Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Dalkova sprava PC na ADSL

Dalkova sprava PC na ADSL

MIchal (25.4.2004 19:15:32)

Ma nekdo s timto zkusenost. Zatim jsem se docetl ze to lze udelat pokud mam verejnou ip od poskytovatele ADSL. A co kdyz ji nemam. Pocitac ze ktereho bych rad spravoval ten druhy je na mistralu s verejnou IP. Ten druhy spravovany je na ADSL s neverejnou IP za NATem. Mam dobrou zkusenost s VNC ale to asi nepojede co? Uz mi radili ze by se spojeni melo podarit pokud mne zavola pocitac za NATem ale v pripade VNC potrebuju ja zavolat pocitac na ADSL aby se mi zobrazila jeho plocha. Nebo znate nejaky programek ktery by toto umoznil? Jeste mne napada nejaka VPN, ale s tou nemam vubec zadne zkusenosti. Chci nesmysl nebo je to mozne. Dekuju za pripadne podnety. Pripadne o odkaz kde bych mohl nalez vice.

Hugo (26.4.2004 08:29:31)

Ja to delam tak, ze kdyz je komp na neverejny adrese, tak si pustim VNC listening viewer a uzivatel na neverejny IP si Te da jako add new client, kdyz mu reknes svou IP, me to tak jde. Zkus to a dej vedet! Hugo

MIchal (26.4.2004 20:46:31)

MOc dekuju to s tim VNC funguje a jde to i dost rychle moc neni ani poznat ze nejedu na localu.

krizak (27.4.2004 22:42:39)

Ja mam podobny problem,mam ADSL od cbezdrat.Pridelili Ip verejnou na modem a ja musim v PC dat DHCP,ale potrebuji verejnou,nevite nekdo jestlito jde nejak nastavit v modemu nebo v PC,abych mel tu verejnou a nejel bych pres DHCP.Potrebuji pouzivat FTP a VNC,ale s domaci IP se na me nikdo nedostane.Modem mam Microcom 100.Dekuji vsem za radu.

nick (2.5.2004 10:54:51)

musis na svem modemu/routeru nastavit, ze se port 21 a [vnc server port] maji smerovat na tvuj PC, pak uz by to melo byt OK, je ale taky vhodne, nastavit si PortRange pro PASV mode FTPka... (podrobnosti hledej v helpu)

jA (26.4.2004 12:46:51)

dostanu se remote pres adsl a router na pc, na kterem mne bezi win xp rdp terminal server (?), to pc ma samozrejme local adresu, verejna je na modemu

Gerhard (3.5.2004 21:51:19)

Zkus program NetOp Remote Control u mně to funguje