např. když si něco čtu na načtené stránce nebo naopak píšu do nějaké diskuze nebo fóra, případně na internetu nedělám nic) se modem odpojí. Nebo jak to jinak nazvat......připojení se přeruší. Kontrolka na modemu, která by měla spojení indikovat buďto zhasne, nebo bliká, jako by se data přenášela, ale spojení je prostě pryč. Většinou pomohlo vypnutí a zapnutí modemu, ale to samo o sobě je neskutečný "opruz". Po několika konzultacích s technickým oddělením Novery (mimochodem velice vstřícným a ochotným, jak mnohdy šílím z nejrůznějších linek tech. podpory, tak u Novery to, zdá se, dělají jinak a jako skuteční profesionálové) a prověření linky mi z Novery poslali nový modem. Jenže....připojení již sice pomalé není a podle testu na rychlost.cz i tady je v pořádku, ale ona nepříjemnost s odpojování modemu je zde pořád. Je možné, že by byl i další modem vadný nebo mám hledat chybu jinde? Pro úplnost dodávám, že síťovou kartu jsem také vyměnil a s modemem, který jsem měl dočasně půjčený od kamaráda bylo všechno v nejlepším pořádku. Mám tedy i tenhle nový modem reklamovat? Stalo se někomu něco podobného nebo máte někdo s něčím podobným zkušenost? Poradí mi někdo? Moc by mi to pomohlo. Předem děkuji za vaše odpovědi a rady.

Anonym (11.1.2008 07:37:47)

No ja bych jeste videl moznost, ze je linka zarusena, takze se rozpada synchronizace a ten pujcenej modem byl v tomhle smeru kvalitnejsi.

ML (11.1.2008 12:18:28)

Díky, za tip. Co myslíte tím "linka zarušena"? Co si pod tím mám představit?

d (28.1.2008 10:14:37)

Item Downstream Upstream Unit SNR Margin 28 9 dB Line Attenuation 20 15 dB Data Rate 3072 768 kbps Tak tohle jsou moje hodnoty, ale moc se v tom nevyznám, jsou dobré či špatné? mám ted 2mb/s a nevím , jestli bych mohl přejít na rychlejší.

marschal (29.1.2008 08:26:44)

jakého mas providera "poskytovatele" pokud o2 pošli tel. číslo a dám ti vědět zda ti tam jde pustit větší rychlost.

venca (10.2.2009 15:53:29)

Zde je nejnovější firmware od dodavatele pro Zyxel 660H-T3 (ne 660H-T3 v1 nebo v2), se kterým jede VoIP se SIP. http://uloz.to/1288834/340ALP0F0_20080422.bi n Ověřeno. Po nahrání nové verze fw do modemu je nutné modem resetovat do defaultu (bez toho by se možnosti nové verze fw neprojevily) tlačítkem na jeho zadní straně (zdířka pod kterou je napsáno reset), tlačítko je nutné držet do té doby než začne blikat kontrolka PWR/SYS. S touto verzí fw bude mít modem následující přihlašovací hodnoty: IP adresa: 192.168.1.1 heslo: 1234

Jenda (12.1.2008 11:44:37)

zdravim, take mam GTS Noveru a mam naprosto stejny problem, tez Zyxel P 660, ale jiny typ. Internet bezi, ale najendou znicehonic spadne pripojeni a na par sekund jsem offline, coz me pri hrani online her docela dost obtezuje. Novera mi samozrejme take poslala novy modem, ale problem pretrval, takze ke me poslali technika O2(prijel dnes, tzn. druhy den) a testoval linku, spadlo to pred nim pouze jednou, zkusili jsme zapojit modem bez spliteru(tzn. linku primo do modemu) a slo to pres pul hodiny, tak odjel s tim, ze byl zrejme vadny spliter(a predchozi modem - ten byl taky zapojen bez spliteru). Jenze zhruba po dalsi hodine se problem vratil, tudiz spliterem to nebylo, modemem zrejme take ne. Dle nej je linka v pohode, zadne ruseni tu neni, kabelaz po dome taky ok, ustrednu kontroloval nez jel ke me a bylo to taky ok. Tak ted uz vazne nevim. Sitovkou to imho neni, protoze ta je porad pripojena, dsl dioda na modemu take blika/zhasne pri tehle potizich(jak prekvapive;)).... Taky bych rad vedel, zda nekdo ma podobne problemy ci, jeste lepe, reseni

ML (12.1.2008 16:28:33)

Tak to je úplně přesně můj problém. Já jsem si ale půjčil jiný modem (SMC Networks, model SMC7904BRB2, 4-port Annex B ADSL2/2+ Modem Router) a zatím se mi to s tímhle modemem nestalo, což by ukazovalo na chybu modemu, ale tomu se mi stále nechce věřit. Že by byly ty modemy tak poruchové....:o(( Stále to řeším s techniky z Novery (opět mi nezbývá než vyzdvihnout jejich vstřícnost a trpělivost, skutečně technická podpora, jakou bych si představoval i u jiných firem a jiných služeb), napíšu jaký bude výsledek. Pokud se vůbec podaří problém vyřešit.

Jenda (13.1.2008 13:33:34)

mam takovej dojem, ze linka nezvlada 4mbit, pred navysovanim rychlosti bylo vse v poradku, tyhle problemy zacaly prave s vyssi rychlosti, ale rekneme, ze tak dva tri dny to takhle blbnulo a pak bylo par mesicu klid, jenze ted je to o dost horsi.....nechapu:(

y2k (13.1.2008 19:04:38)

Je to v přesleších v kabelu, které způsobují zarušení linky a méně kvalitní modemy (v DSL části) si s tím neporadí a rozpadá se jim synchronizace. Jak se plošně zvýšila rychlost, tak se zvýšily i přeslechy v kabelech a tím se kabel obecně více zarušil. Řešením je buď kvalitnější DSL modem (u ZyXELů cokoliv s čipsetem "D") a nebo snížení synchronizační rychlosti modemu s DSLAMem.

Jenda (13.1.2008 20:24:54)

Pani, dekuju za podrobny popis:). Jen by me zajimalo jestli s tim souvisi i chrasteni v telefonu(nijak hlasite, presto obtezujici) a co s tim nakonec isp udela?

Anonym (15.1.2008 11:33:29)

Jestli nemáš zapojený splitter, tak proto to "chraštění".

Jenda (15.1.2008 11:48:04)

chrasti to samozrejme pri zapojenem spliteru, ted je telefon hluchej, protoze linka jde primo do modemu;)

mirek (17.1.2008 21:25:51)

To chraštění v telefonu způsobuje asi špatné vedení. Někde na trase nebo ve spoji se vedení postupně přerušuje. Postupně se to bude zhoršovat, až linka úplně ohluchne. Může to trvat i několik týdnů. Klasickým měřením se to nepozná, vše je OK. Jedině měřit na chybovost.

ML (13.1.2008 23:50:13)

Takže. Změna. S modemem SMC se mi začalo včera stávat totéž, čili jsem připojil zpět znovu ZyXel, na kterém jsem podle návodu na www.zyxel.cz flashnul firmware a za celý dnešek se mi odpojil jen cca dvakrát, ale nemusel jsem jej vypínat a zapínat a az několik desítek sekund se spojení zase obnovilo. Což by zase ukazovalo na problém s linkou, jak níže popisujete. Tak už vážně nevím..... :o))

Brutusik (14.1.2008 08:52:41)

Hod sem parametry linky z modemu to vyctes../myslim menu status/. A uvidime jak je na tom linka

Jenda (14.1.2008 12:17:03)

pokud je linka online tak downstream - 19 db, 11db a 15 db, upstream 26 db, 13 db a 16 db...pokud je down tak svude nuly;)

www (14.1.2008 17:49:50)

pokud tipuju spravne, a prvni hodnota vzdy ukazuje SNR a druha utlum (attentuation) tak hodnoty linky jsou velmi dobre.Nemas na ty lince jeste neco zapojenyho?

Jenda (14.1.2008 19:13:01)

1. hodnota noise margin, 2. hodnota output power a 3. attenuation downstream... zapojene neni nic, linka vede primo do modemu(nemam zapojen ani spliter)

www (15.1.2008 06:03:34)

I tak hodnoty jsou na dobre urovni a nemely by zpusobovat rozpady synchra, blackbox je pro mne modem, neznam jej z vlastni zkusenosti. Nevim jesli to GTS dela, ale meli by na tvy lince byt schopni pustit dlouhodoby monitoring,ktery muze neco ukazat.. Zkus se jich zeptat... (dalsi moznost je, ze maj s danym dslamem potize,a zapiraj ti to, na druhou stranu to by tam neposilali technika O2,platil si ten vyjezd?...)

Jenda (14.1.2008 12:17:45)

ty hodnoty se samozrejme ruzne meni, hlavne u downstreamu obcas mam i nizsi hodnoty nebo vyssi...

david (19.1.2008 10:44:28)

Mam uplne stejny problem jen u zyxel 660p, nejprve sem myslel, ze to dela nova verze Firewallu, cosem natahl ale i po odinstalovani internet pada. vsechno se tvari, ze je vporadku, ale data netecou. Driv sem mel stary USB modem (zelena zaba) a nikdy zadne problemy,ale jednoho casu odesel do vecnych lovist. Tvaril se ze funguje, ale data netekla. Techn. podpora mi zkontrolovala spojeni, i technik od O2. Linka byla v dobrem stavu,(mam to do ustredny 200 m a 4mb zvladala bez problemu) tak padlo podezreni na modem. Koupil sem tedy novy. To je tak na reklamaci a vymenu za novy typ. Uz ste to nekdo zkousel?

Jenda (14.1.2008 11:42:05)

Tak jsem dnes mluvil s technikem GTS Novery a pry pockame do ctvrtka a pokud se to nezlepsi tak sem znovu posle technika..... no tak uvidime, od rana to bylo ok, ale ted to znovu zacina padat, skoda

Joswef (19.1.2008 19:59:35)

Mám s tímto druhem zařízení ten samý problém, ale poskytování služen je od společnosti O2 a jejich technici se tváří, že z jejich strany je vše v pořádku. Mám-li si koupit nový modem, prosím o radu jaký je cenově dostupný aby to bylo v pořádku.

mungo (19.1.2008 21:18:23)

Jenom tak mne napadlo - není na síťové kartě povoleno, aby se vypínala pro úsporu energie ?

Petereček (20.1.2008 14:45:13)

Mám tento modem taky a musím jen zaklepat ... sice mě o2 pěkně nasralo, poslali mi voucher ať si kvůli navyšování rychlosti vyzvednu nový modem (měnil jsem za starého Sagema getF@st 840 nebo tak nějak) měl jsem 3072 a měl jsem jít na 6144 ale zaplatil jsem za modem 799,- Kč jenže 6144 nakonec kvůli vedení nešlo :( ... ale jsem rád že už nemám tu ludru USB modem, ten mi dělal něco podobného, ale to bylo asi kvůli USB napájhení, když jsem měl třeba dýl zaplé StrongDC++ nebo Torrent nebo tak něco, tak nejspíš nestíhla tolik připojení najednou a prostě hapal! ale se ZyXelem jsem spokojen nanejvýš jak to jde, jede spolehlivě přesně, z linky vytáhne víc než Sagem, Ping má taky lepší než Sagem (i když 17 - 19 ms není žádná sláva) ale nikdy mi snad nespadl

Jenda (20.1.2008 17:40:21)

zdravim, tak mi net chodil asi 4 dny uplne v pohode a vcera vecer se zase zacal odpojovat....vsimnul jsem si, ze poslednich par dni kdy to slo paradne byl downstream noise margin 25 db, ted kdyz to pada tak je kolem 10... nejsem zrovna odbornik, ale nemuze to bejt pro 4 mbit problem?:) od ustredny budu tak 1 km po dratech, vic urco ne, spis min:)

Jenda (24.1.2008 21:09:46)

tak problem vyresen, vsichni co mate podobne problemy tak zkuste ric technikovi aby se podival na sloup, v ty krabicce jsem mel nakou plisen, uplne rozhazeny draty, rikal, ze tam musel dat novou svorku a nejak to utesnit a tak podobne, od te doby net beha jak po dratkach

awas (27.1.2008 11:17:41)

Mám ten samý modem jsem u o2 a někdy před koncem roku najednou problémy vypadávání synchronizace a šíleně dlouhé zpětné nabíhání.Řešil jsem to reklamací modemu 7.1.2008 u o2 mi hned řekli,že ať počítám,že oprava bude trvat měsíc to je děs.

marschal (27.1.2008 17:46:51)

To že bude reklamace trvat měsíc tak s tím si mohl počítat. Je to jako u veškerého zboží mobil ti taky nebude vyřizovat reklamaci do týdne. Ale oběhni prodejny O2 a na některých pujčuji modemy za zalohu kterou ti vrati.. Nerikam ze uspejes hned v prvni ale kdyz jich obehnes par tak urcite nejaky modem na pujcku sezenes..